Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a jó a Jehova tanúinak...

Mi a jó a Jehova tanúinak abban, hogy házalnak?

Figyelt kérdés
2008. szept. 28. 12:59
1 2 3 4 5 6
 1/59 kzs ***** válasza:
75%
Mert meg van írva az Újkszövetségben, hogy hirdessük az Evangéiumot. Csak éppen át kéne gondolniuk, hogy mit is hirdetnek valójában. (az első és legfontosabb tévedésük az, hogy nem hisznek abban, hogy Jézus egyenértékű az Atyával)
2008. szept. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
80%
Felénk ez nem hirdetés, hanem zaklatás...
2008. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
86%
hirdetik az igét, és közben hátha beszerveznek pár új tagot
2008. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
25%

"(az első és legfontosabb tévedésük az, hogy nem hisznek abban, hogy Jézus egyenértékű az Atyával)"



Kedves ismeretlen!

Ezt néhány háromsággal kapcsolatos kérdésnél már alaposan kitárgyaltuk, de ha tudsz olyan bibliaverset, ami ezt hitelesen bizonyítja, csak rajta, szívesen fogadom!


Egyébként a Tanúk nem "házalnak", általában a házaló árusokat mindenki ismeri, főleg vidéken. De Jehova Tanúi nem gazdasági tevékenységet folytatnak, tehát nem kérnek, kéregetnet (aki ezt csinálja, nem Tanú), hanem adni szeretnének, van aki elfogadja, van aki nem.

Mindenkinek szíve-joga, mit akar, ha persze tudja mit akar, de ezzel még nem "zaklatják" az embereket.


Szerintem, akiket ez zavar, azokat az sohasem zavarja, ha ők elmondhatják a véleményüket bárhol, bármikor, de az nyílván nagyon is zavarná őket, ha teszem azt valakik ezt megtíltanák számukra.

Igen, teljesen jogosan, mindenkinek ugyanúgy sérelmes, ha meg akarják szabni, mit, mikor mondhat el, vagy elmondhat e egyáltalán!


Arra szintén volt válasz már több kérdésnél, hogy miért csinálják a Tanúk mindezt. Érdekes, arról nagyon ritkán van szó, hogy az, amit mondanak, mennyire igaz, időszerű, esetleg fontos, csak mindig az a gond, hogy "mindig jönnek, és mondani akarnak valamit".


Ez nem olyan, mintha a postást sokan elküldenék, pedig fontos üzenetet hozott, mit a legtöbben soha meg sem hallgattak, de a háta mögött mindenről "pontos" véleményük van.?

2008. szept. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
80%

Én is zaklatásnak veszem, mint ahogy már írták előttem. Majd ha meg akarom keresni őket, megtalálom úgyis.

Én se keresek fel senkit, hogy én ebben meg ebben hiszek, csatlakozzanak hozzám.

Én rövid úton el szoktam őket küldeni melegebb éghajlatra.

2008. szept. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
60%

Látjátok, ez megint jellemző "érvelési" forma.

Észérveket, valódi indokokat miért nem lehet használni a lepontozás helyett?

Ne csak úgy legyen igazatok, hogy a másikat elhallgattatjátok.


Ha a kérdezőt valóban csak a jószándék indította, és megkérdezte, akkor miért ez az ellenségeskedés?

És ha Jehova Tanúinak valóban jó, és elfogadható indokai vannak a szolgálatuk végzése mellett?

Ki tudja ezt reflexből elutasítva megállapítani?


Jézus és a tanítványai - a Biblia feljegyzése szerint - szintén sok ilyen "zaklatást" követtek el! Ebből alakult ki a kereszténység, még ha nem is a ma köztudatban lévő, "bevett", domináns formája.

Persze, nem mindenkinek tetszett akkor sem.


Mi lehet az a "hazugság", ami nem elfogadható abból, amit hírdetnek? Ki tudja?


Gyakran elhangzó érv, hogy "majd ha én akarom, akkor megkeresem őket", meg hasonlók. De azon azért nem árt elgondolkozni, hogy Jézus, akinek a tanítási módján annyira elcsodálkoztak az emberek, és annyira nagyszerűnek tartották, miért ezt a formát részesítette előnyben?

A Tanúk hiszik, hogy a világunk rendkívül nagy változások előtt áll. Ez kb. olyan, mintha az égő házban lévőket fel kellene ébreszteni, hogy ne égjenek bennt.

Ezt nem lehet olyan kényelmes módon, mint ahogy az előttem szóló javasolta.


Nem kell senkinek kétségbe esni, Jehova Tanúi nem azokhoz mennek, akik nem hallgatják meg őket, hanem azokhoz, akik igen!


Ezek közül pedig rengeteg drogfüggő, alkoholista, erőszakos, és egyéb módon önpusztító ember változtatta meg a viselkedését, a bibliából megismertek alapján.


Aki pontosabb választ akar, tessék:

Cselekedetek 4:19-20;

5:38-42;

Róma 10:12-18.

2008. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

Spec. engem az zavar a Jehova tanúi ténykedéseiben - és tisztelet a kivételnek!!! -, hogy olyanokat is felkeresnek, akiknek kialakult, működő hitviláguk van, és ismerik a Bibliát (esetleg mást, ha más vallásúak, vagy csak kultúrkíváncsiságból) és tartoznak egy közösséghez, amit nem akarnak elhagyni, lecserélni.

Nem tudom, mennyire "pénzhajhász" ez a közösség, de hallottam már olyanról, hogy ismerősöm ebbe anyagilag szétesett, és ha azt veszem, hogy aminek én vagyok tagja, az nem ilyen, akkor elég erős taszító erő ez a Jehova tanúi kopogtatóinak a megkeresésére.

Biztos van, akinek erre van szüksége, de mondjuk ha nekem megvan a közösségem ilyen téren, és ez velük közölve is lett, akkor talán ne próbálkozzanak ismét, és ezt nem értem, hogy ennek ellenére is teszik - ismételten tisztelet a kivételnek.

2008. szept. 29. 11:08
 8/59 anonim ***** válasza:
64%

A pénzhajhászást senki sem gondolhatja komolyan.

A legtöbbször szóba sem kerül, de ha az önkéntes adományról mégis szó esik, csak akkor ha valaki elfogadott valami értékesebb kiadványt, pl. könyvet, CD/DVD-t. A beszélgetés végén ezt a Tanú megemlítheti, de nem vár el semmit, ő akkor is odaadja a házigazdának, ha kéri, ha az nem tud, vagy nem is akar fizetni!

De persze a kiadvány önköltségi árát! Nem folyik kereskedelem. Nincs kötelező "tized", meg ilyesmi, nem rendezünk gyüjtéseket, csak ÖNKÉNTESEK lehetnek az adományok.


Azt viszont nem tudhatjuk, hogy ki milyen világnézetű, mindenkihez szeretnénk eljutni. Amikor kiderül valakinek a világlátása, sokszor jó beszélgetések alakulnak ki.

Bár ehhez az is fontos, hogy nyitott legyen az illető.


Azért megyünk időnként vissza mindenhova, mert mindenki változik az idő múlásával, ami tegnap még nem érdekelt, holnap már lehet, hogy igen. El is költözhetnek az emberek, lehet hogy új lakó van.

Minden Jehova Tanúja hiszi, hogy amit a Biblia az igaz vallásról tanít, az a tiszta igazság (pl.nincs pokoltűz, háromság, lélekhalhatatlanság), különben nem is mennének senkihez.


Ha valakinek, mint pl. neked, kedves kérdező van saját meggyőződésed, akkor minden formában próba alá kellene vonni, hogy megáll-e a bibliával szemben, ha nem keresztény világnézetről van szó, akkor is.

És ha nem, akkor meg kell nézni, hol a tévedés.

Persze, ha önmagunkhoz őszinték akarunk lenni, és nem akarjuk magunkat is becsapni.


Mert a legkönnyebb azt ismételgetni, hogy "nincs igazság", meg "nem derithető ki, mi a vallásos igazság", de ez egyszerűen képtelenség.

2008. szept. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
4%
nahát, a hpszzú válaszadó biztosan Jehovista ők támaszkodnak mindig a Bibliára, na de ez van sajnálom
2008. szept. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

No, kedves hosszú válaszoló (és többiek, akik kevesebbet írtatok), én keresztény vagyok, és ismerem a Bibliát, elég jól. Viszont úgy gondolom, mindenkit engedni kell úgy hinni és olyan formában, ahogy ő jónak érzi (idézhetnék a Bibliából is). Nem sok Jehova tanújához volt szerencsém, akik nem próbáltak erőszakosan eltéríteni a hitvilágomtól, és aki ezen kevesek közé tartozik, annak köszönöm, hogy nem szerzett kellemetlen perceket se nekem se önmagának. Nem vagyok bigott, ez távol áll tőlem.


Sokféle vallás alakult ki, és ez történelem is (régebben sokkal elzártabban éltek egymástól a népek), meg kultúra is, és hiszem, hogy mindben van olyan, ami a teljes igazsághoz tartozik, de ami eltérő, az sok esetben amiatt van, hogy hol és mikor alakult ki, és ha már fennmaradt elismertként, akkor annak oka van, és Isten pontosan tudja, miért maradtak fenn bizonyos "vallások", és miért váltak másfélék mára pusztán "történelemmé". Nekünk pedig csak annyi a dolgunk, hogy aki érdeklődik, és ismerni akarja ezeket, az ismerhesse, és ha épp nem érdekli, akkor megadni neki a lehetőséget, hogy elérhesse, amikor meggondolja magát, de a mai világban, amikor a SPAM-ek ellepik a világháló postafiókjait, és a szórólapokat már csak részvétből vesszük el az osztogatóktól... akkor nem hiszem, hogy a "direkt marketing ilyen formája", mint a "bekopogás idegenekhez" a legjobb módja a hitbeli dolgok ismertetésének.


Erre sokkal jobb módszerek lehetnek pl. rendezvények, amikre elmehet, aki arra kíváncsi, vagy épp arra jár és megáll nézelődni. És ezekkel még akkor is sokkal kevesebb embernek van problémája, mint a bekopogásokkal, ha történetesen az utcán, forgalmas közterületen, parkban zajlik az esemény. (tapasztalataim alapján, én ugyanis voltam már szervező résztvevő ilyen rendezvényeken)

2008. szept. 29. 18:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!