Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Noé minden állatot megmentett,...

Noé minden állatot megmentett, nem? Akkor hol az állatvilág nagy része?

Figyelt kérdés
Dinoszauruszok hova tűntek? Na és az őshüllők? Az ősemlősök? Az óriásrovarok? A melegvérű krokodilok? Az óriás vízi hüllők, plesiosauriák, stb? A pteroszauruszok?
2017. szept. 3. 15:51
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
40%

"Ezért ez az idézett igerész nem cáfolja meg a tényeket, amik a világban elérhetőek."


Jól mondád nem cáfolja meg a tényeke,bizonyitékokat. A hazugságot meg a z emberi elme téves képzelgését cáfolja.

A te szókiforgató értelmezésed semmi Jézus szavai mellett:

Ézs 40:21 Hát nem tudjátok és nem hallottátok-e, hát nem hirdettetett nektek eleitől fogva, hát nem értettétek-e meg a föld fundamentomait?


Jézus-Luk 17:27 Ettek, ittak, házasodtak, férjhez mentek mindama napig, amelyen Noé a bárkába beméne, és eljöve az özönvíz, és mindeneket elveszte.

2017. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, nem voltam egyértelmű. Természetesen a Biblián kívüli dologra lennék kíváncsi, ami e mellett még nem is valami más mondagyűjteményből származna. Vagyis bármi, kézzelfogható, a természetben fellelhető dologra, mely utal a Földgolyóbis teljes elborítására, és arra, hogy az az általad datált időpontban történt volna.
2017. szept. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 Kapitány_úr ***** válasza:
92%

Ézsaiás szavai nem Jézus szavai.

A Jézus-idézet pedig szintén nem cáfol, mert ott a "mindenek" szó azokra az emberekre vonatkozik, akikre gondolt, mikor mondta, hogy "ettek, ittak...". Jézus nem köti ki, hogy a világ összes emberéről beszélne, de az ellenkezőjét sem.

Amikor azt mondom, hogy "van 2 kutyám és egy cicám. és mindegyik beteg", akkor itt a "mindegyik" szó vajon a világ össze cicájára és kutyájára vonatkozik? - Nem, csak azokra, akikről épp az elébb szóltam.


(na... mintha én írtam volna, hogy a racionális érv semmit sem ér ilyen esetben, erre tessék! :D de nem baj, mert bárki idetévedőnek tanulságos lehet e vita)

2017. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
11%

"De jó, nem kérek olyan nehezet."


Nem kell kérjél semiet mind ott vamnak a szemed előtt.


"Mutathatsz egy olyan dolgot is, amelyből következik, hogy a teljes Földet teljesen elborította egy áradás,"


Kapcsold össze a bizonyítékokat és már meg is van.


"amely az általad datált időszakra esett."


Biblia által datált időszak


"Azt már nem is kérdezem, hogy honnan jött, s hová lett az a víz."


Ne is kérdezd meg anyíszor, már milliószor le volt írva

2017. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
84%
Értem. Továbbra is _semmi kézzelfogható_.
2017. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
89%

Mellesleg összekapcsoltam.

A geológusok és palaontológusok által 4300+-200 éves üledékes rétegre gondolsz, amiben emberi, előemberi, mai állatok és rég kihalnak vélt állatok maradványi vannak szépen összekeverve, egyetlen, markáns rétegben?

Ja, bocs, olyant még senki se látott :)

Ha talál majd valaki, ne felejts el szólni! :D

2017. szept. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
13%

"(na... mintha én írtam volna, hogy a racionális érv semmit sem ér ilyen esetben, erre tessék! :D de nem baj, mert bárki idetévedőnek tanulságos lehet e vita)"


Akik Istenfélő emberek azok mégjobban rálátnak arra hogy milyen is egy álkeresztény.

A másik meg az hogy én nem vitázom.

2017. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 Blaster123 ***** válasza:
93%

"Ismerem a nagy kihalási eseményeket. Viszont nem tudom hova tenni, ezzel mit is akartál mondani. Kicsit kifejthetnéd :)"

Láthatod, hogy sosem halt ki az összes faj a bolygonkón mióta van élet, az a pár % ami túléli a nagy kihalási eseményt valójában rengetek fajt, élőlényt takar, belőlük fejlődtek tovább a következő élőlények.


No de, akkor végigmegyek a kérdéseden :)

Dinoszauruszok?

Nagytestűek többsége kihalt a felmelegedett éghajlat hatására. Mai madarak a dinoszauruszok leszármazottjai. Amúgy a madarak uralma a Paleocén (65 - 56 mill)időszakban volt: óriásmadarak (Terrorbird).


Őshüllők?

Az őshüllök a devon kihalási időszak után emelkedtek fel a Karbon (359 - 299 mill) időszakban. A köv. idöszakban Perm (299 - 251 mill), kifejlődött a hüllők 2 csoportja: synapsids (később emlősök), diapsids ( később dinók)


Ősemlősök:

Korábban említett synapsidsból fejlődtek ki Kréta (145 - 65 mill)korban. Ekkor gondolj kis cickányfélékre. Dinók kihalása után nyertek teret az emlősök.


Óriásrovarok:

Devon (416 - 359 mill) időben fejlödtek ki rovarak,bogarak a partokon, Karbon (359 - 299 mill) időben, az oxigénszint 33% ami nagyon magas, emiatt rovarok óriásivá nőttek. Később csökkent az oxigénszint, rovarok újra aprók.


Plesiosauriák, pteroszauruszok:

Lásd dinoszauruszok


Remélem jól kifejtettem.

2017. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 Kapitány_úr ***** válasza:
93%

Kedveseim,


Megmondom nektek, hogy hová tart ez a vita.

Őszintén szólva én nem szeretem azt, amikor egy vitában az egyik fél a Szentírás szavaival érvel. Ez csak teológiai vitákban helyénvaló. Ugyanis a Szentírásról először hinnem kell, hogy az szent írás, ami már kívül áll a racionalitáson, mivel hiten alapszik. Ezért cáfolhatatlan.


Ez a vita ugyanarra a sorsra jut, mint mikor valaki az evolúciót Ádám és Éva történetével akarja cáfolni, majd a legvégén azzal zárja le a "vitát", hogy "az evolúció az illuminati hazugsága", vagy, hogy "azokat a leleteket a Sátán helyezte oda". Sajnos van, akik így hiszik. De ezek nem megcáfolható dolgok. Ezekkel nem lehet mit kezdeni.


Te pedig kedves, valóban nem vitatkozol, hanem mocskolódsz és "álkereszténynek" ítélsz valamiféle isteni bölcsességtől áthatva. Mert azzal kell rendelkezned, hogyha ily súlyos kijelentést tudsz tenni mindezen benyomások által...

2017. szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 Darkmoon80 ***** válasza:
79%

Kedves Kapitány úr!


"amikor egy vitában az egyik fél a Szentírás szavaival érvel. Ez csak teológiai vitákban helyénvaló. Ugyanis a Szentírásról először hinnem kell, hogy az szent írás, ami már kívül áll a racionalitáson, mivel hiten alapszik. Ezért cáfolhatatlan. "


Maximálisan egyet értek veled, csupán szkeptikusként egyetlen kiegészítést tennék a megjegyzésedhez:


Nem csak cáfolhatatlan de ugyanakkor épp ezért bizonyíthatatlan is.


Amúgy rá se ránts a sok fundamentalista ostobaságra. Azok, akik nem érik el a kulturált, megalapozott, tényekkel illetve logikai alátámasztásokkal való érvelés szintjét, mert semmi mást nem olvasnak, csak és kizárólag a Bibliát, és csak érzelmi oldalról közelítik meg a kérdést, nem lehet mit kezdeni.


"Ostobák eszéről jobb ha lemondtok! ..." Goethe, A nagy-kofta dala

2017. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!