Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a jó a Jehova tanúinak...

Mi a jó a Jehova tanúinak abban, hogy házalnak?

Figyelt kérdés
2008. szept. 28. 12:59
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

Most nem reagálok mindenre. Tehát ha ti nem ilyenek vagytok, amilyenek azok az emberek, akikkel én találkoztam (azt a 2 nénit leszámítva), és ők tényleg Jehova tanúinak nevezték magukat, nem én mondom rájuk, hogy azok, hanem ők mondták nekem, akkor a korábban már leírtak érvényesek rájuk vonatkozva, vagyis:

1. nem jól végezték a rájuk bízott feladatot, nem úgy, ahogy ti teszitek egyébként nem zavaróan

2. nem is Jehova tanúi voltak, csak felhúzták ezt az álarcot, mert "kényelmes" volt ilyen módon megkörnyékezni más szándékkal gyanútlan embereket (és egyik ilyen másféle szándék lehetett az is, amikor ilyen módon törtek be a környékünkön valakihez)


Ezt így elfogadod? Mert akkor rábólintok, hogy az igazi Jehova tanúi nem erőszakosak, nem "rámenősek"... stb.


Így van, Jézus is egy "SPAM"-küldő volt, bár akkoriban ez kevésbé volt ennyire zavaró, mint most, amikor az "információk" áramlásának sokkal több lehetősége van, mint akkoriban. Abban az időben az volt a kevés lehetőségek egyike, ami akkor tökéletesen megfelelt a célnak. Csak azóta sokminden változott. Nem tudom, te tudod-e (biztos tudod), hogy van egy olyan, hogy "a tömegtájékoztatás világnapja", és ilyenkor pl. a miséken is megemlékeznek erről a világnapról, és ráirányítva az emberek figyelmét arra, hogy ez a rengeteg módszer rengeteg lehetőség, de vissza is lehet vele élni, szóval nem mindegy, mire használunk mit. No, kicsit eltértem, de visszakanyarodva az eredeti témához, ha Jézus korában lett volna ilyen világnap, akkor sokkal kevesebb eszközt sorolnak fel, mint amennyit ma fel lehet sorolni.


Én egyébként szívesen elbeszélgetek emberekkel, ha épp ráérek és rá is vagyok hangolódva. Csak ez nem mindig van így, és sokakat ez zavar leginkább, hogy "alkalmatlan" időpontban kopognak be hozzájuk. (jó, bármikor lehet alkalmas, de gondolom, te is voltál már olyan passzban, vagy olyan sok munkával ellátva, hogy alig látál ki, és a legkevésbé se hiányzott, hogy valaki megzavarjon)

És elmondok neked még egy sztorit, nem bántásból meg kötekedésből, csak hogy értsd, hogy milyen emberek kopogtatnak be Jehova tanúinak mondva magukat: egyszer anyukámmal mennünk kellett valahova, ketten voltunk itthon, és ahova mennünk kellett, oda fontos volt, és vagy időre kellett mennünk, vagy más okból siettünk, de a lényeg, hogy nem értünk rá, 2 nő kopogtatott be Jehova tanúinak mondva magukat, és persze, mivel készülődtünk, nem volt alkalmas, próbáltuk magyarázni nekik, de ők csak mondták a magukét, elköszöntünk, bezártuk az ajtót, becsöngettek a szomszédhoz is, akik nem voltak otthon, aztán mi elindultunk, ott ácsorogtak, és még azt is árgus szemekkel figyelték, hogy melyik zárat zárja be anyu, és hogyan, lementünk a lifttel, ők még becsöngettek a másik szomszédhoz is, és nagyon ráérősen jöttek le, a buszmegállóban álltunk, és vártuk még a buszt, amikor megláttuk őket az utca túloldalán közeledni, és még látták, hogy pont akkor megyünk el a busszal... Hát nem tudom, hogy ez mi volt részükről, de volt bennem egy rossz érzés, hogy ez gyanús. Akkoriban a földszinti bejárati ajtó zárja se volt jó. Hála a jó égnek nem történt semmi azóta, és nem is láttam őket a környéken. De a viselkedésük nagyon zavaró volt.

Ezt azért mondom el neked is, hogy ha tényleg nem így viselkedtek Jehova tanúiként, akkor valamit tennetek kéne, hogy ne keverhessenek titeket hamisan rossz hírbe olyanok, akik nem tartoznak közétek. Illetve ha van, aki viszont így viselkedik és közétek tartozik, akkor az ilyenek nagyon nagy ellenszenvet tudnak kiváltani az emberekből. Megfigyeléseim alapján ugyanis hiába működik jól 1-1 közösség, szervezet, bármi legyen is az, ha néhány tagja kellemetlenül viselkedik, annak megy könnyebben híre, ha az ellenpéldák nincsenek jelen elég aktívan, hogy bizonyítsák, nem ilyen mindenki.


És én a nyitott rendezvényeket komolyan jobb módszernek tartom, azt bárki láthatja anélkül is, hogy azt érezné, hogy ez az egész zavarja. Ilyeneken be is mutathatnátok, miről lehet felismerni az igazi tanúkat, és mikor kezdhetünk gyanakodni, hogy az illetők csalók. Talán csökkenne az ellenszenv. Valahol már bevált. Nálatok is beválhat. Csak elkezdeni kell, elég egy kicsi csapatnak. Végülis Jézus is megtartotta azt a nagyszabású Hegyibeszédet. Ezt is lehet példának venni, és neki is bejött. (ha ma élne, szerintem zenész lenne, és zenében hirdetné nagy koncertekkel a tanait, ahogy teszik pl. a Harlem Gospel Singers tagjai is, és még sokan mások, és ha nem is tetszik mindenkinek, mert egyesek kihívják a rendőrséget a hangos zene miatt, de sokakat el lehet érni ezen az úton)

2008. okt. 1. 00:28
 22/59 anonim ***** válasza:
53%

Vannak regionális és országos, sőt nemzetközi kongresszusaink, amikre minden érdeklődőt meg szoktunk hívni, de egy biztos, semmi sem helyettesítheti a személyes megkeresést, még akkor sem, ha számtalan alternatíva létezik manapság.


A csalókkal kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy minden létező társadalmi csoportot, még a rendőröket is gyakran "hamisítják" a csalók. Sajnos, ha ez az ál-Jehova Tanúiban is testet őlt, óvatosságra kell intsen.

Ha ilyen gyanús emberekkel találkozunk, meg kell kérni az illetőket, hogy mutassák már meg, a "vér kártyájukat", ami minden testvérnél ott kell legyen, kitőltve, tanúkkal aláíratva. Ez egy kis összehajtott papír, ami nyilatkozik helyettünk, a vér mentes kezelésekről.

Szerintem, minden Tanú szívesen megmutatja, főleg ha elmondjátok nekik, miért a félelem.

Vagy van-e nála folyóírat, könyv, vagy csak álcának hordja a táskáját.


Sok módon lehet azonosítani, ki az igazi.


Mellesleg nyilván minden Jehova Tanúja különböző személyiséggel rendelkezik, mint minden ember, ezért lehet, hogy nem mindenki szimpatikus első látásra, de ha előítélet mentesen közelítjük meg a helyzetet, és a tárgyra figyelünk inkább, akkor nem válunk olyan intoleránsá senki iránt, aki rendszeresen meglátogat minket.

Mi azért oda szoktunk figyelni, hogy ne tartsuk fel a házigazdát, ha nem ér rá, sűrgős dolga van. De nyilván nem tudunk minden helyzetben tökéletesen megfelelni, tudjuk, hogy vannak, akik kevésbé toleránsak, és nekik bőven elég az is, ha az utcában meglátnak. És bizony a negatív kampányban, nekik van a legnagyobb hangjuk. Na és kéremszépen, ilyenkor mi van? Most hagyjuk abba, keressünk kevésbé hatékony módszert, bújjunk el, mert van sok ellenégeskedő a világban?


Most akkor egy valódi kereszténynek kinek kell tetszeni? Istennek, vagy embernek? Benne van a bibliában!

2008. okt. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
33%
én azt gondolom abba kéne hagyni az irogatást mindkettőtöknek, mert itt nem kell senkit meggyőzni. ha valaki szivesen beszélget a tanukkal az öröm, ha valaki meg nem akkor tapinatatosan odébb kell állni.nem egymásnak bizonygatni.ha valakit érdekel az igazság akkor ugyis olyan formát vesz a besztélgetés és akit nem akkor inteligensen, tapintatosan abba kell hagyni. szerintem tegyétek ezt mert a kérdezőnek csak rosszabb véleménye lesz.
2008. okt. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, főleg, aki megértette, hogy részemről mi a probléma, és hogy miben látom mások ellenszenvét a tanúk iránt. Az jó, hogy vannak ilyen konferenciák, bár pl. én se tudtam róla, és valószínűleg vannak még sokan. A vérkártyáról se tudtam, most már tudom, és köszönöm a tájékoztatást. Folyóiratot valószínűleg könnyebb beszerezni, mint ilyen kártyát, úgyhogy inkább erre fogok rákérdezni, ha felmerül a gyanú.


A teljes igazság Istennél van, úgyhogy ezt majd ő fogja tudni, ki mennyire teljesítette az elvártakat, ember nem írhatja felül, csak élhetünk úgy, ahogy jónak érezzük, és én tényleg az én közösségemben megtaláltam azt a módot és utat, ami nekem a legjobban segít, hogy Isten közelében legyek. És ha másoknak más a jó, akkor legyen. "Minden út Rómába vezet" - minden kereső eljut Istenhez, igaz, néha kerülővel, és az utak minősége se egyforma, és az úthoz használt eszköz se (mint ahogy a közlekedésben is lehet autót, kerékpárt, tömegközlekedést használni 2 pont között), de ha kezünkben a térkép, ami az adott eszközhöz és útszakaszhoz megfelelő, akkor nem tévedünk el. Sajátosnak tűnhet erről a gondolkodásom, de Isten dönti el, hogy jól látom-e vagy sem. Egyet biztosan tudok, nagyon sokat segített nekem, és hálás vagyok neki mindenért, amit kaptam (nem anyagilag, más, pénzben kifejezhetetlen dolgokban) nem lennék itt, ha nem így lenne.

2008. okt. 1. 12:06
 25/59 anonim ***** válasza:
24%

Elnézést, nem szándékom tapintatlan lenni, csak a kérdéssel akartam foglalkozni. Remélem, legalább egy kicsit kevesebb kérdés maradt nyitva.


A kérdező (közted), és köztem a fő ellentétet a Bibliaismeret milyensége adja. Mindketten másként ismerjük a bibliát.

Ezt azért írom, mert azt tapasztalom, hogy neked is nagyon fontos a tiszta igazság.

Sokan sajnos nem értik a nézeteinket. Fúrcsának tartják, mert pl. annyi mindenben eltér a kereszténység főbb áramától.

Pedig nagyon egyszerű, mert létfontosságú nekünk, hogy hitünk a Biblián alapuljon, és ne pusztán emberi okoskodáson vagy hitvallásokon.Úgy érzünk, mint Pál apostol, aki ihletés alatt kijelentette: „az Isten találtasson igaznak, még ha minden ember hazugnak találtatik is” (Róma 3:4). Amikor bibliai igazságként hirdetett tanításokról van szó, teljes mértékben egyetértünk a bereaiak eljárásmódjával, amit Pál apostol prédikálásakor követtek: „a legnagyobb készséggel fogadták a szót, naponta gondosan vizsgálva az Írásokat, hogy úgy vannak-e ezek a dolgok” (Cselekedetek 17:11).


Jehova Tanúi hiszik, hogy minden vallási tanítást ugyanígy meg kell vizsgálni, hogy összhangban van-e az ihletett Szentírással, akár a saját tanításukról van szó, akár valaki máséról. Felkérnek — sőt egyenesen ösztönöznek — arra, hogy Te is ezt tedd a velük folytatott beszélgetésekkor.


Mert tudod, akárhogy töröm a kobakom, nem tudok semmi más közös pontot a te közösséged, és az én közösségem között a biblián kívül! Csak ez van. Ez pedig olyan, mint egy pontos térkép, segít eligazodni a világban.


Tehát ha erre a jelképes térképre, nem létező helyet (tanítást) írnak, rajzolnak, vagy éppen letörőlnek valamit róla, akkor a rajzolót, és csapatát nem tartjuk hitelesnek.

Ez az eljárásmód szerintem összhangban van a bibliával.


Gondolom tudod, mik a főbb eltérések szinte az összes magát kereszténynek valló egyház, és mi köztünk.

2008. okt. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:

Nem csak ti és a kereszténység, de kereszténységen belül a felekezetek között is vannak eltérések, kik mit hogyan ismernek vallanak másképp, akár az én római katolikus felekezetemet, akár a reformátust, evangélikust... stb. veszem, eltérés van, más-más dolgokban.

Én úgy érzem, hogy akárkik és akárhogyan és akármikor is fordították a Bibliát, azt akkori legjobb tudásukkal és ismereteikkel tették, legyen szó akár Károli Gáspárról (a legelső magyar fordításról), akár a későbbiekről. Az adott kor, adott szóhasználat, adott gondolkodásmód mindre rányomta a bélyegét, és óhatatlanul ott van. Nem csekély feladatot vállalt egyik bibliafordító sem (már csak ha a terjedelmét nézzük és a különböző korokban alkalmazott módszereket, hát ma, a számítógépek világában valamivel egyszerűbb ezzel a "meló"). A Biblia a legtöbb fordítást élte meg az egész világon minden könyv közül, ez se véletlen.

Úgy vélem, néhány dolog viszont azonos mindegyikben, és ez pedig a valódi üzenet, amit az eltérő fordítások eltérő körítéssel láttak el, de az nem kisebbíti a lényeget, azt az üzenetet, amit kaptunk. Hiszem, hogy mindenkinek olyan formában kell átadni az üzenetet, amilyen formában hajlandó és képes azt fogadni. És ez lehet egy mese, egy dal, egy vers, akár más-más szavakkal. Közel 10 éve énekelek, a jóság Istenéről, vannak, akiket csak ezzel a zenével lehet elérni, vannak, akiket mással, a lényeg az üzenetben van, és az eljut mindenkihez, akármilyen formába öntik.

2008. okt. 2. 18:26
 27/59 anonim ***** válasza:
24%

Igazán nem akarlak bosszantani azzal, hogy ellentmondok neked. Szerintem inkább egy ilyen párbeszédnek egymás építése lenne a célja, ha őszinték vagyunk magunkhoz is.


De a Bibliafordítások között helyenként bizony jelentős értelmezési különbözőségek lehetnek.

Jó néhány magyar fordítás viseli magán a fordítója vallásos irányultságát! Mindamellett, hogy elismerem a sokszor áldozatkész, és életveszélyes munkájukat, de ők is emberek voltak.


A háromság az egyik terület, ahol jól láthatók a sokszor nem is szembetűnő torzítások. Ezeket más fordításokkal összevetve, vagy a legkorábbi másolatokkal összehasonlítva, pontosítani lehet.

A fordítók nem voltak ihletettek, persze ennek ellenére lényegében megbízható munkát végeztek.


Van egy kérdés, ahol ezt jól kitárgyaltam, ennek a linkjét most ide írnám, mert ott alaposabban, és talán érthetően elemezem, hogy miért alapvető fontosságú a Biblia pontos tanításaihoz ragaszkodni, minden liberális véleménnyel ellentétben.


És ha így teszünk, ez a vallások számát erősen leszűkíti.

Persze, értem én, a legtöbb kereszténynek ez azért kényes téma, mert ez a szűkítés, a Biblia pontos tanítása fényében már kiejtheti a saját egyházát is.


De ez van, a Bilia, vagy a több tízezer "keresztény" egyház!


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2008. okt. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
25%
Ja bocsi, a 22:17-es válaszra gondoltam.
2008. okt. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:
Neked is köszi, remélem, az utolsó hozzászólásomat is elolvastad, nem sokban különbözik a tiédtől. Bibliafordítások, miegymás, az egyház egy forma, a hit nem ettől függ. Az egyház történelem, a hit benned van, és mindenkiben. A történelmet érdemes ismerni, és tudomásul venni, ami múlt, és visszafordíthatatlanul elmúlt, azt annak venni, ami, elmúlt, tény, most a mostban kell élni, a mostban kell hitünket élni, és ezt meg lehet tenni akkor is, ha nem nézzük, ki melyik csoportosulásnak a tagja. Mi tudunk úgy együtt énekelni, egységet alkotva, hogy nem számít, hogy ki a katolikus, ki az evangélikus, vagy ki nincs megkeresztelve, mert nem ez a fontos, az a fontos, hogy együtt, ugyanarról az Istenről énekelünk, ugyanazzal a hittel, mert ő az, aki összeköt minket, és ez a fontos. A többi csak körítés, mint a hús mellé a rizs vagy a krumpli vagy a tészta, vagy a saláta, vagy a kenyér, vagy csak natúr magában, a hús ízén az nem változtat, ahogy Istenen se változtat, ki melyik csoportosulás tagja.
2008. okt. 2. 23:38
 30/59 anonim ***** válasza:
39%

"ahogy Istenen se változtat, ki melyik csoportosulás tagja."



Látod, itt a lényeg!

Nem Istenen változtat, hanem rajtunk! Rajtunk rengeteget változtat az, milyen csoport, egyház tagja vagyunk ebben a társadalomban. Valójában erről írtam eddig.


Biztosan te is egyetértesz, hogy minden társadalmi csoportnak,- még egy 5 fős bandának is - megvan az ilyen-olyan hatása az egyénre, hát akkor mennyiben határozza meg az egyének viselkedését valamely erős, vagy nagyhatalmú, esetleg karizmatikus egyház? Nagyban, gondolom ebben egyetérthetünk. És ezt az információt kellene összevetned a történelemmel, de a jelennel is, mert ugyanis a múltból semmit sem tanult az emberiség.

A kereszténység nagyobbik fele sem. (Lásd Ruanda, 1994)


Tehát, ha a bibliából teljesen különböző értékeket kapunk, akkor nyilván ez a mindennapi tetteinken is jól meglátszik, ezt mindenki látja. Ehhez nem kell látnoknak lenni.


Erröl beszélt Jézus, mikor a jó gyümölcsök megterméséről, és a rossz gyümölcsök megterméséről tanított.

Itt már "fákról" van szó, melyeknek sok-sok jó, vagy rossz gyümölcse lehet, tehát nem pusztán egyének, hanem csoportok ilyen-olyan gyümölcseről mondta ezt a szemléltetést.


Erről szól a beidézett link is, de tudom, ez már kényes téma, de sok ember fejében azok a fetett kérdések most is megvannak. A jó válaszra várnak.

2008. okt. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!