Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki nem öli meg az állatot az...

Aki nem öli meg az állatot az nem számít igazi kereszténynek?

Figyelt kérdés
Állítólag a Biblia azt mondja, hogy a sertés, nyúl és más állatok erre lettek teremtve. Ez lehet. De mégsem tudom elfogadni. Állatnak nem tudnék ártani.
2014. okt. 29. 16:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Másik kérdés, hogy egy magát igaz kereszténynek valló ember szó szerint betart-e mindent"


Két parancsunk van nekünk keresztényeknek:

Szeresd Istenedet teljes szívedből és elmédből.

Szeresd a másik embert.


Hol van ebben az állatok kötelező gyilkolászása? Könyörgöm, legalább a minimális ismerettel rendelkezzél már!!!! Akikről te beszélsz, azok ószövetségi zsidók! A kereszténység Jézus halála után jött létre, jelentése Krisztus követő! És az Újszövetségben sehol sincs állatáldozat!!!!

2014. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Mind a Jehova Tanúi, Hit Gyülekezete, baptisták, adventisták vagy akár a Krisztus követői (létezik ilyen?) ezen a véleményen vannak, amit írtam. Bár én magam nem tartozom sehová.
2014. okt. 30. 19:07
 13/21 anonim ***** válasza:
üdv, a biblia szerint Isten egy olyan paradicsomot hozott létre a földön, ahol az emberek és az állatok békében éltek, az állatok ráadásul engedelmeskedtek az embernek. többek között ezért tudta noé begyűjteni a bárkába a megfelelő élőlényeket. a biblia a jövőről ezt írja: "nem ölnek, és nem pusztítanak sehol szent hegyemen, mert telve lesz a föld Isten ismeretével" azaz nem Isten akarata az, hogy öljönk, sokkal inkább sátáné, aki emberölő volt kezdettöl fogva. a Teremtő azt mondta ádámnak, hogy uralkodhat az állatokon, de ezzel felelősséget adott neki, mivel megennie nem volt szabad, hiszen a biblia szerint a paradicsomi kert fáinak gyümölcsei szolgálták ezt a célt. igaz azonban, hogy ha valaki pl csirkét, nyulat, malacot nevel napjainkban, azt szándékosan azzal a céllal teszi, hogy megegye később az álatot. ergo, ha nem ennénk húst, nem is keltettük volna ki a tojásbóla kiscsirkét, vagy nem is léteznének azok a kismalacok, akiket étkezési céllal hoztak létre. :-)
2014. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Komlós Henrietta ***** válasza:

Én csak egy valamit nem értek.


Mi szükség volt arra Isten részéről, hogy úgy teremtse meg az állatvilágot, hogy minden élőlénybe a pusztítást, az öldöklést és önzőséget plántálja? Miért nem ehet minden állat növényt és nem pedig egymást?


A természet tele van bestialitással, amit mi teljesen természetesnek veszünk, pedig, ha a világot valóban egy szeretetteljes Teremtő hozta létre, akkor nem szabadna ilyennek lennie.


Persze más a helyzet, ha Isten olyan, amilyennek a görögök képzelték a maguk isteneit: gonosz, önző és kegyetlen. Akkor már felmerül a kérdés, hogy érdemes-e hinni ilyen Istenben egyáltalán...


Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha nem létezik.

2014. okt. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
És ha börtönben van?
2014. okt. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én sem ölök állatot, és nem is eszem húst. Szerintem ezen nem múlik, hogy mennyire vagyok keresztény - de nem tartom magam (még) teljesen annak, más okokból kifolyólag.
2014. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 szp72 ***** válasza:

Az állatok simán megeszik egymást, s jó is hogy megeszik különben megbomlana a biológiai egyensúly, minden növényt lezabálnának, s kihalna az élet.

Azt megértem, hogy nem szeretsz megölni egy állatot, mert a helyébe képzeled magad, de ne felejtsd el, hogy nem vagy a helyében, az állatok könnyebben veszik az életet és a halált is.

Ha egy olyan helyen kéne élned, ahol mondjuk elszaporodtak a patkányok, vagy az egerek jelentősen megdézsmálnák a termésedet, azt hiszem, hogy a finom lelked hamar átszokna egy gyakorlatiasabbra.

2014. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Ha egy olyan helyen kéne élned, ahol mondjuk elszaporodtak a patkányok, vagy az egerek jelentősen megdézsmálnák a termésedet, azt hiszem, hogy a finom lelked hamar átszokna egy gyakorlatiasabbra."


Én azt írtam korábban, hogy csak azért, hogy megtöltsem a hasam, nem ölök le állatot, és nem is kívánok húst (más által leölt állatot) fogyasztani.


Amiről Te írsz, az már védelem...


Szerintem, hiába van ölés mindkét esetben - van különbség is: a szándék.

2014. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Komlós Henrietta ***** válasza:

Félreértés ne essen, nekem semmi bajom sincs azzal a természettel, amelyik kialakult körülöttünk, amelyiket megszoktunk.


Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy ha Isten létezne, nem jelentett volna neki problémát, hogy úgy hozza létre az állatvilágot, hogy fennmaradjon a biológiai egyensúly még akkor is, ha nem kell egymást megölniük.


Viszont amit látunk, az ellentmond ennek.

2014. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 szp72 ***** válasza:
100%

Komlós Henriettának


Ha Isten teremtési módszere a fejlődés, akkor az állatok szintjén jó az, ami van. Ami az állatok szintjén jó, az egyáltalán nem biztos, hogy az emberek szintjén is helyes. A farkasok marakodása természetes, ami nem teszi természetessé az emberek öldöklő háborúit. Az emberi fejlődés során, az lett volna a feladat, hogy bizonyos állati szokások elmaradjanak, s újabb megoldások szülessenek a problémákra, mint például az önzetlenség, segítőkészség, áldozatkészség stb.

Te az ember baját visszavetíted az állatokba. Ez olyan, mint ha egy felnőtt ember szellemi fogyatékossága ugyan olyan baj lenne, mint a kis gyermekek butasága. Ami természetes egy gyereknél, rendellenes lehet egy felnőttnél.

2014. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!