Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten nem büntet és nem...

Ha Isten nem büntet és nem haragos akkor Sztálin se volt az?

Figyelt kérdés

Ez nem provokáció csak érvelési összehasonlítás.

Mikor jönnek azzal a hívők hogy Isten a 100% szeretet hasonlók akkor fel szokott merülni a kérdés hogy egy ilyen istenkép hogy lehet 100 szeretet ha közeben isten haragjáról és büntetéséről beszélnek + ugye ott van a pokol nevű mitológia hely amit azoknak jár akik olyan bűnöket követtek el!

Ilyenkor azzal próbálják védeni az istenképüket hogy hát "Isten nem kérte hogy ezt az utat válasza ez a ember saját döntése ezért kerül a pokolba" meg "Isten nem büntet hanem ez egy isten nélküli állapot" és hasonlók

De ilyen logikával akkor Sztálin se egy rossz ember!

Hisz ő nem kért senkit arra hogy úgy viselkedjen bárki is hogy bebörtönözzek és megkínozzák vagy a gulágokba küldjek őket ez csak azok az emberek döntése volt akik kiharcolták akik ezt az utat válaszozták hogy gulágba kerüljenek.Akkor ők is csak kommunizmus nélküli emberek.


2018. márc. 25. 19:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
31%

"Továbbra is azt mondom Isten nem büntet, hanem az aki bűnt követ el a bűn KÖVETKEZMÉNYÉT szenvedi el. "

Azt kihagyod a képletből, hogy ha igaz a Biblia, akkor a világot mindenstül Isten teremtette. Vagyis nyilvánvalóan a poklot is ő hozta létre büntetésképp, azaz mindenképpen Isten az, aki büntet.

2018. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 követ62 ***** válasza:
21%

"Ugyan ezt csinálod!"

Igen? Ezt mire alapozod?


"Például?"

Most belinkelek egy beszélgetést. Ezt úgy vedd mint egy iránymutatást. Aminek a folytatása az önálló kutatás.

Mert az ember olyan, ha nem maga néz utána dolgoknak nehezen fogadja el. Hát hajrá!


1.rész/ https://www.youtube.com/watch?v=ZKc9tR_gguE

2.rész/ https://www.youtube.com/watch?v=qH2VLhrkbIM

3.rész/ https://www.youtube.com/watch?v=LiUJBXy5zXo


Mindt mondtam ez csak egy kiinduló alap. Az információk alapján kezd el magad is kutatni.

És ez csak egy példa, de ha te is szeretnéd megtalálhatod a többit is.



"Ajánlom hogy kutass és vizsgálj úgy más vallásokat mint a sajátodat olvass és vallástörténelmet akkor találsz rá a valódi igazságra!"

Már megtettem, hogy kutattam más vallások után. És mondhatom megerősödtem, hogy abban az egyházban vagyok ahol az IGAZSÁGOT Jn.17:17 képviselik.

Tény, hogy van mit javítani az egyházon, a tagokon, de, hogy az IGAZSÁGOT képviseli afelől nincs kétségem.

2018. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bizonyos szempontból érthető a párhuzam, a kommunizmus bizonyos értelemben egy Istentől megfosztott kereszténység. Nagyon sok vonatkozásban hadonló elveket vall, csak Marx az egészet materiális alapra helyezte, és kivonta az egyenletből Istent.


A probléma az, hogy Isten (most függetlenül attól, hogy létezik-e) éppen azért jobb jelölt mint Sztálin, mert elvonatkoztatásban romolhatatlan törvényt képvisel. Így az ő ítélete mindenképp igazságos, hiszen ő maga az Igazság ideája.


Ennek helyébe helyezni bármilyen emberi hatalmat azért problémás, mert az ember gyarló. Persze Sztálin az egész személyi kultuszával igyekezett Isten helyébe lépni, de ő pusztán terrorral és propagandával volt képes igazságának illúzióját fenntartani. Ezért ő kifejezetten egy antikrisztusi figura. A megváltás ígéretét hozta, hogy megtévesszen. Isten megváltása nem az anyagiakban történik, és nem ígér földi hívságokat.

2018. márc. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!