Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a jó a Jehova tanúinak...

Mi a jó a Jehova tanúinak abban, hogy házalnak?

Figyelt kérdés
2008. szept. 28. 12:59
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
0%

Igen, csatlakoznák az előttem szólóhoz, milyen alapon kellene összemosni mindenféle vallást, vagyis ezzel együtt, mindenféle ellentmondó tanítást? Ez az mellett, hogy a Biblia ellentmond, még teljesen logikátlan is.


Az ökumenizmusban "egymásra találó" hívek milyen tipusú egységnek örvendenek? Lemondanak az igazságkeresésről, nem szempont nekik már, hogy valóban egységes legyen a kereszténység.

Ez egyszerű megalkuvás, de ezzel még a tanításbeli különbözőség megmarad! Egy hamis álláspont alakul ki ilyenkor. Arra ösztönzi a híveket, hogy ne keressenek, kutassanak az egyetlen igaz tanítás után (ami az első században még megvolt), mert olyan nincs, az igazság "relatív", valami megfoghatatlan, és Isten úgyis mindenkit elfogad, aki megvallja Jézust. Valóban?


A kölönböző tetteink nem is számítanak? Amikor az egyik ún. keresztény, a másik keresztény életével játszik, vagy elveszi azt, arra gondolva, hogy "szent szolgálatot végez Istennek"? János 16:2-3 !!!

Ez nem csak a múlt, kedves kérdező, ilyen még a jövőben is lesz!

Miért? Mert a legtöbb magát kereszténynek valló egyház NEM semleges nemzet/pártpolitikai ügyekben.

2008. okt. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:

Nagyon eltértünk az alapkérdéstől, bár arra kaptam már választ. És azt köszönöm!

Az ökumenizmusról az a véleményem, hogy az egy jó dolog, Jézus nem beszélt vallásról, felekezetről, nem nevezett nevén ilyeneket, nekünk se kéne, az ökumenizmusnak ez is célja, békében élni egymás mellett különböző vallásúakként egy hittel, azzal a közös hittel, ami mindben ugyanaz, a körítés pedig nem számít.

Jártunk énekelni egy pestközeli kisközségben, 1db (nem tudom, milyen vallási közösséghez tartozó) templom van, néhány éves, 1db templomra futotta a községnek anyagiakat és a jelenlegi létszámukat is tekintve, oda viszont minden vallású eljár a faluból, közösen imádkoznak, nem zárnak ki senkit onnan, nem tartja magát senki többre a más vallásúnál, ott mindenkinek van helye, aki Istenhez közel szeretne lenni ilyen módon, és ez ott náluk nekem nagyon tetszett.

2008. okt. 3. 17:06
 33/59 anonim ***** válasza:
15%

(Cselekedetek 15:16-17) "»Ezek után visszatérek, és újjáépítem Dávid leomlott lombsátorát; újjáépítem romjait, és ismét felállítom,

17 hogy akik megmaradnak az emberek közül, komoly igyekezettel keressék Jehovát, minden nemzetből való emberekkel együtt, azokkal, akik az én nevemről neveztetnek. Ezt mondja Jehova, aki véghezviszi ezeket"


Mi ezért is megyünk az emberekhez, megismertetni az igaz Isten nevét velük (akinek ma is van népe a földön), amit sokan nem is használnak, pedig kellene. Mi Jehova Tanúi vagyunk, az "Ő" nevéről neveztetve.


Tehát vannak olyan versek a bibliában, amiből "sejteni" lehet, hogy Isten neve fontos, sőt amelyek világossá teszik, hogy milyen imádatot fogad el Isten.

Mindig csak egyetlen igaz, és tiszta imádatot fogadott el, tehát akkor miröl beszélünk?


Addig, míg nem értjük meg pontosan, mit tanít valójában a Biblia, nem tudunk türelmesek sem lenni igazán. Nem az a türelem és tolerancia, ha együtt tudunk imádkozni a szerintünk a más vallásút is, és engem is ugyanúgy meghallgató "közös" Istenhez, még annak az árán is, ha tudom, hogy merőben nem Írás szerint gondolkozik, és ennek következtében cselekszik, mert más a vallása, világnézete.


Vissza kanyarodnék az első századba megint: szerinted az akkori keresztények vallási fanatikusok voltak, csak mert nem fogadtak el mindent, amit hallottak? Mert nem keverték a nemzetek (pogányok) szokásait a Krisztustól tanultal? Kik voltak a fanatikusok, az intoleránsok, türelmetlenek, az első keresztények, vagy éppen Róma? Nekik nem volt más "bűnük", csak az, hogy nem alkudtak meg! Ez ma szerinted mennyire lenne "szélsőséges", vagy "destruktív" a közvélemény szerint? Ugye?! Ezért vagyunk mi is "destruktívok" a manipulált közvélemény szerint.


De a baj az, hogy a legtöbb embert csak az érdekli, hogy Ő mit vár el Istentől, hogy tudná önmagának tetsző módon szolgálni. Pedig ennek csak fordítva van értelme!


Valójában pedig tök egyszerű a probléma: több tízezer felé szerteágazó csoportok vannak, melyek úgy jöttek létre, hogy voltak emberek, akik jó, rossz szándékkal híveket vettek rá, hogy különüljenek el a gyökerüktől, akik már sokszor maguk is szektások voltak.


De egy dologban majd minden felekezet megegyezik, egységesen eltértek a Biblia igazától, hisz akár hány kereszténynek mondott egyház van, nem lehet, max. egyetlen igaz. A tanítások hamisított formája miatt szörnyű volt a történelmük, és jelenük.


Namost, amikor látták hogy mennyi vérbünt követtek el ezen egyházak, és ez miatt mennyire hiteltelenné váltak a modern és gondolkodó ember számára, látszólag változtattak az egymáshoz való viszonyukon.


Létrehozták a vallásközi eszméket, mellyel nem a szőrnyűségek fő okát orvosolták, hanem pont kikerülték az igazi, és egyetlen gyógymódot. Nem a Biblia békéjét, igaz tanításait hívták segítségül, és tértek vissza hozzá, AMITŐL ELTÉRTEK MÁR RÉGEN, hanem mindenki megtartotta a saját hamis tanát, és azt hintették el a híveiknek, hogy itt van a jó megoldás a kiegyezésre.


Ez vajon Istennek is tetszik?! Persze rávághatod, hogy igen, de igazolnod kéne, ez benne a kínos.


Jó éjszakát! Remélem e "destruktív" szöveg azért nem volt teljesen hiába.

2008. okt. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:
Egyrészt a történelmet tekinthetnénk történelemnek, és az ószövetségi emberek is tettek olyat, ami ellentmond a 10 parancsolatnak, és meg is bűnhődtek természetesen, ez a későbbiekben is biztos így volt. Isten tudja, ki követi leginkább őt, és nem mi emberek. Viszont manapság nem szokott megjelenni égő csipkebokor képében vagy más módon, hogy közvetlenül, saját hangján elmondja, mit kellene helyesen tennünk, és ki teszi jól a dolgokat. A hit belülről fakad, és nem a vallásokból, Isten ma is szól hozzánk, csak nem olyan formában, ahogy Mózeshez szólt pl., ezért a különböző vallások és felekezetek tagjai legjobb tudásuk, ismereteik és legnagyobb jószándékuk mellett kell, hogy keressék és kövessék őt. Jézus korára 2 dolgot mondok, egyrészt meg volt ígérve a megváltó, a zsidók ma se ismerik el Jézus messiási voltát, másrészt pedig nagyon elburjánzottak dolgok, az emberek vágyai, érdekei, hatalommánia, nem mondom, hogy ma nincsenek ilyenek, de másképp vannak jelen, de nincs jelen mindenkinél, a fanatizmus pedig sose vezetett jóra, ha az erőszakkal párosult, a kereszténységnél se, én azt a sok gyilkolászást, amit Istenre hivatkozva követtek el, én keresztényként ugyanúgy rossznak tartom, ahogy a nem keresztények, de az történelem. Vissza lehet csinálni? Nem. De megtehetjük, hogy nem követjük ezt a mintát, értelmes emberek vagyunk, de hogy milyen vallási háttérrel, az Jézust se érdekelte. A vallás és a hit 2 különböző dolog, és a 2 közül a hit a fontosabb. Többen hivatkoztok Szent Pálra, akkor lássuk, mint mondott Szent Pál az 1. korintusi levél 13. részében: "Most megmarad a hit, remény és szeretet, ez a három, de közülük legfontosabb a szeretet! Törekedjetek a szeretetre!" (vallásról szó sincs... és ennek a résznek a többi sorában se, ez a rész a kedvenc részem a Bibliából, ebben benne van minden, ami fontos, tömören minden, amit Jézus is képviselt)
2008. okt. 4. 10:11
 35/59 anonim ***** válasza:
0%

"Most megmarad a hit, remény és szeretet, ez a három, de közülük legfontosabb a szeretet! Törekedjetek a szeretetre!"



Ez így van! Ne felejtsd el viszont, hogy szeretni, "imádni" mindent lehet, még önmagunkat is. A szeretet helyes iránya nagyon fontos. Hogyan szeretheted Istent "teljes szívedből és lelkedből", ahogy az Írás mondja?

Nyilván, ha megismerted Őt és "hiszel" benne, valamint "reménykedsz" abban, hogy beváltja szándékát, amit megígért a Bibliában. Ennek a hitnek olyannak kellene lennie, mintha már megtörtént volna.


Tehát a "hitnek" és a "reménynek" szorosan kapcsolódnia kell a "szeretethez". És ahogy idézted, Pál is azt írja, hogy a legfontosabb dolog a szeretet, de miért is?

Pl. azért, mert "az az egység tökéletes köteléke", ahogy Isten szava fogalmaz. (Kolossé 3:14)


Igen ám, de milyen egységről beszélünk, és milyen szeretetről van itt szó? Ezt könnyű leírni, de ilyen a keresztény világ? És ha nem, miért nem?

Létezett-e 1994-ben az ökumenizmus eszméje? Igen létezett!

Akkor hogyan lehet, hogy egy állítólag 80%-ban katolikus országban többszázezer embert mészároltak le, néhény hét alatt politikai zavargások során? Ez nem igazán a múlt, kedves kérdező.


Miért történhet ez meg persze nem csak a katolikusokkal, hanem a "kereszténység" nagy részével, időről időre?

Azért, mert mindig Isten elé helyeznek valamit, pl. az országot, etnikumot, vagy éppen a vallást.

Mert abban megint egyetérthetük, hogy ha Isten lenne az első helyen, akkor még csak eszükbe sem jutna ilyesmi, igaz? De amig a nacionalizmus megerősödött vallása előkelőbb helyen van a magukat kereszténynek valló emberek szívében, várhatsz valóban szeretetre épülő békét?


Na látod, ezért nincs, nem is lehet valódi szeretet a kereszténységen belül.


Kérdeztem fentebb, hogy miért nincs egység? Mert az Isten szeretet lenne az az összetartó erő, ami az egységet létre tudná hozni.

Minden más, emberi próbálkozás kudarcra van ítélve.


Az Isten szeretet, pedig miben mutatkozik meg? Pl. abban, hogy betartsuk az írott szavát, ragaszkodunk a tanításához, nem meghamisítva azt!


De a keresztény világ mit csinál? Mindenféle emberi filozófiákat helyez Isten elé, pl. a nacionalizmus kegyetlenül megosztó vallását! Most őszintén, így van, vagy nem???


Akkor hol van az Isteni szeretet, az Agapé? Második helyen, harmadik, vagy sokadik helyen?

És ebből milyen egységet vársz?


És honnan veszed, hogy Jézus "minden vallás elfogadásáról", vagy éppen "nem figyelembe vételéről" beszélt? Van ennek Írásos alapja?


Hiszen létrehozott egy EGYSÉGES gyülekezetet, akik a körülöttük lévő, nem keresztényi tanításokat elutasították, nem folytak bele a nacionalista politikai, és katonai ügyekbe, valódi egységet alkotva éltek.


Ma is ilyen közösségnek kellene léteznie, nem gondolod? Hangsúlyozom: közösségnek, egységes vallásnak, amilyenek az első századokban voltak!


Bízom benne, nem ítéled nagyképűségnek azt, hogy ragaszkodok a filozófiáktól mentes igazsághoz.

2008. okt. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
Én katolikus vagyok, hozzám néhányszor becsöngettek adtak a kiadványaikból, de azt nem állitanám, hogy erőszakosak voltak. Kérdésedre válaszolva, én úgy tudom,hogy nekik 8 órában misszionálniuk kell vagyis hittéritést kell végezniük. egy ismerösöm mesélte,hogy beszédbe elegyedett velük,egyszer csak az illető ránézett az órájára és azt mondta letelt a 8 óra majd legközelebb,szerintem ez nekik elő van irva.Azt is hallottam,hogy nagyon segítőkészek azzal aki csatlakozik hozzájuk.Az ilyen tipusú misszionálásnak azonban nincs szentirási alapja, hiszen a Messiás azt mondta, hogy"még a port is rázzátok le lábatokról" ott ahol nem hallgatnak meg benneteket. Lustiger biboros párizsi érsek zsidónak született a vészkorszakban egy katolikus szerzetesrendben bujtatták, ezután katolizált.Szerintem igy kell misszionálni tettekkel és nem brosúrákkal. A Messiás egy sort sem hagyott ránk.
2008. okt. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
15%

Mire gondolt Jézus e szavakkal: „rázzátok le a port lábaitokról”? Közvetlenül azelőtt, hogy ezeket a szavakat mondta, részletes utasítást adott arra vonatkozóan, hogy a tanítványok mit tegyenek és mit ne tegyenek, vagy mit vigyenek és mit ne vigyenek magukkal a prédikáló munkában. Azután mondta el a Máté 10:11–15-ben feljegyzett szavakat.


Először fel kellett kutatniuk azokat, akik „méltók” voltak arra. De vajon hogyan kellett bánniuk a tanítványoknak azokkal, akik nem fogadták szívesen őket? Jézus azt mondta nekik, hogy ’rázzák le a port a lábaikról’ és menjenek tovább az útjukon. Ez azt jelenti, hogy folytatniuk kellett a „jó hír” hirdetésének munkáját, és nem vesztegethették az időt holmi dühödt vitákkal, amelyek csak tovább ingerelték volna a házigazdát és megfosztották volna a tanítványokat a békéjüktől és az örömüktől (Máté 10:13; Csel 13:50–52).


A 8 órás beosztás egy újabb, számomra teljesen ismeretlen történet, ez Jehova Tanúinál nem így történik! Mindenki annyit, és akkor megy a szolgálatba, amennyit, és amikor tud. Saját maga osztja be az idejét, hiszen ez gyakran munka után történik. De semmiképpen nem úgy, hogy "hopp, most lejárt a munkaidőm, csá! Majd legközelebb!"


A tettekkel, a példánkal lehet a leghatékonyabban érvelni, nevelni, vagyis mondjuk egy családban a szülőknek az életbevágóan komoly kötelességük, hogy a szavaik egyezzenek a tetteikkel, különben hiteltelenek lesznek!


Ámde, sok olyan bibliavers van, ahol Jézus sem arra várt, hogy majd a "jó példa ragadós" címen, az emberek csak úgy elfogadják az igazságot, hiszen a legtöbben nem is foglalkoztak volna vele. Az igazság az, hogy mindkettő módszerre szükség van. A példánkal és a tetteinkel is tanúskodnunk kell.


A Máté 24:14-es verse viszont világos beszéd, légy szíves olvasd el!


Egy a lényeg, aki megértette a Biblia üzenetét, az lelkiismereti okokból sem fog otthon csücsülni, és várni a jószerencsét, hiszen "aki tudna jót cselekedni, de nem teszi, bűne az annak"

És mi a legjobb jó cselekedet, minthogy az emberekkel megismertetni Isten Szava igazságát! Mert ha még abban sem vagyunk biztosak, hogy a Biblia igaz beszéd, hogyan nevezhetnénk Isten Szavának? Ha bedőlünk, és elfogadjuk az alaptalan bibliakritikákat, valójában nem vagyunk keresztények!

2008. okt. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnél tényleg lerázták a port a lábukról a Jehova tanúk, mert nem értett egyet velük.


Egy két reflektálás az itt elhangzottakhoz:

Remélem a tanúk nem azt az álláspontot követik, mint kezdetben az apostolok, akik megtiltották annak, aki nem tanítvány, hogy Jézus nevében gyógyítson (márpedig ezt tette). Hiszen erre Jézus azt mondta, hogy aki nincs ellenem, az velem van. De ki van Jézussal? Szó volt itt Pál szeretet himnuszáról. Aki úgy él, az van Jézussal. Aki Istent és az embereket szereti a jézusi példát követve, az tartja meg tanítását.

Nem jó az az összehasonlítás, miszerint az első keresztények ellenálltak a császáristen kultusznak, ezért voltak "destruktívak", és a tanúk is ilyenek. Sokkal inkább az illik ide, hogy valaki Apollóval, valaki Pállal, valaki Péterrel tartott, de ez nem jó.

És nem lehet azt mondani, hogy keresztény államok vannak ma, mert pl a "katolikus" Spanyolországban a katolikus egyház tanítását figyelmen kívül hagyva engedélyezték a meleg házasságot, az abortuszt és most fogják az eutanáziát is. Azért mert valaki azt mondja, még nem biztos, hogy katolikus, lásd a Jehova tanúja névvel visszaélő példákat.

2008. okt. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
15%

No pl. ez a "por lerázás" is egy jelképes beszéd, tehát a Tanúk ezt nem gyakorólják! Sokan kevernek bennünket össze másokkal, ha történetesen nem tudjuk azonosítani magunkat, nem tudom kik lehettek.

Egyébként ez is azt bizonyítja, hogy a hamis vádakkal szemben, Jehova Tanúi nem mindent vesznek szó szerint a bibliából.


Amiről beszélsz, az még az egységes keresztény gyülekezet megalapítása előtt történt, nem lehetett mindenki Jézus szó szerinti követője, mások is voltak, akik egyetértettek vele, de hangsúlyozom: nem egy másik egyház tagjaként, hiszen még az eredeti sem lett megalapítva.


Az illető "Jézussal járt", még ha nem is szó szerint.


Tehát semmiként nem lehet a bibliára hivatkozni az ügyben, hogy mindenféle egyházból üdvözül az, aki az emberek szemében "jó ember".

Pont ezt mondtad te is, nem mindenki katolikus, csak mert annak állítja magát! De ugyanígy igaz ez a kereszténységre is. Nem lesz senki attól keresztény, mert annak képzeli magát!


Írtad, hogy "aki úgy él, mint Jézus", de Jézus hogyan is élt? Otthon csücsült, és várta az áldást?


Pál apostol egyébként pont arra intett, hogy ne legyenek emberkövetők, mert voltak ilyen irányzatok, ezért helyre kellett ezt tenni.


De ma a Tanúkon kívül nagyon kevesen semlegesek politikai/katonai ügyekben, pedig erre is példát adott Jézus Krisztus. Mindegy minek nevezzük "császárnak", vagy éppen királynak, esetleg hadseregtábornoknak azt, aki elküldi a mai "keresztényeket" is a vágóhídra.

Azt kellene megérteni, hogy a háború első áldozata az IGAZSÁG! Az első századokban nem véletlenül voltak semlegesek ezen dolgokban, nem csak azért, mert történetesen Róma volt az ellenség!


Ma is minden kormány Isten elé helyezi magát, és ezért halt meg annyi millió magát kereszténynek valló ember!

2008. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj kedves egyik válaszoló de ugyen miért kéne szembe llítani a kérdező vallásvilágának igazságát ,mint a Tiédet? Mindenki abban hisz amiben akar. Én is nagyon nem szeretem,ha ide jön egy jehova és erőszakos és rasta létemre arról akar meggyőzni, hogy a Biblia miért jobb mint az én vallásom,messze nem érdekel és ki nem állhatom az ilyen álszent embereket. Én sem mondom meg neked hogy miben higyj ha az szerintem hülyeség akkor se, de Te meg akarod mondani nekem,azért nehogymár :S Fogjátok vissza magatokat (tisztelet a kivételnek).
2008. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!