Kedves ateisták, szerintetek létezik 'Személyes Én' -a tudaton kívül?
Továbbá ha szerintetek nem, akkor mi alapján vagytok biztosak a gondolataitokban ill. érzéseitekben?
Mi az a határmezsgye, ahol ketté válik a tudat az szabad akarattól ill. érzésektől a puszta koponyán belül, ha nincs szív?
-----------------
Ha valaki kérdezné, hogy én mi alapján rendszerezem magamat az életben, azt mondanám hogy hitem szerint (ill. személyes meggyőződéseim szerint), az ember 4 fő részből áll:
- van lelkem (érzések)
- van testem (lol)
- van szellemem (mentális tevékenységek)
- ill. van 'Személyes Énem' (szabad akarat)
Így aztán nekem könnyű dolgom van ilyen kérdések terén mondhatni...
De kíváncsi lennék arra is, hogy ti, hogy működtök :)
"a szociális és emberi viszonyokat, kérdéseket próbálja anyagi érvekkel megmagyarázni."
Ez lehetséges, megoldható dolog.
De nem érdemes, mert egyrészt nagyon drága módszer - másrészt ezeket már annyira régen vizsgáljuk, hogy a materializmus nélkül is elég sokat tudunk róluk.
Nézd, szenes43...
akkor lenne tisztességes, amit mondasz, ha nem használnád fel annak a tudománynak az eredményeit, amit megvetsz.
Menj vissza a földedre, használj botot a vetéshez, mert az ekét már a tudomány találta fel.
Internet, számítógép, járművek, stb... mind felejtsd el.
Házat is épít magad, vályogból.
Mind csak szén alapú élőlények vagyunk, akiknek az agya fejlett annyira, hogy különböző kémiai vegyületek segítségével érzelmeket és komplex gondolatokat hozzon létre. Igazából még csak nem is vagyunk annyira különlegesek, mint amennyire szeretnénk gondolni, rengeteg állatnál figyelték meg, hogy maguktól barátokat szereznek, aztán bele is betegszenek, ha elválasztják őket egymástól, a szülői szeretet is jelen van sok fajnál (néha jobban is, mint az embereknél) bizonyos majomfajok, és a varjúk képesek eszközhasználatra, a medvéknél pedig megfigyelték, hogy hajlamosak csak ülni, és "csodálni a tájat" szóval van feltételezhető, hogy képesek érzékelni a szépséget.
Ezek közül a dolgok közül többet kifejezetten a lélekkel azonosítják az emberek, miközben ugye rajtunk kívül más állatok is megtapasztalják őket, márpedig nekik elvileg nincs lelkük.
Ha az agyadban bizonyos anyagok vannak többségben, akkor azt "boldogságként" érzékeled, és ha veszélyesen lecsökkennek ezek az anyagok, akkor külső segítségekkel pótolhatod őket (antidepresszánsok).
Szabad akaratunk természetes, hogy van, a döntéseinket pedig az eddigi személyes tapasztalataink alapján hozzunk meg.
Bár még gyerekcipőben járunk ilyen téren, de már próbáljuk "meghackelni" az emberi agyat, ami azt jelenti, hogy hamarosan nem fogja ilyen hatalmas misztéria övezni a gondolatainkat és az érzéseinket.
"Igazából még csak nem is vagyunk annyira különlegesek, mint amennyire szeretnénk gondolni, rengeteg állatnál figyelték meg, "
Igazából jól beszűkült a tudatod előzőke - hogy csak hasonlítgatásokra futja. Az egész egy borzalmas téveszméből indul ki. Na sebaj, te már valószínű maradsz ilyen állatka, megsimogatom buksidat, kockacukor is van, ne pontozz le mert jót akarnék.
Vigasztalásul küldöm egy teve, vagy okapi, vagy varjú versét (makmak) és zenéjét (csirip)
ja nem - alkotó teremtő EMBER versét és zenéjét
"Még nyílnak a völgyben a kerti virágok,
Még zöldel a nyárfa az ablak előtt,
De látod amottan a téli világot?
Már hó takará el a bérci tetőt."
#49 Sajnálom, hogy annyira tele vagy haraggal és frusztrációval, hogy csak ilyen hangnemben sikerült csak válaszolnod.
Természetesen az állatok nem tudnak verseket írni, (bár cserébe vannak dolgok, amikre az állatok képesek, mi meg nem) mint ahogy nem képesek milliárdnyi vallást sem kitalálni maguknak, megszámlálhatatlanul sok istenséggel, továbbá arra sem képesek, hogy létrehozzák a tudományt, ami sok esetben megcáfolja a képzelgéseket.
Igen, tudjuk, a fejlett agyunk segítségével többre vagyunk képesek (jobban értékeljük a szépséget, jellemzőbb, hogy van bennünk alkotási és tudásvágy) de azt kéne felismerni, hogy az emberek érzései más mértékben ugyan, de megvannak az állatvilágban is. Ez nem túl meglepő, hiszen - még ha nagyon nagyon NAGYON nem is tetszik, de innen fejlődtünk mi is ki, és pont ugyanakkora jogú tagjai vagyunk, mint bármelyik más faj. Sőt, tudod mit, bizonyos értelemben véve kevesebb eszünk is van és kártékonyabbak is vagyunk, mint a többi faj, mert rajtunk kívül más nem próbálja aktívan tönkretenni a közös élőhelyünket.
Nem tudom, hogy miért fáj annyira sok hívőnek, hogy az állatok sem olyan ostoba, üres teremtmények, mint amilyennek sokáig hittük őket, hiszen úgy is fel lehet fogni a dolgot, hogy Isten rengeteg csodás és érdekes élőlénnyel szórta tele a világot...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!