Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a jó a Jehova tanúinak...

Mi a jó a Jehova tanúinak abban, hogy házalnak?

Figyelt kérdés
2008. szept. 28. 12:59
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
68%
A Jehova Tanúi által végzett minden prédikálás és tanítás önkéntes, és ők sohasem számítanak fel semmit szolgálatukért. azonban a világraszóló prédikálómunkájuk számára e célból elfogadnak, és továbbítanak a Watch Tower Society számára .(Máté 24:14).Ha valaki megkérdezi mennyibe kerül a nála hagyott könyv akkor szokták megemliteni hogy lehet támogatni ha valaki akarja, de a legtöbb ember meg sem kérdezi. A Tanúk szolgálata semmilyen módon sem kereskedelmi célú. Pálhoz hasonlóan mindannyian igazán elmondhatják: „Ingyen hírdettem néktek az Isten evangyéliomát” (2Korinthus 11:7). Jehova Tanúi „nem házalói Isten Szavának.Dicséretes hogy ilyen jól informált vagy a vallási történelemben, de ha szeretnéd igazán megérteni , és látni hogy való igaz e hogy isten ahogy irtad miért engedi meg a különböző vallások létezését, és igazán tudni akarod a vallások történelmét, őszintén kérj a tanuktól egy könyvet a cime emberiség isten keresése, ebben választ kapsz. a másik pedig mit tanít valójában a biblia, ez a könyv még néhány könyvtárban is megtalálható,valószinü akkor nem lehet butaság.egy barátom a diploma munkáját irta róluk, és sokszor részt vett az összejöveteleiken, és nem volt rossz véleménye egyikről sem. ha ugy véled erőszakosak, fogd fel ugy hogy ők is tökéletlenek, lehetnek rossz napjaik is :) remélem tiszteletben tartja mindenki itt az oldalon a szabad vallás gyakorlását, és végül is a budhistákat sem szólja le senki amikor szó szerint adományokat gyülytenek az üzletek előtt. Ők nem zavarják az embereket,? szerintem az egész csak annyi ki mennyire toleráns a másikkal, akár etnikum, akár vallás. ja és gondolom az irásom nem sokaknak tetszik ha akartok pontozzatok le, de én igy gondolkodom a világról.
2008. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ, lehet, hogy egyszer megnézem könyvtárban azt a könyvet, bár most más olvasnivalók kötik le az időmet (diplomamunkához szakirodalom, de teljesen más területen, mivel gyakorlatiasabb területen tanulok).

Akkor aki erőszakosan próbál téríteni és rátukmálni másra dolgokat, annak megmutathatom a soraidat, hiszen akkor ő nem úgy végzi a feladatát, ahogy egy igazi vérbeli Jehova tanúja, vagy nem is az, és kezdjünk gyanakodni... Mert sajnos ilyen erőszakos "térítgető" is van, és ha tényleg nem ilyen a valódi feladata a tanúknak, és tényleg nem tesznek ilyeneket, akkor akár más szándékkal is kopogtathat Jehova tanújának álcázva magát. (errefelé volt is egy ilyen eset, hogy így törtek be valakihez a lépcsőházban)

2008. szept. 29. 22:45
 13/59 anonim ***** válasza:
56%
megmutadhatod a soraimat nyugodtan, nagyon sajnálom hogy ilyen tapasztalataid vannak, és hogy ilyenek történnek felétek, itt nálunk meg álltalában viz, vagy villanyórásként törnek be emberekhez, sőt tegnap a tv-ben egy nénit egy rendőrnek álcázott bűnöző rabolt ki. Akkor ezek szerint mindenkire gyanakodnunk kell, aki becsönget hozzánk. És sajnos a szükséges dokumentumokat ami az igazolásukra kell ha valaki rossz szándékú ugyis beszerzi, és valljuk be nem is igazán tudják az emberek kinek mi a hivatalos igazoló papirja, tehát ez is felesleges lenne. Sajnos erre halad a világ. kiakadtam azon is hogy öt éves gyerekek lopkodtak pénztárcákat, erre nőnek majd fel a gyerekeink? Én nagyon sajnálom hogy eddig még nem találkoztál olyan tanuval aki szimpatikus volt neked, remélem a véleményed nem azért ez mert az üzenetükkel nem értesz egyet. Tényleg ha egyszer találkozol egy szimpatikussal,hallgasd végig, van egy folyóiratuk az ébredjetek, ami tudományos témával is foglalkozik, és sokan ezért olvassák, mert akár az iskolában is fel tudják használni mint ismeretet. Kitartást és sok sikert kivánok a diplomamunkádhoz.
2008. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:

Akkor így fogok tenni.

Szó sincs arról, hogy eleve mindent elutasítok, ami Jehova tanúi elvei, vannak abban is igazságok és elfogadható dolgok (és biztos a tanulmányaik is érdekesek), találkoztam egyszer 2 nénivel az utcán Jehova tanúinak mondták magukat, velük el lehetett beszélgetni, és pozitív csalódásként ért. De hitemben megmaradok hinni abban az Istenben, akinek én látom őt, egy jóbarátnak, aki nem olyan, mint a festményekre rajzolt távoli szakállas úr, persze olyan is lehet, megteheti, de annál sokkal közelebb áll. És vallásomban megmaradok keresztény, és nem azért, mert a felmenőim is azok és megkereszteltek, hanem mert én ezt ebben a formában, ahogy itt a közösségben megéljük, maximálisan magaménak érzem, kezdve az (egyre kevésbé) ifjúsági kórussal (mert azért mi se leszünk fiatalabbak), aminek én is tagja vagyok közel 10 éve, a rendezvényeinkkel és közösség-összetartó munkáinkat is ide véve, nekem ez életem része. És ha ezt egy Jehova tanúja tiszteletben tartja, és nem próbál eltéríteni (ez az egyik, ami rossz tapasztalatként maradt meg, kivéve azt a 2 nénit, akit már említettem), én is tiszteletben tartom az ő világát.

2008. szept. 30. 11:35
 15/59 anonim ***** válasza:
47%
megint én vagyok, természetes, én is ezt gondolom mindenki tartsa tiszteletben mások szabad vallás gyakorlásának jogát, ha te a te vallásodban megtaláltad a kérdéseidre a kielégitő választ és nincs hiányérzeted, örülök, mert valljuk be szinte kihaló félben van a vallásosság, én is ugy gondolom isten nem egy szakálas öregbácsi, inkább egy szerető atya, akinek az imádására nem szobrokat képeket kell használni, hanem az ember belső szobáját, értem itt a lelkedet, szivedet, a legbelsőbb érzéseid. örülök hogy ilyen jó eszmecserét folytattunk.
2008. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
42%

Én is örülök, hogy kulturált módon beszélgetünk.


Lassan 20 éve vagyok Jehova Tanúja, sok gyülekezetben jártam már, jól ismerem a Tanúk viselkedését, és bár állítom, hogy ők sem tökéletesek, de nem is éreztetik senkivel, hogy azok lennének.


A kérdező mindig az "erőszakosságnál" köt ki, de nem tudom, vajon mit is ért "erőszakos térítésen"?

Mert én azt értem ez alatt, hogy két választásod van, vagy "megtérsz", vagy meghalsz!

Ha ismered a történelmet, akkor tudnod kell, hogy ilyen módszerek nem csak szorványosan fordultak elő, hanem hivatalos, egyházpolitikai szinten is.

Amikor névlegesen országokra, kontinensekre erőszakolták rá a "kereszténységet", ami már nagyon távol állt a Krisztusi keresztényiségtől. Igaz, vagy nem igaz?


Ma a Tanúk kire erőszakolják rá a hitüket? Mondjál légyszíves valakit, akit kényszerítettek!

Ennélkül vádaskodás.


Írtam, hogy hisszük miszerint nagy változás előtt áll a világ a Biblia szerint. Ezért lehetnek nagyon buzgók a Tanúk, hogy akit csak tudnak, elérjenek. De senkire sem erőszakolják rá a hitüket!!!


Amint már mondtam: neked, kedves kérdező,mindig is lesz szabad választási lehetőséged, hogy mit szeretnél. Senki közülünk nem erőltette eddig sem rád (ez 100%), de ez után sem fogja azt, amit a Biblia tanít.


Hogy lenne hatékonyabb módszer a bibliai igazság terjesztésére, mint az ajtóról - ajtóra végzett szolgálat? Bizony ezzel nem értek egyet, ma sincs jobb módszer erre, mint Jézus idejében volt, vagyis a személyes kapcsolatfelvétel (Máté 24:14)FONTOS, légy szíves olvasd el!


Jehova viszont nem a zűrzavar Istene, tehát nem lehet egyszerre igaz a több tízezer magát kereszténynek valló minden felekezet. De ha jobban belegondolsz, még kettő sem! Vagy ezt meg tudod cáfolni?

Vagy Jézus azt hírdette, hogy fogadjatok el minden vallásos tanítást? A békére, türelemre való törekvés azt jelenti, hogy mindegy miben, kiben hiszünk?

Tehát akkor, nem volt helytelen Hitlerben hinni - mint valami új messiásban - a "keresztények" tíz millióinak? Mert így történt nem?

2008. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
25%

Persze, a tanúskodásra számtalan módszer van, pl. ez itt.

De lehet telefonon, levélben, stb. Ezeket alkalmazzuk is, ha kell, de nyilván nincs hatékonyabb a bibliai "házról-házra" végzett szolgálatnál.

2008. szept. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
67%

Sokszor találkoztam már egészen normális J. tanúival, akik csak megkérdezték, hogy olvasom-e a Bibliát, vagy hogy szoktam-e imádkozni, és mikor mondom, hogy igen, akkor továbbállnak. Az otthonomba még soha nem csöngettek be, az utcán szoktak néha leszólítai.


A szcientológusoktól jobban tartok!

2008. szept. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:

"Én is örülök, hogy kulturált módon beszélgetünk."

Hálás köszönetem! :-)


"Lassan 20 éve vagyok Jehova Tanúja, sok gyülekezetben jártam már, jól ismerem a Tanúk viselkedését, és bár állítom, hogy ők sem tökéletesek, de nem is éreztetik senkivel, hogy azok lennének."

Akkor nem volt szerencsém azokkal, akikkel én találkoztam, ez van.


"A kérdező mindig az "erőszakosságnál" köt ki, de nem tudom, vajon mit is ért "erőszakos térítésen"?

Mert én azt értem ez alatt, hogy két választásod van, vagy "megtérsz", vagy meghalsz!

Ha ismered a történelmet, akkor tudnod kell, hogy ilyen módszerek nem csak szorványosan fordultak elő, hanem hivatalos, egyházpolitikai szinten is.

Amikor névlegesen országokra, kontinensekre erőszakolták rá a "kereszténységet", ami már nagyon távol állt a Krisztusi keresztényiségtől. Igaz, vagy nem igaz?"

Ez igaz, de ez akkor volt, és már történelem, nem pedig ma történik (jó, ma is történnek dolgok biztosan, csak ezek a módszerek már lecsökkentek minimálisra - az iszlámban még csak nemrég kaptak jogokat a nők, csak hogy egyet mondjak). Minden vallás máshogy, más ütemben fejlődik és alakul, függően attól, hogy mennyire elzárt vagy nyitott az a közösség, ahol kialakult.


"Ma a Tanúk kire erőszakolják rá a hitüket? Mondjál légyszíves valakit, akit kényszerítettek!

Ennélkül vádaskodás."

Sokakban ellenérzést keltenek az ilyen kopogtatások, olyan, mint e-mail útján a SPAM, és mint már írtam, nekem összesen 2 olyan Jehova tanúja nénihez volt szerencsém, akik nem nyomultak, és nem neveztek elkárhozottnak, ha nem értettem valamiben egyet, mert én valamely részt másképp látom. (ha csak azt veszem, hogy a Bibliát magyarul fordításban ismerjük, és nem eredetiben olvassuk, akkor a fordítás milyenségén is rajta hagyta a nyomát a történelem, minimum a nyelvészeti sajátosságok, és azok lehetnek nagyon eltérőek, a történelem során szavaknak változott meg a jelentése, nem kicsit, volt, hogy teljesen az ellenkezőjére, és ez nem vicc)


"Írtam, hogy hisszük miszerint nagy változás előtt áll a világ a Biblia szerint. Ezért lehetnek nagyon buzgók a Tanúk, hogy akit csak tudnak, elérjenek. De senkire sem erőszakolják rá a hitüket!!!"

A Bibliában az is szerepel (Jézusi mondatok), hogy nem tudjuk az órát és a percet, mikor jön el az idő, ezért bármikor készen kell állnunk és "világító lámpással". Hogy mi számít közelinek, az is egy jó kérdés, mert ember vagy Isten szemével nem ugyanaz a nagyságrend.


"Amint már mondtam: neked, kedves kérdező,mindig is lesz szabad választási lehetőséged, hogy mit szeretnél. Senki közülünk nem erőltette eddig sem rád (ez 100%), de ez után sem fogja azt, amit a Biblia tanít."

Akkor azok az illetők, akikre gondoltam, valószínűleg nem is Jehova tanúi voltak, csak emögé az álarc mögé bújtak, más szándékkal, mert "egyszerű" volt nekik így közel férkőzni gyanútlan emberekhez, és egyúttal azt is elérték, hogy rontsák a híreteket. Akkor majd Isten ráncba szedi őket, és felelősségre lesznek vonva a hazugságukért és mások félrevezetéséért, és megint mások rossz hírbe keveréséért.


"Hogy lenne hatékonyabb módszer a bibliai igazság terjesztésére, mint az ajtóról - ajtóra végzett szolgálat? Bizony ezzel nem értek egyet, ma sincs jobb módszer erre, mint Jézus idejében volt, vagyis a személyes kapcsolatfelvétel (Máté 24:14)FONTOS, légy szíves olvasd el!"

Ma, a 21. században, amikor elárasztanak minket a reklámok és a kéretlen SPAM-ek, az emberek egyszerűen már "allergiásak" az ilyen kopogtatásokra. Ugyanúgy, ahogy a város utcáin történő tüntető felvonulásokra. Vannak jobb módszerek, hogy meg lehessen szólítani embereket, erre valók a szervezett rendezvények, a Városmissziós hét is (keresztényi szervezésben) ezzel a céllal van (én is résztvevő szervező voltam idén is és tavaly is), nyitott programokkal, elszórva városszerte, és ha csak 1-2 embert tudunk a jobb útra segíteni, a rendezvény már elérte a célját, és nem az egész város orrol a résztvevőkre, legfeljebb 1-2 ember, akik mindenbe belekötnének.


"Jehova viszont nem a zűrzavar Istene, tehát nem lehet egyszerre igaz a több tízezer magát kereszténynek valló minden felekezet. De ha jobban belegondolsz, még kettő sem! Vagy ezt meg tudod cáfolni?

Vagy Jézus azt hírdette, hogy fogadjatok el minden vallásos tanítást? A békére, türelemre való törekvés azt jelenti, hogy mindegy miben, kiben hiszünk?

Tehát akkor, nem volt helytelen Hitlerben hinni - mint valami új messiásban - a "keresztények" tíz millióinak? Mert így történt nem?"

Jézus nem nevezett meg vallást, Jézus megmutatta, hogy hogyan lehet a jó úton járni, és hogy mikkel lehet jó úton járni, milyen viselkedésekkel, milyen tettekkel, mi a fontos, nem a forma, hanem a tartalom (nem mosdott meg evés előtt, bűnösöknek mondott emberekkel találkozott, gyógyított szombaton...), csupa olyan dolgot, amit sok felekezet és több vallás (ami nem mind keresztény gyökerű) ugyancsak alapelveinek mond, csak más formába ölt. Úgy vélem, hogy aki ezekkel az alapelvekkel él, nem járhat téves úton, függetlenül attól, melyik vallási közösségbe született bele, nevelkedett, találkozott élete során, és függetlenül attól, melyik korban él az illető. Ha számítana a vallás, akkor az Amerika felfedezése előtt élt emberek, akik az amerikai kontinensen éltek, soha nem üdvözülhetnének, Isten pedig elvileg mindenkinek helyet biztosít.

2008. szept. 30. 21:04
 20/59 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus nem nevezett meg vallást, Jézus megmutatta, hogy hogyan lehet a jó úton járni, és hogy mikkel lehet jó úton járni, milyen viselkedésekkel, milyen tettekkel, mi a fontos, nem a forma, hanem a tartalom (nem mosdott meg evés előtt, bűnösöknek mondott emberekkel találkozott, gyógyított szombaton...), csupa olyan dolgot, amit sok felekezet és több vallás (ami nem mind keresztény gyökerű) ugyancsak alapelveinek mond, csak más formába ölt. Úgy vélem, hogy aki ezekkel az alapelvekkel él, nem járhat téves úton, függetlenül attól, melyik vallási közösségbe született bele, nevelkedett, találkozott élete során, és függetlenül attól, melyik korban él az illető. Ha számítana a vallás, akkor az Amerika felfedezése előtt élt emberek, akik az amerikai kontinensen éltek, soha nem üdvözülhetnének, Isten pedig elvileg mindenkinek helyet biztosít."



Nem tudom, hogy minden esetben velünk találkoztál-e, de erős a kétségem. Te el tudod azt képzelni, hogy kellő alázat nélkül, ezt a munkát végezni lehetne? Még ezzel is kapunk helyenként durva kritikát.

Vagy neked az jelent nagyképűséget, ha valakik ezt egyáltalán a Jézusi módszerekkel végezni merik? Nem értem.


Az iszlámot itt szerintem tegyük félre. Valójában a történelem bizonysága szerint, ahogy a Biblia is előre jelezte, de nem helyeselte, szakadások lettek a kezdetben egységes hitben. Ez mára egy világméretű káosszá vált, így nem nevezném (előre)fejlődésnek, inkább viszafejlődés lett ennek az eredménye. Biztosan nem Isten céljait szolgálja ez a megosztottság.


Kik "nyomulnak", és kik neveznek kit elkárhozottnak? Látod ez mégcsak nem is a mi szóhasználatunk, ezért nem hiszem, hogy tőlünk hallhattad. Ez ítélkezés lenne, te ezzel vagy kőltői túlzással éltél, vagy nem rólunk beszélsz.


A fordítás hitelessége bizonyítottan pontos, ezért született az Új Világ Fordítás. A különböző bibliafordítások leginkább a háromságot, vagy más, nem bibliai tanítást állítólagosan alátámasztó helyeken térnek el az eredeti görögtől.

Ezeket pedig kitűnően ki lehet szűrni! Sokan nem is hinnék, milyen pontosan, és hitelesen ki lehet deríteni az igazságot a bibliával kapcsolatban.


Ne feledd, Jézus volt a legnagyobb "SPAM" küldő, a te szavaiddal élve. Ennek köszönheted, hogy most kereszténynek nevezheted magad! De azt se feledd, hogy mindenféle egyház híveire JELLEMZŐ valamilyen szokás, viselkedés, cselekedet azon túl, hogy szerinted mennyire mindegy, melyikhez tartozunk!


Jézus szavaival élve "a gyümölcseikről ismerik majd meg az emberek, kik az ő szolgái", és "minden jó fa, jó gyümölcsöt terem, de azt a fát, amelyik nem terem jó gyümölcsöt, ki fogják vágni".


Nos vannak egyházak, melyeknek hívei mindig(!) elmennek háborúzni, és testvérgyilkosokká válnak.

De vannak akik "kéretlen", "zaklató" és sunyi módon, mindig felkeresik az embereket az otthonaikban, és szeretnék elmondani nekik, hogy nagyon félre vannak vezetve, amikor azt hiszik, hogy Istennek tetsző módon viselkednek amikor, a hazát, vagy bármit Isten elé helyezik!

(János 16:2-3) Kizárnak majd benneteket a zsinagógából. Igen, eljön az óra, amikor mindenki, aki megöl titeket, azt hiszi, hogy szent szolgálatot végzett az Istennek. 3 Ezeket azonban azért teszik, mert nem ismerték meg sem az Atyát, sem engem.


"Lesz feltámadásuk, mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak" - mondja a Biblia, vagyis akik az amerikai kontinensen éltek a "kereszténység" megjelenése előtt, azoknak nyilván eséjük sem volt megismerni a bibliai igazságot, persze a helyzet fintora, hogy amit kezdetben a katolikusok által kaptak, az sem az igazság volt már.

De azok, akik úgy haltak/halnak meg, hogy nem ismerték meg Istent, szintén élni fognak, és lesz esélyük megismerni Istent, és Jézust.

(János 17:3) Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


Tehát számít, hogy hova tartozunk, mert az, hogy egyszerűen beleszületünk egy bizonyos hitbe, még nem teszi igazzá, "jó gyümölcs termővé" az egyházat!

2008. szept. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!