Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyesek miért nem tartják...

Egyesek miért nem tartják kereszténynek Jehova Tanúit?

Figyelt kérdés
2008. okt. 6. 17:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
84%

Engedjétek meg, hogy én is elmondjam itt a véleményemet. A "szentháromságérvek" számomra eléggé kifacsartak a Jehovisták részéről, amikor megmagyarázzák, hogy az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében keresztelés csak három tulajdonságra utal, és nem három személyre. Illetve még más sok helyen, ahol nem alátámasztható az elméletük, ott a fordítás hibásságára hivatkoznak, vagyis hogy mindenki rosszul fordít a világon, csak az ő fordítóik az elfogulatlan kiváló fordítók. Ez nekem sajnos sántít.

Viszont Isten maga tesz tanúságot a Szentháromság (és sok más misztérium) léte mellett, a történelem során ezt többször megtette, ma is, olyan látnokok, próféták, stigmatizáltak által, akik nem hazugok, betegek vagy rossz szellemek által irányítottak, mert az életükben megvalósul az önzetlen, tiszta, önátadó, alázatos szeretet. Nem egyszer tanulatlan, szegény gyermekek által üzent, akiknél a vizsgálatok (világi és egyházi) végül megállapították, hogy nem hazudnak. És ha valaki ennek ellenére mutogatja az írásokat, hogy márpedig ezt én nem így értelmezem, akkor ott emberi érvek se jöhetnek számításba. Vannak, akik folyton tanulnak, de az igazság megismerésére soha el nem jutnak. Ez csak úgy lehetséges, ha nem hagyjuk, hogy Isten tanítson minket. Itt kapcsolódnék ahhoz a megjegyzéshez, hogy a hit mennyire fontos, annál is inkább, mert ez is Isten ajándéka.

2008. okt. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem azért, mert a KERESZTények úgy tartják (de rossz, hogy nem lehet, csak nagybetűvel kiemelni...), hogy Jézust keresztfán halt meg, míg a Jehovás Bibliában valami oszlopra szögezik fel.
2008. okt. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
37%

"mindenki rosszul fordít a világon, csak az ő fordítóik az elfogulatlan kiváló fordítók."



Ez nem igaz! Látod, így is lehet érvelni, semmi konkrétum, igazolás, csak egy vád!


A kiadványainkban minden helyen fel vannak tüntetve azok a Bibliafordítások, melyek referenciaként szolgálnak az adott kérdésben, és bár sok fordítás veszi át pl. a háromság hibáit egymástól, vannak szép számmal, amelyek pontosak!


Az "Érveljünk az Írásokból" c. könyvben pedig 30. különböző fordítás elemei szerepelnek, elég ez ahhoz, hogy jól össze lehessen vetni egymással őket?


A "látnokot" , és "stigmatizáltat" szerintem ne mossuk össze a bibliai "igaz prófétákkal".

Van egy kérdés a stigmákkal kapcsolatban is, szerintem jó válasz is van rá.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Mellesleg "Sátán is képes átváltoztatni magát a világosság angyalává" - írja a Biblia.


Egyébként érdekes, hogy a válaszomat szorgos kis kezek lepontozták, de nem írtak ellenvéleményt, te sem! Viszont "kifacsartnak" tartod az érveket, de ugyan áruld már el, hogy miért!

Ott vannak a lepontozott érveim, miért nem cáfolja valaki, ha annyira nem igaz!


Van egy olyan kérdés is, hogy Jézus kereszten halt-e meg? A "valláskritika" alatt, ott találhatsz a kérdésedre választ.

2008. okt. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
57%

Az utolsó előtti válaszoló vagyok, aki nem azonos korábbi válaszolókkal. A kérdésre válaszoltam. Azért nem tartják őket kereszténynek, mert nem hisznek Jézus kereszthalálában (csak az oszlophalálában). Nem is értem, miért nincs az imaházaik tetején oszlop :)



S ha már véleményt is nyilvánítunk, jómagam teljesen lényegtelennek tartom , de elfogadom, ha másnak ezek fontos részletek.

2008. okt. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
54%

Bocs, nem tettem különbséget, de tudtam, hogy nem vagy azonos az előzőekkel.


Azt szintén kérdezte valaki, hogy miért tartják egyesek izléstelennek a keresztet, (de akár az oszlopot is)? Ezek nem régi kérdések.

2008. okt. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
90%

"Mellesleg "Sátán is képes átváltoztatni magát a világosság angyalává" - írja a Biblia."


Így van, ezért kell megnézni az ilyen emberek életét, mert akik alázatos, önátadó, tiszta szeretetben élnek, azokban a Lélek működik. Nem férhet meg a Lélek és a gonosz egymás mellett. Elhiheted, hogy alapos vizsgálatnak vetették alá többjüket a hitetlen (felvilágosult) világi hatóságok, vagy a kommunista rezsim (a gyerekeket is). És ezen kívül az egyházi hatóságok is. Gyümölcseiről ismerni meg a fát. Ezért én azt mondom, hogy azoknak az életét is meg kellene vizsgálni, akik a fordításokat készítették. Mert véleményem szerint rájuk is érvényes a fenti idézet. Megvizsgálni, hogy mit mond, és hogy ki mondta. Így teljes a kép.

2008. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Miért ennyire jellemző a lepontozásos "érvelési" módszer, akkor, ha erről a felekezetről van szó?

Ez olyan, mintha jól fejbevernének mindenkit, aki egyetért velük.

Ez szerintem csak azt erősíti, hogy nekik van igazuk!


Az emberek viselkedésével kapcsolatban, nem hinném, hogy akárcsak e témában is, az összes írás szerzőjének az emberiességét kellene vizsgálat alá vonni. Soha nem érnénk a végére. Különben az, hogy kik mit mondanak valakiről, teljesen szubjektív, az emberi "jóságot" nem lehet objektív mércével mérni.

Ha lehet valamilyen mérce, akkor az csakis Isteni lehet.

Az viszont, úgy tudom, a bibliában benne van!


Szerintem tényleg jó beszélgetés alakulhatna ki, ha az érvekre végre jönne válasz is. Közben azok, akik részt vesznek ebben, csak arra gondolnának, bármi is derülne ki a végén, az igazság a fontos.


Én ezért tettem fel a kérdést.

2008. okt. 8. 12:38
 18/33 anonim ***** válasza:
60%

"Ha lehet valamilyen mérce, akkor az csakis Isteni lehet.

Az viszont, úgy tudom, a bibliában benne van!"


Így van, ezzel a mércével kell vizsgálni. Meg lehet ez alapján ismerni a gyümölcseiről a fát. De ha nem is lehet mindenkit, az alapító, főbb meghatározó emberek életét mindenképpen érdemes megismerni és összevetni Jézus tanításával. Ha már Jehova tanúkról van szó, az ő alapítójuk állítólag Charles Taze Russell. lehet róla olvasni a wikipédiában:

[link]

2008. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
47%

Tény, hogy Russell még sok mindent nem pontosan értett, és voltak téves várakozásai, mint az apostoloknak is az első században. A személyes támadásokat, rágalmakat inkább hagyjuk, hiszen ki szeretné, sok-sok katolikus, vagy protestáns vezető, mint pl. sok pápa, Kálvin, és még sokak szerepét, az őket ért támadások fényében elemezgetni? Bulvár körökben persze jó lehet, de a valódi munkásságuk bizonyítása korrektebb dolog.


Egyébként Jehova Tanúi nem (ember) Russell követők, nagyon sok gondolatát már a múlt század első felében kiigazították a Biblia fényében. Jehova Tanúi nyíltan elismerik, hogy Isten szándékával kapcsolatos nézetük számos kiigazításon ment keresztül az évek során.

De mégis, nagyon sok igazságot tudott már, amit még ma sem fogad el a legtöbb keresztény, pedig igaz.


Russell ezt a magyarázatot adta: „Úgy találtuk, hogy évszázadok óta különböző szekták és felekezetek osztották fel maguk között a Biblia tantételeit, összevegyítve azokat több-kevesebb emberi spekulációval és hibával . . . Úgy találtuk, hogy Luther és a legutóbbi időkben sok keresztény is egyértelműen a hit, nem pedig a cselekedetek általi megigazulás fontos tantételét hirdette; hogy a presbiteriánusok gondosan védelmezik az isteni igazságosságot, hatalmat és bölcsességet, bár nem ismerték fel azokat világosan; hogy a metodisták értékelik és dicsőítik Isten szeretetét és együttérzését; hogy az adventisták támogatják az Úr visszatérésének értékes tantételét; hogy a baptisták többek között helyesnek tartják a megkeresztelkedés jelképes voltának tantételét, bár szem elől tévesztették a valódi keresztelkedést; hogy néhány univerzalista régóta ragaszkodik bizonytalanul némely »helyreállítással« kapcsolatos gondolathoz. Így szinte minden felekezetről kiderült, hogy alapítóik kutatták az igazságot, de eléggé nyilvánvaló, hogy a nagy Ellenfél harcolt ellenük, és gonoszul megosztotta Isten Szavát, amelyet nem volt képes teljesen elpusztítani.”


Nekem ez utóbbi félmondat különösen meggyőzően foglalja össze az emberiség igazságkeresését. Miért is szakadt ennyire szét az az egységes első gyülekezet, amit Jézus alapított, hisz maga Jézus és a Biblia figyelmeztet, hogy ezek lesznek? Sátán ügyesen megosztotta a keresztény világot, hogy a részigazságok révén, még hihető/hitető, hitelesnek tűnő legyen, de erejére nézve, alapvetően megosztott lett, sokszor értelmetlenül, egymás ellen harcolókká váltak.


Ebben Jehova Tanúi nem partnerek.

2008. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
48%

Először is szeretném leírni, hogy nincsenek Jehovisták. Jehova Tanúi léteznek, ami azt jelenti tanúskodás istenről, akit Jehovának hívnak (Ésaiás 40:12 "Ti vagytok az én tanúim", Zsoltárok 83:18 "Te, akinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön."). A név eredete ez: az előbb részletezett Biblia-versek, valamint, hogy tanúskodnak arról a névről, amelyet Isten adott magának. Utána lehet nézni.

Jehovák sincsenek, mert Jehova az Isten neve (Jahve vagy Jehova = előidézi, hogy legyen, vagy szándéka valóra váljon. Ez a név egy fogalom, melyet Isten magának adott.)


Jehova Tanúi elfogadják Jézus Krisztust megváltónak, de nem imádják Jézust Istenként. De nem csak istenként nem imádják Jézust, hanem Jézust egyáltalán nem imádják. Tisztelik, szeretik, elfogadják, mint megváltót, de az imádat egyedül a Teremtő Istent, Jehovát illeti. Imáikat Jézuson keresztül intézik istenhez, nem pedig szenteken, papokon, legfőképpen, pedig nem Márián keresztül (Máriát tisztelik, mint Jézus anyját).

Valóban nem fogadják el a szentháromságot, mert Isten egy van, akinek a neve Jehova (az fentebb írt Bibliavers szerint, de többször megtalálható a Bibliában a Jahve név). Jézus Krisztust nem tartják Istennek, csak isteni eredetűnek, nem tartják egyenértékűnek, egy lényegűnek Istennel, mivel ő egy külön személy (Jézus több alkalommal Imádkozott Istenhez, az égre emelve a szemét. Mivel nem saját magához imádkozott, így nem lehet egyenlő Istennel. Halála előtti pillanatokban is azt mondta "Atyám! Vedd magadhoz szellememet, vagy a lelkemet!" Ebbl is kitűnik, hogy nem egyenlő Istennel). A Szent Lelket, Szent Szellemet nem tartják személynek, mivel nem az. A Szent Szellem Isten tevékeny ereje, mellyel létrehozott mindent, és mely mindennek a mozgatója. A Mózes I. Könyve 1 fejezet 1 verse azt írja "Isten lelke lebegett a vizek felett." Ha ez egy személy, hogyan tud lebegni. Egy másik érv: i. sz. 33 pünkösdjén kitöltetett a Szent Szellem 120 tanítványra. Úgy írja a Biblia, hogy mindegyikre lángnyelvek formájában ráült egy. Hogyan, ha a Szent Szellem személy?

2008. okt. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!