Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyesek miért nem tartják...

Egyesek miért nem tartják kereszténynek Jehova Tanúit?

Figyelt kérdés
2008. okt. 6. 17:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%
A történelmi keresztény egyházak megegyeznek abban, hogy a kereszténység egyik feltétele, hogy az illető elfogadja a Szentháromságot. Jehova Tanúi nem fogadják el. Szerintük Jézus nem Isten, hanem csak Isten tökéletes teremtménye. Márpedig a történelmi keresztény hit alapja, hogy Jézus Isten Fia. Például ezért.
2008. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
27%

Jézus, emberi léte előtt, „minden teremtés elsőszülöttje” volt (Kolossé 1:15). Ő volt „Isten teremtésének a kezdete” (Jelenések 3:14, Revideált Standard, Katolikus fordítás). A „kezdet” [görögül: ar·khe’] szó eredeti értelmét megmásítanánk, ha úgy fordítanánk, hogy Jézus „Isten teremtésének ,elkezdője’ vagy ,kútfeje’ volt. János a bibliai írásaiban több mint hússzor használja a görög ar·khe’ szót különböző formában, de ezeknek az alapjelentése mindig „kezdet”. Igen, Jézust Isten teremtette, Isten láthatatlan teremtésének a „kezdetén”.


Ezt nem lehet megcáfolni, Jézus, Jehova Isten teremtésének kezdete volt, nem Ő volt a Teremtő!

Ezt Jézus is sok helyen elismeri.


A másik:

JÉZUSRÓL a Máté 4:1 elmondja, hogy „az Ördög megkísértette”. Sátán, miután megmutatta Jézusnak „a világ összes királyságait és azok dicsőségét”, ezt mondta neki: „Mindezt neked adom, ha leborulva imádati aktust végzel előttem” (Máté 4:8, 9). Sátán megpróbálta Jézust hűtlenségre bírni Istennel szemben.


De mi értelme lenne a lojalitás próbájának, ha Jézus maga lenne az Isten? Vajon Isten képes lenne önmaga ellen lázadni? Nem, ellenben az angyalok és az emberek képesek Isten ellen lázadni, és erre volt is példa. Jézus megkísértése csak abban az esetben lenne ésszerű, ha ő nem lenne Isten, hanem csupán egy különálló személy, mint például egy angyal vagy egy ember, akinek saját szabad akarata van, és aki hűtlenné is válhat, ha éppen ehhez lenne kedve.


Másrészt, elképzelhetetlen, hogy Isten vétkezne és hűtlen lenne önmagához. „Tevékenysége tökéletes. . . a hűség Istene. . . igazságos és egyenes ő” (5Mózes 32:4). Ha tehát Jézus Isten lett volna, soha nem lehetett volna őt megkísérteni (Jakab 1:13).


Jézus, mivel nem volt Isten, hűtlenné is válhatott volna.De ő hű maradt, és azt mondta: „Távozz tőlem, Sátán! Mert meg van írva: ’Jehovát, a te Istenedet imádd, és csak neki végezz szent szolgálatot!’ ” (Máté 4:10).


Ez csak két terület, de sok-sok példa igazolja a háromság hiteltelenségét, pl. érdemes elolvasni az itt, e tárgyban kiírt kérdéseket is!


Tehát lehet, hogy a történelmi egyházak megegyeznek ebben, de a bibliával biztosan nem.

2008. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
53%
A második válaszoló jól leírta, miben hisz (és hisznek Jehova Tanúi), de a kérdés nem ez volt. Az volt a kérdés, hogy aki nem tartja kereszténynek ezt az egyházat, az miért nem. Erre pedig az a válasz, amit írtam. Hogy igazuk van, vagy sem, azt itt szerintem senkinek nem feladata eldönteni.
2008. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert nem azok.Kiragadtak egy-két részletet a Bibliából,és azzal példálóznak.Visszaélnek vele.Hiszen a Bibliában az is benne van,hogy nincs Isten."A balga mondja:nincs Isten."
2008. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
25%

"Kiragadtak egy-két részletet a Bibliából,és azzal példálóznak.Visszaélnek vele."



Kedves válaszoló, minden tiszteletem a tiéd, de örülnék, ha az állításaidat alá is tudnád támasztani.

Való igaz, amit az első válaszoló írt, az a kulcsa a kérdésnek.

Csakhogy ez az álláspont a bibliával ellenkezik. Ezt viszont bizonyítani tudom, sőt minden Tanú igazolni tudja.

Ehhez viszont a háromság igaztalanságát be kell/lehet bizonyítani.

De miért fontos ez? Pl. azért, mert ha nem igaz a szentháromság, akkor azok akik hisznek benne, teremtett lényt (Jézust) imádnak, és ez ugye bálványimádás bűnét jelenti.


Ezért mondtam, hogy mielőtt itt az előítéletek csapdájába esnénk, nézzük át azokat a kérdéseket, legalább egyett, ami a háromság igazára kérdez rá:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Nem akarnám megismételni az egyáltalán nem kiragadott példákat, ahol minden "háromságbizonyítékra" pontos válasz van.

De milyen furcsa, nekem pont azon érvek látszanak "kiragadottnak", melyekkel a háromságot akarják alátámasztani. Erre ezen kérdéseknél könnyen rá lehet jönni!

2008. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
27%

Amint látom a "lepontozó bizottság" megint működik, de ezzel még nem lesz igaz, ami nem az!


Pl. mi az, ami csak "kiragadott" a második válasz két érvében? Pont az van összefüggésben a teljes Írással, de cáfoljon meg valaki.

2008. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
81%
A Bibliát nem alátámasztani kell,vagy érvelni mellette,hanem egyszerűen csak hinni benne.
2008. okt. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Szerintem sem tér el olyan nagyon a kérdésemtől, sőt része annak, ha valaki bizonyítani is akar, hiszen pont őket (a Jehovistákat) éri ez a kirekesztő támadás, de miért?

Tényleg van rá bizonyíték, vagy ez is csak egy rosszindulatú vádaskodás? Mondjuk annak is elég durva és sértő eddig számomra, minimum illene rá hiteles érveket találni.


De átnéztem a linkeket, amit idéztetek, hát nem meggyőző a "történelmi egyházak" érvelése, sőt! Nem hinném, hogy csak erre épül az egész vád, vagy mégis?

2008. okt. 6. 23:18
 9/33 A kérdező kommentje:

"A Bibliát nem alátámasztani kell,vagy érvelni mellette,hanem egyszerűen csak hinni benne."



Nem értelek, te ezek szerint minden könyvben hinni tudsz, amit eléd adnak? Vagy mégis csak kell valami biztosíték, hogy ami benne van, az igaz?

Nem hinném, hogy olyan hiszékeny lennél.

2008. okt. 6. 23:27
 10/33 anonim ***** válasza:
32%
A hit nem ugyanaz,mint a hiszékenység.Aki nem képes hinni valamiben,az nem élhet teljes életet.
2008. okt. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!