Isten miért engedte, hogy Hitler és Sztálin utasításaira emberek millióit gyilkolták halomra?
Szia!
Lehetne még számos példát felhozni, visszamehetnénk egészen Ádámig és Éváig, miért engedte, hogy megszülessen Kain, ha tudta, hogy úgyis megöli a testvérét...stb.
Fontos tudni, hogy a Biblia szerint az első halál - amit mindannyian átélünk itt a Földön - még nem a végleges megsemmisülés. Minden ember fel fog támadni ebből a halálból. Akik alkalmasnak bizonyulnak az örök életre, azokat Isten tovább élteti, akik pedig nem azokat nem.
Az, hogy ki-mennyi időt él itt a Földön az örökkévalóságból nézve mellékes. Isten minden embernek felkínálja az örök életet, így van választásunk. Az hogy mennyi embernek kell meghalnia azt mutatja, hogy a bűn lassan eléri a csúcspontját, és Isten hamarosan le fogja zárni ezt a Földi történelmet. Úgy gondolom az igazi kérdés az, hogy TE hogyan döntesz.
Üdv. Péter
Péter-
1. "Logikátlan" amit írsz. Ha Isten mindent tud és előre is, akkor miért nem avatkozik közbe, vagy direkt akarja a rosszat is?
2. Hol és mit fogok kezdeni az örök életemmel (ebben a testben támadok fel)?
3. Ábrahám óta 120 évnél tovább nem enged Isten élni, akkor én miben dönthetek?
Ha van rá "földi válaszod" akkor köszönöm.
Szia!
1. A Biblia határozottan állítja, hogy a rossz nem Istentől ered. Tőle csak "jó adomány és tökéletes ajándék származik" (Jakab 1:17). Isten számára teljességgel idegen és elfogadhatatlan a bűn: "nem lakhatik tenálad gonosz" – olvassuk Zsoltárok könyvében (5:5). Istennek nem állt szándékában az építés mellett a rombolás, a teremtés mellett a megsemmisítés!
A búzáról és a konkolyról mondott példázatában Jézus Krisztus arról szólt, hogy Istentől csak a "jó mag" származik (Máté 13:24). Isten életet teremtett a vetés növekedésére és az örömért, amit a bőséges termés láttán érez a gazda. A rosszat – amit a példázatban a konkoly jelképez – "valamely ellenség" szórta a jó mag, a tiszta búza közé (Máté 13:28). Jézus ebben a példázatában arra utalt, hogy a rossz egy személy cselekvése által jött létre. Érdekes megjegyezni, hogy a Bibliából ismerős "Sátán" héber szó is ellenséget jelent.
Egy másik alkalommal így szólt Jézus arról a személyről, aki a bűn szerzője: "Az ördög atya emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen őbenne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja" (János 8:44).
A Biblia másutt is szól Sátánról, avagy az ördögről, mint a bűn szerzőjéről. (Különösképpen: Ésaiás 14:12–20; Ezékiel 28:12–19; Jelenések 12:3–10; I. Péter 5:8; II. Korinthus 11:14–15; Jakab 1:13–15 stb.) A Szentírás ugyanis a bűn szerzőjeként egyetlen személyt tüntet fel, akinek gondolkodásában és életében legelőször jelent meg és gyökerezett meg a bűn. Ez a valaki Isten magasrendű teremtménye, egy angyalfejedelem volt, aki lázadása után kapta a Sátán (ellenség) nevet.
A Biblia szerint Sátán ellenségeskedése Istennel szemben már a mennyben, a mi földünk teremtése előtt létrejött. Sokan úgy gondolják, hogy Sátán lázadásának az lehetett az oka, hogy már eleve volt benne valami nemtökéletes, valami mákszemnyi, morzsányi gonoszság, vagy legalábbis torz gondolat. Vagy ha ez nem is, de legalább valami "hiánynak" kellett lennie benne.
Jézus azonban azt mondta róla, hogy ő "nem állott meg az igazságban". Ez magában foglalja azt az állítást, hogy a kezdet kezdetén ő is az "igazságban volt". Ő sem került ki Isten kezéből kevésbé tökéletesen, mint a többi teremtmény. Ezékiel próféta így szól róla: "Te voltál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcsességgel, tökéletes szépségben… ama napon, melyen teremtettél" (Ezékiel 28:12–13). Ésaiás próféta is "fényes csillagnak, hajnal fiának" nevezi őt (Ésaiás 14:12).
A Biblia szerint ennek az angyalfejedelemnek semmi oka nem volt arra, hogy Teremtőjével szembeforduljon. Nincs értelmes magyarázata Sátán mennyei lázadásának. A bűn eredetére lehetetlen olyan magyarázatot találni, ami megindokolná létezését. A bűn titokzatos, érthetetlen, mentegetése egyenlő volna igazolásával. Ha mentséget lehetne találni rá, vagy okot létezésére, akkor megszűnne bűn lenni.
2. A Bibliában nem találhatók részletes leírások az új földről és az örök életről. Ellenkezőleg, inkább csak nagyon rövid, tömör kijelentések találhatóak. Ezek azt érzékeltetik, hogy az emberi fogalmak és kifejezések elégtelenek ahhoz, hogy Isten többet nyilatkoztasson ki ezekről. Ugyanakkor azonban mégis, rövidségük mellett is eloszlatják e kijelentések mindazokat a félelmeket és aggodalmakat, amelyek az ember fejében megfordulhatnak: Ilyenek pl. a munka, feladat nélküli, az ember számára idegen, örömtelen, talán pusztán csak valamiféle szent énekek énekléséből álló örök élet elképzelése.
Néhány bibliai ígéret:
"De új eget és földet várunk az ő ígérete szerint, amelyekben igazság lakozik" (II. Péter 3:13).
"Ezután láttam új eget és új földet. És Isten eltöröl minden könnyet az ő szemeikről, és a halál nem lesz többé, sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak. És mondta az, aki a királyiszékben ül: Ímé, mindent újjá teszek. Aki győz, örökségül nyer mindent, és annak Istene leszek, és az fiam lesz nékem" (Jelenések 21:1, 4–5, 7).
Gondold meg: ha létezik megoldása az életcél nagy kérdésének, akkor az csakis egy valódi élet és az igazi boldogság elnyerése lehet, mégpedig nem mulandó ajándékként. Mert az emberi lét egyáltalán nem megoldott a jelen életben, és nem megoldott a halállal sem. Az emberi életnek csak akkor van értelme, ha beteljesülhet egy tökéletes, örök életben. A Szentírás szerint az újjáteremtett Föld lesz a megváltottak végső otthona. Közösségben élhetünk a szent lényekkel: Istennel, az ő angyalaival, a világmindenség bűntől szabad, értelmes teremtményeivel, a megváltott emberekkel. Minden képesség, minden tehetség fejlődik, növekszik. A tudás bővülése nem fárasztja az agyat. A világegyetem minden kincse tanulmányozásra tárul fel. Az örökkévalóság folyamán Istenről és Krisztusról csak még gazdagabb és még nagyobb kinyilatkoztatásokat nyernek a megváltottak, és amint tudásuk növekszik, úgy növekszik szeretetük, tiszteletük és boldogságuk. Az egész nagy, teremtett mindenségen az összhang és az öröm egyetlen üteme lüktet át. Az atomtól a legnagyobb égitestig, minden élő és élettelen tökéletes szépséggel és örömmel hirdeti, hogy "Isten a szeretet" . Azoknak, akik ezt az új földet öröklik, ezt mondja majd Jézus: "Jól van, jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután" (Máté 25:21).
3. Ábrahám óta is vannak emberek, akik megéltek magasabb kort. A 120 év a Bibliában nem az emberi életkorra vonatkozó szám, hanem a Noénak adott idő az ítélet kihirdetésétől az Özönvízig. Úgy gondolom, hogy az az idő, amit Isten enged itt a Földön, bőségesen elegendő arra, hogy elegendő ismeretet szerezzünk arról, hogy dönteni tdujunk: az örök életet választjuk az Istennel, vagy azonosulunk a bűnnel.
Üdv. Péter
Az emberi történelem - mióta az ember fellázadt az isteni főség ellen és a kezébe vette az irányítást - tele van gonoszsággal és bűnnel. Tulajdonképpen ez az oka annak, hogy ma ezek az állapotok vannak és a "nemzetközi helyzet egyre csak fokozódik"! :))
De a viccet félretéve, a kérdésedre a választ megadja a Biblia, hiszen elárulja, hogy szabad akaratunk van, ami szent Isten előtt. Tehát nem igaz, hogy Isten játszadozik velünk. Nem Isten tehet arról, hogy mára sok ember a törvénytelenség, a bűn útját választotta.
Ennek ellenére, nem hagyja ezen állapotokat örökké tartani, határt szab neki, ezt nevezi a Biblia Armageddonnak. Ez Isten háborúja, mely nem válogatás nélküli mészárlást jelent, mint amit az emberek csinálnak, hanem nagyon is szelektál.
Hogy miért engedte meg egyáltalán?
Mert Sátán megrágalmazta Istent az uralma jogosságával és sok hazugságot állított róla.
Kb. olyan volt a szitu, mint amikor egy rosszakaró szomszéd megrágalmazza a családapát, hogy gonoszul bánik a gyerekeivel és sok jó dolgot megvon tőlük (gyakorlatilag a ma is ismert sok Isten elleni váddal illette az Ördög a Teremtőt).
Erre szerinted mi lenne a jó válasz? Megtehette volna azt a megvádolt apa, hogy hozza a nagy lapátot és agyoncsapja a rágalmazót. De ezzel vajon bizonyította volna az ártatlanságát? Nem. Pont ellenkezőleg, még biztosabban hittek volna a rágalmazónak!
Isten is pont ezért nem pusztította el még Sátánt, hiszen ennek a kérdésnek a tisztázásához idő kellett. Az élet döntötte el, hogy kinek van igaza. Az emberiség Ádám bűnével fellázadt Isten ellen és ez kegyetlenül érezteti hatását ma is.
Mindenki érzi, hogy egy elcseszett világban élünk, de ki rontotta el? AZ EMBER, aki Sátánra hallgatott és sokan még mindig rá hallgatnak - még akkor is, ha történetesen nem nyíltan egy Sátánimádó szervezetbe tartoznak, hanem éppen egy (emberi) hagyományőrző egyház hűséges szolgái, mivel a legtöbb felekezet bizony alaposan hozzájárult és ma is hozzájárul a szenvedéshez időről-időre.
Isten türelmes, de a türelme a Biblia szerint lassan lejár. A türelmetlenkedők, szkeptikusok viszont örülhetnek ennek a türelemnek, hiszen közülük sokan ismerték már meg az Igaz Istent, aki ha nem lenne ennyire hosszútűrő, erre esélyük sem lenne.
ma 17:06:
Sokkal egyszerűbb minden rosszat a Sátán nyakába varrni, mint beismerni, hogy minden emberben van jó és rossz is, csak van akiben az egyik túlteng, de ennek semmi köze semmiféle felsőbbrendű lényhez.
ma 17:06:
A példád emberi és nem isteni, ezért nem jó hasonlat.
Ha Isten mindenható(!) akkor a Sátánnak nem kellene ennyi időt hagyni. Isten megteheti, hogy elpusztítja a Sátánt és földi idő szerint "másodpercek alatt átprogramozza a fejünkben lévő tudást", de nem teszi. Engem ez a nem akarok közbeszólni magatartás zavar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!