A vallásos embereknek a "rosszul értelmezted" a fő ütőkártyájuk?
Mindig azzal jönnek a vallásos emberek hogyha a szentírásuk kétséges dolgairól van szó ami instabil lábakon ál akkor jön a "rosszul értelmezted" meg a "nem jól értelmezted" és társai...
Legyen szó bármilyen szentírásról!
Még az ISZLÁM állam emberei is ezt használják mikor valaki a korán irgarmaságáról beszél hogy "rosszul van értelmezve a korán"
De ezt ennyi erővel bármire rá lehetne "húzni"
ha valakinek nincs igaza valamiben vagy valmit be akar bizonyítani hogy az úgy van ahogy ő mondja csak jönni e kell a "rosszul értelmezted"...
Abban igazad van, hogy némelyek túl sokszor használják ezt a mondatot. De a baj inkább az, hogy, a legtöbb az utána nem mondja el, hogy ő mire gondol, csak a másikat veszi hülyének.
Én hívő vagyok, de erről a válaszról már leszoktam, szerencsére. Legközelebb ha valaki ilyet mond kérd meg, hogy legyen szíves elmagyarázni az ő nézőpontját.
Szia!
Szerintem ezt a kijelentést rosszul értelmezed.
Boldog Karácsonyt!
Ne etesd a trollt!
Az ilyen csak vitatkozni akar, mert annyira nyomorult élete van, hogy képes karácsonykor is a saját elképzelését ledugni más torkán, és így érzi jól magát.
Nyilván ez is választól függ. Azért van számos olyan példa, mikor tényleg rossz értelmezésről van szó. És itt nem kell elvont dolgokra gondolni, van, hogy csak egyszerű nyelvtan. A héberben és a görögben voltak olyan szavak, amiket mi máshogy használunk már, vagy nekik több szavuk is volt, amire nekünk csak egy van, ezért félre lehet érteni.
Vagy a kedvencünk a Teremtés története. Nem kell a teológiára gondolni, egyszerűen csak irodalomtörténetileg félreértelmezik, mikor történeti vagy természettudományos(!) műként akarják nézni, pedig nem is az a műfaja..
A 10-es válaszoló jól leírta a lényeget.
Nekem is mondták. Kiemelték, hogy ismerni kell a történelmi hátteret, fordítást, népi szokásokat stb. De miért kell nekünk professzornak lenni, hogy jól értelmezzük a Bibliát?
Ha értelmezésünk szerint két ige áll szemben egymással, máris tévedünk? Fordítva is gondolkodhatunk, tehát ha két ige ellentmond egymásnak, annak mindig oka van, a szerző is tévedhet.
"Akkor a Gyűrűk ura is egy igaz történet mert egy megtörtént eseményen alapul!"
Kevesebb szabadonébredők, több gondolkodás. Ez jó recept.
"Nekem is mondták. Kiemelték, hogy ismerni kell a történelmi hátteret, fordítást, népi szokásokat stb. De miért kell nekünk professzornak lenni, hogy jól értelmezzük a Bibliát?
Ha értelmezésünk szerint két ige áll szemben egymással, máris tévedünk? Fordítva is gondolkodhatunk, tehát ha két ige ellentmond egymásnak, annak mindig oka van, a szerző is tévedhet."
Vagy csak az ellentmondás látszólagos, és valójában én nem értek valamit, ellentmondás pedig nincs. Volt már pár ilyen esetem
"De miért kell nekünk professzornak lenni, hogy jól értelmezzük a Bibliát?"
Nem kell. Szerintem ma már minden Szentírást úgy adnak ki, hogy az összes könyv előtt van pár oldalnyi leírás a könyv keletkezéséről, illetve van lábjegyzet is egy csomó, ahol szükséges a megértéshez. Igazából csak ezeket is el kéne olvasni hozzá és nem csak úgy beleolvasni, aztán pár sor után összecsapni, hogy ez mekkora baromság, ahogy néhányan teszik...
18, látszólagos ellentmondás is van, de nem minden az. Sajnos vannak feloldhatatlan ellentmondások is.
19, látom te lábjegyzetekből is tanulsz, nekem az a baj, hogy 3 féle Bibliám van, és ha egy idézetet olvasok mindhárom Bibliából, a lábjegyzeteik nem egyeznek meg egymással. Akkor melyik Bibliát olvassam? A Jeromos kiadásút vagy a Károlit? Vagy a reformátusét?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!