Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan jön az ötlet, hogy a...

Ozmium42 kérdése:

Honnan jön az ötlet, hogy a lélek halhatatlan?

Figyelt kérdés
2015. aug. 12. 17:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
67%
Inkább az a kérdés, hogy jött az abszurd ötlet, hogy a lélek halandó.
2015. aug. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
42%
A Bibliából.
2015. aug. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

#2 Régebbi dolog ez a Bibliánál.


#1 Még abszurdabb, hogy létezik egyáltalán lélek, de ha hiszel benne mégis, válaszolhatnál a kérdésre. Honnan jön az ötlet, hogy soha nem hal meg egyáltalán?

2015. aug. 12. 17:35
 4/37 anonim ***** válasza:
41%
Aki kétségbe vonja a lélek / szellem létezését, annak nem tudok válaszolni. Megvakargatnám marmagasságban és enni adnék neki.
2015. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 JaniB ***** válasza:
43%

A lélekben az hisz aki a túlvilágban is hisz. A lélek nem evilági tehát.

Ha te evilág határain belül gondolkozol akkor az eggyetlen logikus és elfogadható válasz az az elme létezése. Az elme pedig olyan mint egy szoftver. Ha meghal a hardver a szoftver is elvész. Aki hisz a túlvilágban az hisz abban is ha a harver meghal attól még a szoftver ami működtette a harvert az tovább él. Én például hiszek a lélekben. hogy miért?

Mert hiszek a túlvilági dolgokban. Példának okáért ott a hazugság. A hazugság az emberi elme terméke. A természet világában nem található. Tehát máshonan ered akárcsak a lélek. hazugság vagy lélek, mindkettő olyan fogalom mely csak az ember világában létezik. Az emberi testet pedig ha lélek mozgatja akkor tudható, hogy van másvilág. Ha csupán az elme mozgatná mint bármely más élőlényt akkor tudhatnánk, hogy másvilág és lélek illetve hazugság sem létezik. Remélem sikerült megértened mire akarok kijukadni.

2015. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
53%

A lélek nem halhatatlan. A lélek héberül nefes, görögül psziché (lásd pszichológia), latinul anima. A psziché halandó, megszűnik az élettel.


Ami halhatatlan, az a szellem, héberül ruah, görögül pneuma, latinul spiritus.


A jó öreg Károli alaposan bekavart, amikor a szellemet is léleknek fordította.


Persze tudom, hogy igazából a szellemre gondolsz, és nem tudom, hogy honnan jött az ötlet. Szerintem magától értetődő lenne akkor is, ha nem jön ilyen ötlet.

2015. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Zenon ***** válasza:
79%

"Aki kétségbe vonja a lélek / szellem létezését, annak nem tudok válaszolni. Megvakargatnám marmagasságban és enni adnék neki."


Ha érzelmi alapon közelíteném meg a válaszod, akkor úgy reagálnék a fölényes, elvakult és intoleráns megnyilvánulásodra:


"Neked biztos nem volt gyerekszobád."


Helyette így:


Definiáld kérlek, mi is az a lélek!



ON:


A létező összes vallásból?

2015. aug. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
55%

"ha túllövünk a célon kiprovokáljuk a harcot" - csakhogy én unom, Zénon, te új fiú lehetsz itt, de én már egy éve definiálgattam, kifejtettem sok mindent (többek közt a kérdezőnek is), csak lepontozás járt érte, meguntam. Teljesen értelmetlen a feltevés, hogy csak anyag vagyunk és az bugyborékolja elő a szellemet. Nem lenne az évezredek emberi művészete, ha így lenne. A szellem, az egyetemes intelligencia áthatja a fizikai testet és a közvetítő a lélek.

De beletörődtem, van, akinek az jó, hoy azt hiszi, nincs lélek, sőt Freud után szabadon, hogy állatnak hiszi magát, de még az állatnak is van lelke, hát szeretem...

Azért szeretettel a kérdezőnek:

Etetője kicsi tál

itatója mély tál

2015. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%
A világ IGAZSÁGTALAN. Az elménk/lelkünk/agyunk ezt nem viseli el. A halál is úgymond természetellenes (legalábbis az élet ellentéte), sosem szép, és szinte mindig fájdalmat okoz. Valahogyan nyugtatóbb az a gondolat, hogy nem csak ennyi ez a világ, amit látunk belőle; talán láthatjuk elhunyt szeretteinket a halálunk után; és hogy megjutalmazatlan tetteink elismerést nyernek, bántóink pedig büntetést. Mert így vagyunk felépítve: szemet szemért, fogat fogért; szeretjük az egyensúlyt, és legelsősorban: ÉLNI AKARUNK! Talán ez az, az élni akarás, ami motiválja a lélek halhatatlanságának gondolatát. Képtelenek vagyunk megbékélni (legalábbis társadalmi szinten) még csak annak gondolatával is, hogy a halál után nincs semmi. Mondjuk, tegyük hozzá: az, hogy valamire nincs bizonyíték, még nem bizonyítja, hogy nincs. Ha van is valami, nem tudhatjuk. Viszont már én sem bízok a bizonytalanban, nem érdemes. Attól még megmarad a remény, és ezt nem szép dolog elvenni másoktól.
2015. aug. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
#9 Ez végre egy érdemi válasz, a kérdés lényegét megragadva, és nem elveszve a részletekben. Azt a következtetést vonom le ebből, hogy nem a lélekről állapították meg, hogy halhatatlan, hanem azért találták ki a lelket, hogy halhatatlan legyen. Az el nem vesző esszencia, ami hordozza az elhunyt önazonosságát, és megtartja a halála után korlátlan ideig, hogy alanya lehessen a jutalomnak, a büntetésnek, meg a találkozásoknak. Azt hiszem, már értem, annál inkább nem hiszem.
2015. aug. 13. 02:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!