Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nincs evolúció, hogy...

Ha nincs evolúció, hogy jöhetett létre két egyedből a mai fajok genetikai változatossága?

Figyelt kérdés
Például Ádám és Éva nyilván csak kétféle embertípus lehetett, mondjuk afrikai néger és arab, akkor honnan jött az indiai, a fehér, az ázsiai, az indián, az eszkimó embertípus?
2017. nov. 11. 13:31
1 2 3 4
 31/34 Pombe ***** válasza:

@30


O.K.


Pedig számomra is lehetetlen az igazi véletlen létezését emberi képzelőerővel valóságként kezelni, de még azt is, hogy pl. néhány test egymásra hatása Newton mozgástörvényei alapján alkalmasint nem hozhat le egy zárt eredményhalmazt, eltekintve a speciális esetektől.


Persze matematikailag ez jön ki, de hogy mindezt hogyan lehet logikussá tenni, vagy felfogni...???

2017. nov. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Ne menjetek el amellett a praktikus tény mellett, hogy az evolúcióban a véletlennel nem azt akarjuk kifejezni, hogy filozófiailag létezik-e valódi fizikai véletlen, hanem azt, hogy a mutációk bekövetkezése, valószínűsége, és jellege nem szabályszerű. A teljes DNS ki van téve a mutációk minden fajtájának, a bekövetkezés helye és minősége annyira sok tényezőtől függ, hogy lehetetlen visszafejteni. Nyilván minden kémiai eseménynek az előzménye is a környezet kémiájában/fizikájában le van fektetve, de pont annyira reménytelen ezt visszafejteni, mintha egyetlen szemgolyó vizsgálatából akarnád kimatekozni, hogy a világ összes embere éppen mikor mit fog látni a jövőben. Azt mondjuk, hogy a szem anatómiája és a látás biokémiai és neurális háttere adott, a külső ingerek meg véletlenszerűek (véletlenszerű nem egyenlő a véletlennel). Egy genetikai algoritmusban a mutációk modellezése egy ál vagy valódi véletlen generátorral teljesen hűen visszaadja a való élet kísérletei tapasztalatait, hiszen nem az a lényeg, hogy filozófiailag mennyire valódi a véletlen, hanem csak az, hogy az események véletlenszerű eloszlását reprodukáljuk, mindenféle mutáció kapjon esélyt a bekövetkezésre.
2017. nov. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Pombe ***** válasza:
100%

"Ne menjetek el amellett a praktikus tény mellett, hogy az evolúcióban a véletlennel nem azt akarjuk kifejezni, hogy filozófiailag létezik-e valódi fizikai véletlen, hanem azt, hogy a mutációk bekövetkezése, valószínűsége, és jellege nem szabályszerű."


Na'on igaz... :)

2017. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mindkét verzióban elég hasonlóan alakulhattak ki az embertípusok. Tegyük fel az első ember egy közepesen barna lény valahol afrika környékén. Fogja magát egy csoport és elindulnak Európába. Odaérnek, élnek boldogan de mivel sötétebb a bőrük és kevesebb a fény, nehezebben állítanak elő D vitamint. Ekkor megszületik emberünk Feri, aki egy véletlen genetikai mutáció miatt kicsit világosabb bőrrel rendelkezik. Feri emiatt nem közd annyi D vitmain problémával, eégszségesebb, job esélyei van tovább örökíteni a génjeit. Ez természetesen sokkal bonyolultabb a valóságban csak próbáltam leírni egyszerűen. Tulajdonképpen az avolúció abból áll hogy a természet random mutációkat produkál és az előnyősek jobban szaporodnak.

Ez mind a Homo Sapiens, mind Ádám és Éva esetében kb így lehetséges.

2017. nov. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!