Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten akkor is Isten, ha...

Ozmium42 kérdése:

Isten akkor is Isten, ha egyáltalán nem teremt semmit?

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 20:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, "nagyrészt csak ostobák válaszolnak..."
2016. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

# 20/21 Időpont ma 08:56


"Másrészt, mint mondtam, Isten akkor is Isten lenne, ha nem teremt semmit, Ő akkor is teremtésre képes lény, és akkor is parancsol mindennek."


Anya az a nő, aki képes lenne szülni és a világ legjobb anyája lenne, de mégsem szül? Hiába ő tudna a legjobban gondoskodni egy gyerekről, amíg nincs gyerek, addig nincs kiről gondoskodni. Amíg nincs világ, nincs kinek parancsolni...


Ne a néven lovagolj, nem az a kérdés lényege.

2016. okt. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Akkor megpróbálom mégegyszer elmagyarázni kedves Utolsó, ez nem csak a neve Istennek, Ez a rangja is! Isten a neve és Isten a rangja is. Az elnők sem lesz úgymond "hétköznapi" ember, mert attól hogy ő éppen nem öltönyben és szépen fésült friszkóval van előtted, attúl még ő az elnök. (kicsit együgyű a hasonlat, de hasonlat) Ha csak a névre mennék akkor is ezt mondanám, de nem rég írtam, hogy a rangja is Isten. A rangja nem fog változni, egy elnőknek sem, ha nem tesz semmit, attól még ő ül az elnöki székben, csak sokan nem fogják szeretni. :) Tehát, összegezve: NEM csak a "néven lovagolok", hanem, a rangon is!
2016. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
A második dolog: Ebbe kár is lenne jobban bele menni, mert alapból (tudtommal Ozmium42 Ateista) egy olyan ember teszi fel a kérdést, aki nem hiszi, hogy van Isten. Tehát, maga a kérdés is elég értelmetlen, mivel egy olyan embernek válaszolunk, aki kis ujjból elutasítja Isten létét. Ez az egyik, és a másik pedig az, hogy mint mondtam megint csak nem olyan régen, ostoba kérdésre nagyrészt ostobák is felelnek. Teszem azt: Isten neve/rangja, mért nem épp "Netsi", foglalkozhatnánk ezzel is, de minek? egy válaszoló írta (lehet hogy pont a kedves előttem szóló), hogy: "nem feltétlen hülyeség" olyan szempontból valóban nem, mert ezzel is az emberek elvannak mint látjuk napokon keresztűl, és képesek vagyunk páran ezen fennakdva vitázni. :) Szánalmas, hogy ilyen kicsinyes és ostoba dolgokon kitudnunk akadni páran. Szerintem, lennének ezen kívül sokkal értelmesebb elfoglaltságok is. Tehát, mégegyszer: NEM a néven lovagolok kedves Előttem szóló, hanem a rangon IS és az is Isten! :)
2016. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
Isten akkor is Isten ha nem termtett semmit. De az az Isten amiben például a kersztények hisznek na ő úgy Isten, hogy termtett is.
2016. okt. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Szerintem Isten az, akiből egyetlen egy van és minden/mindenki felett áll. Az, hogy melyik vallás milyennek képzeli, hogyan nevezi, hányfelé darabolja lényegében mindegy. Van valaki, aki (képességben, tudásban, érzésben, gondolatban stb.), a legfelső szinten áll , na ő Isten.


A kisbetűsek inkább istenségek, valaki/valakik az ember felett, Isten alatt, amit én csak úgy tudok értelmezni, hogy Isten nélkül ők sem lehetnének, tehát ha az istenségek képesek lennének teremteni, akkor is csak olyas valamiből amit előtte már Isten megteremtett, az meg már inkább alkotás, szóval ettől még egyikük sem lesz Isten.


Viszonyítás nélkül is értelmezhető minden, csak nem nekünk, embereknek. :D Vannak ilyen szavaink, hogy állandó, semmi, meg végtelen, és anélkül, hogy ténylegesen felfognánk ezeket, elég jól elvagyunk velük.


A kérdéssel szerintem semmi baj. Az ateistákkal sincs semmi baj. És ha valaki megpróbál megtagadni valamit ami nincs, annak legalább annyira illik kételkedni önmagában is, hogy érdekelje mások véleménye erről, ha nem így tenne akkor már ő is inkább csak hinné az igazát, az meg már vallás lenne.


Itt az emberi szinten valahogy úgy képzelem ezt, hogy Isten a gondolataival teremt. Nagyon leegyszerűsítve mondjuk bármire gondol, már létre is jött. Ott vagy a semmiben teljesen egyedül, nem láttál, nem hallottál, nem tapasztaltál soha, semmit, semmilyen formában. Nem érzékelsz mert nincs mivel kölcsönhatásba kerülnöd. Nincsenek emlékeid, nincsenek képek a fejedben, nincsenek szavaid a nem létező képeidre. Fogsz tudni gondolni bármire? És akkor amikor még nem gondoltál, léteztél? Tudtál róla, hogy létezel? Az voltál akkor mikor még nem gondoltál, aki most gondolja, hogy gondolja magát valakinek?


De ha erre a kérdésre egy igent vagy egy nemet vártál, akkor én azt mondanám, hogy igen. (Legfeljebb ő maga sem tudna róla, hogy az, aki.)

2016. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szerintem az isteni lényegtől (teológiai értelemben) elválaszthatatlan a teremtés. Ha Isten az egyetlen, akinek vagy aminek léte van önmagában, és minden más létező csak az ő függvényében, attól még minden, ami létezik, az isteni lényegből fakadóan létezik. Tehát az isten lényegéből fakad dolgok léte, de ez nem egy olyan szükségszerűség, ami felülről vetül az isteni lényegre (tehát nem azért kell Istennek teremtenie, mert különben nem lenne isten/Isten), hanem ez maga a végső elv, a lét megkérdőjelezhetetlen igazsága. Isten és a teremtés (vagyis a lét) mozzanata között nincs ok-okozatiság, a kettő azonos lényeget takar (ez az Atya és Fiú egylényegűsége).
2016. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 nagyszalonta válasza:

Azt ajánlom, ne törd a fejedet, hogy az Isten mit csinált, vagy csinálni fog. Úgysem értjük, nekünk az Isten felfoghatatlan. Bízzál abban, hogy neked csak jót akar és a te szabad akaratod mellett is kisérni fog egész életedben. Azonkívül van közlési lehetöség is, elsösorban töled (ima, gondolatok) egyoldaluan. Aztán válasz is jön, csak meg kell érteni és kivárni. De, hogy a válasz mikor jön, mit tartalmaz, neked kedvezö, vagy nem, azt nem tudod befolyásolni. Bízzál Benne, nem fog elhagyni, még akkor sem, ha te Öt elhagynád.

Minden jót az életedben !!

2016. okt. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!