Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten élőlénynek tekinthető?

Isten élőlénynek tekinthető?

Figyelt kérdés

Az élőlények egyik ismérve, hogy van anyagcseréjük. Ha van anyagcseréjük, akkor el is pusztulhatnak, ha megszűnik az anyagcseréhez szükséges tápanyag-ellátásuk. Márpedig akkor Istennek is kell hogy legyen anyagcseréje, másképp nem lehetne élőnek nevezni. Viszont akkor Istennek is halandónak kellene lennie, hiszen ha megszűnne a tápanyag-ellátása, akkor idővel megszűnne az anyagcseréje, vagyis élettelenné válna, vagyis meghalna. Isten viszont a keresztények szerint halhatatlan, vagyis nem szűnhet meg az anyagcseréje, vagyis nem szűnhet meg a tápanyag-ellátása. Ellenben a keresztények szerint Isten teremtette a világmindenséget, tehát a világmindenség előtt is létezett, amikor még rajta kívül nem létezett semmi más, tehát tápanyag sem, így tápanyag hiányában anyagcseréje sem lehetett, vagyis nem tekinthető élőnek.


Hol a hiba az eszmefuttatásban?


2014. dec. 19. 13:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

szia


a Halál az élet ellentéte,

Mivel a Teremtő él, ennélfogva tudott életet adni másoknak is.

Ha nem élne nem tudna életet létre hozni


Élet

Meghatározás: Tevékeny állapot, amely megkülönbözteti a növényeket, az állatokat, az embereket és a szellemszemélyeket az élettelen dolgoktól. Az anyagi élőlényekre általában a növekedés, az anyagcsere, a külső ingerekre való reagálás és a szaporodás képessége jellemző. A növényi élet is tevékeny élet, de nem azonos az érzékszervekkel bíró lelkek életével. A földi lelkekben — állatokban és emberekben — van egy energiát kölcsönző tevékeny életerő és az életerőt fenntartó légzés.

2014. dec. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Élő szellemi lény.
2014. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
De talán mondhatjuk úgy is, hogy "más dimenziós" létező.
2014. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Amíg nincs definiálva az a másik dimenzió, addig ez csak annyit jelent, hogy 'nem tudom'
2014. dec. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Kérdezö,


a hiba ott van az eszmefuttatásban, hogy az életet csak aszerint képzeli el az ember, amit a saját szemével lát, és tapasztal.


Sokan ezért is mondják: "Abban hiszek, amit látok".


Miért fontos hogy a Teremtö a mi kenyerünket egye, a zöldséget stb. amit Ö az embernek teremtett?


Sok mindent amit az agyunk képtelen felfogni, amit nem értünk meg /sok van ilyen/ az még nem jelenti azt hogy ez van és müködik. :)


"A két egyenes vonal, mely a végtelenben találkozik" ... hol van a végtelen? Mi van utána?

2014. dec. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"a hiba ott van az eszmefuttatásban, hogy az életet csak aszerint képzeli el az ember, amit a saját szemével lát, és tapasztal. "


Nyilván, mivel ebből tud ismeretet nyerni.


"Sokan ezért is mondják: "Abban hiszek, amit látok". "


Ez hibás. Azt hiszem el, amit látok, így pontos. A kettő között van különbség. És itt a "látás" nem csak a szemünkre korlátozódik az öt érzékszervünk közül, bár kétségkívül azt használjuk túlnyomórészt.


"Miért fontos hogy a Teremtö a mi kenyerünket egye, a zöldséget stb. amit Ö az embernek teremtett? "


Nem azt mondtam, hogy azokat a tápanyagokat vegye magához, amiket mi ismerünk, hanem általánosságban fogalmaztam tápanyag alatt. Nem tudom miféle dolog az amit fogyaszt, feldolgoz, hogy energiát nyerjen belőle a működéséhez, de ahhoz hogy létrehozzon valamit, energiát kell befektetnie. A változások kieszközöléséhez energiára van szükség, amelyre neki is szüksége van, ha változtatni akar. Ezt a szükséges energiamennyiséget viszont valahonnan elő kell teremtenie.


Na de miből is nyerte a teremtéshez szükséges energiát, ha egyszer ő maga teremtette meg magát az energiát is?


"Sok mindent amit az agyunk képtelen felfogni, amit nem értünk meg /sok van ilyen/ az még nem jelenti azt hogy ez van és müködik. :) "


Ezt ki tudnád fejteni bővebben? Elég zavarosra sikeredett ez a megfogalmazás.


""A két egyenes vonal, mely a végtelenben találkozik" ... hol van a végtelen? Mi van utána?"


A végtelennek nincs vége, tehát olyan sincs, hogy utána. Ha egy dolgot végtelennek tekintesz, akkor minden létező dolognak a végtelen "innenső részén" kell elhelyezkednie, mert nincs olyan, hogy "túlsó rész". Ha viszont van azon túli rész, akkor viszont nem végtelen az, amire gondolsz. A kettő logikailag üti egymást, az informatikában ismeretes 'kizáró vagy' relációban állnak egymással.

2014. dec. 20. 11:04
 17/26 anonim ***** válasza:

Kérdezö, de most komolyan :) te tényleg érted a végtelen fogalmát? A végtelennek se kezdete, se vége...igazán érted?


Ezzel azt akartam jelezni, hogy vannak dolgok, melyek igazán felfoghatatlanok számunkra. Egyik csillagász szavaival élve: Az ismeret olyan mint a tenger. Ha csónakban ülünk és a parttól mindig tovább evezünk, mindig több ismeretre teszünk szert, a szárazföldet egyre kevésbé látjuk.

Az ember minnél többet tud, annál jobban rájön, hogy mily keveset is tud a valóságban.

2014. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Mulder614 ***** válasza:
Istent nem definiálhatod úgy int a földön lévő teremtményeket!
2014. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Ozmium42 ***** válasza:
76%

Grkaty, a végtelen érteni csupán megszokás kérdése, nem olyan nehéz, és egyáltalán nem lehetetlen. Matematikusok régóta használják, dolgoznak, számolnak vele, informatikában még kézenfekvőbb. Téged csak becsaptak azzal, hogy a végtelen felfoghatatlan, mert elsőre senki nem érti, és elhitették veled, hogy ez azért van, mert egyáltalán nem is lehet. Aztán ez után már lehet ezt is misztifikálni, és ráfogni Istenre, mint általában mindent, amit nem értesz. Az agyad a véges dolgokhoz szokott hozzá, és a végtelent is megpróbálod beilleszteni ebbe a fogalomkörbe, de nem sikerülhet. El kell vonatkoztatnod.


Mellesleg, visszakanyarodtunk a jó öreg recepthez, "ne próbáld magadhoz mérni Istent", hát akkor mégis mihez mérjem? Hogyan képzeljem el, hogy él, ha nem úgy él, mint ahogy MINDEN más dolog él? Hogyan él, ha nem a mi fogalmaink szerint él, és élet-e az egyáltalán a miénkhez viszonyítva? És persze a jó öreg keresztkérdésem, amit ilyenkor mindig fel szoktam tenni: honnan jön az ötlet? Nehogy már benyaljam, hogy felfoghatatlan, mikor egy másik ember épp most okosít ki róla, hogyan kell jól felfogni, mert az ő felfogása az helyes! Ő honnan tudja, hogy így kell? Miért olyan biztos benne? Miért nem tudom soha leellenőrizni?

2014. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 fairi1 ***** válasza:

Ha végiggondoljuk akkor isten nem élőlény hanem entitás, ismeretlen fajta létezés.


Mivel még senki sem volt képes lemérni tulajdonságait és pontosan definiálni miféle dolog így mibenlétét nem tudjuk pontosan.


ha az egész dolgot pontosítani akarjuk akkor még entitásnak se tarthatjuk mert főleg magának a létezésének ténye is kérdéses.

Jelenlegi tudunk szerint képzeletbeli létforma.

2014. dec. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!