Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten akkor is Isten, ha...

Ozmium42 kérdése:

Isten akkor is Isten, ha egyáltalán nem teremt semmit?

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 20:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Ezt hívják,a tudatlanság kérdésének.


Az Isten szeretet,s a szeretetet nem lehet megélni magányban.Lénye lényege Istent, teremtésre kötelezte.

2016. okt. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kérdésedben meghatároztad melyik istenségról kérdeztél,hisz a többi istenségnek más neve van,mint Istennek.

2016. okt. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is.
2016. okt. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A hindu trimurtiban például a teremtő Brahma melett Visnu, mint megtartó és Siva, mint pusztító egyaránt Isten.


Vagy kizárólag JHVH Érdekel?

2016. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Ha az Isten nem teremt semmit, akkor nincs semmi, csak ő maga. Ez paradoxon, mert ha nincs a világban semmi más, csak egy valami, akkor az az egy valami az összes, és a minden. Számomra értelmezhetetlen a kérdés is és a válasz is, mert Isten a mi szemünkben attól Isten, hogy őáltala és őbenne van minden. Szól és meglesz. Ha nem tesz semmit, és nincs semmi, akkor megállapíthatatlan az, aki a minden egymaga. Hiszen ki állapítja meg, és mitől lesz az, ami, ha nem tesz semmit?
2016. okt. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Lehet az jobb példa lenne, hogy a vempájör akkor is vempájör, ha épp nem szívja ki senkinek a vérét :)
2016. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 pelgrim ***** válasza:
Isten nem teremtet semmit, Isten mindenné fejlődött.
2016. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Isten, ha nem teremtett volna semmit Ő akkor Isten lenne, mert egy részt ez a neve, ha nincs senki, aki megismerjen engem, úgy hogy az a nevem, hogy Bálint, akkor akkor is Bálint vagyok, ha te nem ismersz. :) Másrészt, Isten teremtett mindent és mindenkit, tök mindegy mi lett volna, ha nem teremtett volna semmi, mert akkor senki és semmi sem lenne, még te sem. Ez csak annyi, hogy nem ismered. :)
2016. okt. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Látom a legtöbben nem értették meg a kérdés lényegét, mert nem feltétlen hülyeség. Itt nem a néven kellene lovagolni, a kérdező szerintem egyfajta isteni minőségre, rangra gondolt.

Szerintem csak akkor lehet valaki hatalmas, ha vannak nála kisebbek. Viszonyítás nélkül a világ dolgai önmagában értelmezhetetlenek. Ugyanaz igaz ez az istenségekre is, ha léteznek. Ha csak önmagukban léteznek, akkor nem aggathatunk rájuk jelzőket, mert viszonyítás nélkül azok értelmezhetetlenek. Az isteni minőség, rang vagy akármi pedig egy jelző.

2016. okt. 22. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, valószínű nem olvasod a Bibliát. Ugyanis, Isten NEM csak egy rangja Istenne, ez a neve! :) A Biblia azt írja, hogy az Ő neve Egy, Vagyok, Isten, úr, stb... Másrészt, mint mondtam, Isten akkor is Isten lenne, ha nem teremt semmit, Ő akkor is teremtésre képes lény, és akkor is parancsol mindennek. Az a gáz, hogy mi emberek nem vagyunk képes alázatosak lenni, ehelyett nagyképüek, és flegmák vagyunk. :) Itt is ez a baj, ostobák válaszolnak valószínüleg egy ostoba kérdésre. :)
2016. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!