Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki nem öli meg az állatot az...

Aki nem öli meg az állatot az nem számít igazi kereszténynek?

Figyelt kérdés
Állítólag a Biblia azt mondja, hogy a sertés, nyúl és más állatok erre lettek teremtve. Ez lehet. De mégsem tudom elfogadni. Állatnak nem tudnék ártani.
2014. okt. 29. 16:05
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Az állatnak (a húsevőnek) nincs választása, ez van belekódolva a génjeibe. Ma a földi élet tényleg így működik (sajnos), ez tartja fenn az ökológiai egyensúlyt. Én a reinkarnációban hiszek, az állatok lelke is folyamatosan újra születik és eközben fejlődik, tanul. Megéli azt is, amikor öl, és azt is, amikor ő az áldozat. Emberi szinten már van választásunk, és éppen ez emberségünk mércéje. Más kérdés, hogy olyan korban élünk, amikor még több állati vonással rendelkezik sok ember lelke. Sokan lelkifurdalás nélkül gyilkolják, kínozzák az állatokat, pedig ők is testvéreink a teremtésben. Nekik ezt kell megtanulniuk, az együttérzést, könyörületet, a másik (esetleg nálunk gyengébb) életének a tiszteletét. A Föld egy hatalmas iskola, az élet leckék sorozata, folyamatosan tanulnunk, fejlődnünk kell nekünk is. A Biblia ószövetségi része egy nagyon kegyetlen, mondhatni barbár nép története, semmi köze a valódi kereszténységhez, éppenhogy ellentéte annak. A lényeg szerintem, hogy nekünk igenis van választásunk.
2015. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!