Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten nem büntet és nem...

Ha Isten nem büntet és nem haragos akkor Sztálin se volt az?

Figyelt kérdés

Ez nem provokáció csak érvelési összehasonlítás.

Mikor jönnek azzal a hívők hogy Isten a 100% szeretet hasonlók akkor fel szokott merülni a kérdés hogy egy ilyen istenkép hogy lehet 100 szeretet ha közeben isten haragjáról és büntetéséről beszélnek + ugye ott van a pokol nevű mitológia hely amit azoknak jár akik olyan bűnöket követtek el!

Ilyenkor azzal próbálják védeni az istenképüket hogy hát "Isten nem kérte hogy ezt az utat válasza ez a ember saját döntése ezért kerül a pokolba" meg "Isten nem büntet hanem ez egy isten nélküli állapot" és hasonlók

De ilyen logikával akkor Sztálin se egy rossz ember!

Hisz ő nem kért senkit arra hogy úgy viselkedjen bárki is hogy bebörtönözzek és megkínozzák vagy a gulágokba küldjek őket ez csak azok az emberek döntése volt akik kiharcolták akik ezt az utat válaszozták hogy gulágba kerüljenek.Akkor ők is csak kommunizmus nélküli emberek.


2018. márc. 25. 19:55
1 2
 1/13 követ62 ***** válasza:
10%

Továbbra is azt mondom Isten nem büntet, hanem az aki bűnt követ el a bűn KÖVETKEZMÉNYÉT szenvedi el.

Isten haragszik, de nem gyermekeire, hanem a BŰNRE. És sajna, ha valaki foggal, körömmel ragaszkodik bűnéhez (a bűn az engedetlenség) akkor a bűnnel együtt kell, hogy megsemmisüljön.


Nem lehet Sztálinnal egylapon sem emliteni Istent. Mert Sztálin nem áldozta fel magát (és itt nem kell mindjárt halál áldozatra gondolni) azért, hogy a teremtményei (ami neki ugye nincs) a leg boldogabb helyre kerüljenek.

Nem fogja tudni soha feltámasztani a hozzá hűségeseket (meg magát sem) egy örök boldog életre.


A "pokol" nevű helyre mindenki oda kerül amikor meghal. Ez a Biblia szerint a sírgödör. Ahová azok kerülnek akik a világ minden kincséért sem akarnak Istennel lenni az a tűznek tava. Ahol végleg, örökre visszavonhatatlanul megsemmisülnek. Ez a bűn következménye.

2018. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

"Ez nem provokáció csak érvelési összehasonlítás."


Nem baj, szeretem az erős kérdéseket, remélem te is szereted az erős válaszokat! ;)


Ez az "Isten = szeretet" istenkép erősen hiányos. De nem hibáztatlak téged, sajnos szeretjük úgy tálalni a keresztyénséget hogy csak a "szimpatikus" dolgok legyenek benne.

Ahogy írod tele van a Biblia Isten büntetésével és haragjával is! Isten bűngyűlölő, és ítélő (hogy a szerető mellett még két tulajdonságot mondjak).


Isten szeretete tehát semmiképp nem azt jelenti hogy mindent tolerál, azt csinálsz amit akarsz, jó eséllyel úgyis a Mennybe mész. Azt jelenti, hogy tekintve hogy azt csinálsz, nagyon is ítélet alatt vagy, de ad egy lehetőséget, hogy Jézus "vigye el a balhét", aki viszont teljesen ártatlan volt.


Sztálin esetén azt mondhatnám hogy Istent akart játszani (ő akart dönteni emberek élete és halála fölött), ez pedig eleve bűn. Ezen kívül Sztálin mércéje viszont teljesen más volt (pl. Isten nem kéri hogy súgd be a szomszédodat az államnak), illetve Sztálin nem biztosította azt hogy a fiát büntessék meg helyetted...

2018. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez így lehet hogy zavaró, hogy mást állítok mint az #1-es válaszoló. Ő azt írja hogy Isten nem büntet, a bűnnek csak következménye hogy az ember saját magát bünteti meg végül is. Én meg a szöges ellentétét írtam.


Úgy látszik ebben nem értünk egyet, ami természetesen nem baj...

2018. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

# 3

Egy valláson belül a vallásosok sok mindenben nem értenek egyet ezt már sokszor tapasztaltam , ez csak azt mutatja hogy ezekre a kérdésekre az istenhívők maguk kreálják meg ezeket a válaszokat mert a vallásukban nincsenek lefektetve ezekre a konkrét válaszok így kreálnak egy nekik tetsző választ!Nincs ezzel baj csak ez megint hiteltelenségét mutatja a vallásnak.Anno a keresztény diktatúrában ilyen kérdésekért kínzást és kínhalált kaptál válasz helyett.

Én teljesen tisztában vagyok a bibliai istenképpel kiolvastam a bibliát, 22 éves koromig minden vasárnap templomban jártam ahol ministráltam is 8 évig hittanra is jártam...teljesen tisztában vagyok mindennel.

Olvastam vallás történelme is mellette ismerem a koránt,talmudot,tipitakát is... ezek IS hozzájárultak ahhoz hogy kiábránduljak ebből a régi ember által kreált egyik istenes mitológiából...

2018. márc. 26. 09:03
 5/13 követ62 ***** válasza:
27%

Szerintem egy dolog olvasni a Bibliát (a farizeusok mondhatni kívülről tudták az Ószövetség irasait, a fejük tele volt vele, de a szívüktől már távol volt) és egy dolog érteni is.

Ne érts félre én semmit nem feltételezek rolad se pró, se kontra. Hiszen nem ismerlek.


A lényeg, hogy a Biblia megértéséhez nem elég azt elolvasni (akár többször is), hanem nagyon sok plusz információt is ismerni kell.

Ebben segít a "bibliai archeologia".

De legfőképpen fontos olyan kapcsolatban lenni Istennel, hogy Ő tudjon tanítani bennünket.

2018. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

# 5

Mindenki úgy értelmezi a Bibliát ahogy az neki teszik... nem hiába van annyi bibliai alapú vallás akik különböző képen értelmezik a bibliát és mindegyik meg van róla győződve hogy ők értelmezik helyesen...mint ahogy te is...

Ennyi erővel ezt a logikát bármire rá lehet húzni!

Akár Hitler Mein Kampf művére is... hogy igazából rosszul értelmezik...

És én rendelkezek a Bibliáról nagyon sok információval pl. megfigyelhető az is hogy Mózes nagyon sok mindent átemelt a "szomszéd" sumer mitológiából hol kisebb hol nagyobb változtatásokkal...

2018. márc. 26. 10:32
 7/13 követ62 ***** válasza:
23%

Teljesen igazad van. Elég szomorú, hogy mindenki úgy értelmezi a Bibliát ahogy neki tetszik.

Sajnos nem veszik figyelembe Isten saját értelmezését ami benne van a Bibliában.

Mert a Biblia önmagát magyarázza és nincs szüksége emberi belemagyarázásokra.

Az archeologia az az a történelem és a régészet csupán alátámasztja a benne fellelhető történelmi eseményeket.


Így ezáltal válik hitelessé a Biblia.

Persze ez egy kicsit több "munkát" igényel, hiszen utána kell járni dolgoknak.


Viszont, ha vesszük ezt a fáradságot nagy lesz a jutalma. Mert bízni fogunk Isten szavába és rájövünk, hogy nem a Biblia plagizált, hanem más népek un. szent konyvei, vagy legendái a Bibliából. Persze mielőtt le iratott szájhagyomány útján kellett tovább adni a teremtésttől, Mózesig. Így Bábel után mindenki a saját szájaíze szerint monta el Isten üzenetét. Azért van pl. annyi felé vízözön történet a földön.


Érdemes kutatni, mert olyan mintha kincset keresnél és hatalmas öröm amikor ráakadsz.

2018. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Mert a Biblia önmagát magyarázza és nincs szüksége emberi belemagyarázásokra."


Ugyan ezt csinálod!


"Az archeologia az az a történelem és a régészet csupán alátámasztja a benne fellelhető történelmi eseményeket."


Például?


Ajánlom hogy kutass és vizsgálj úgy más vallásokat mint a sajátodat olvass és vallástörténelmet akkor találsz rá a valódi igazságra!

2018. márc. 26. 11:46
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"akkor találsz rá a valódi igazságra"

Honnan tudod, hogy az az igazság. Belemagyarázod?

2018. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.


Engem is érdekelne követ62 levezetése.


A Bibliában és a történelmi keresztyén egyházak hitvallásaiban van szó Isten haragjáról és ítéletéről, te meg azt állítod hogy rosszul értelmezem. Nem pontozlak le mivel lehet hogy tényleg tudsz valamit amit én nem, amire nagyon is kíváncsi vagyok.

2018. márc. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!