Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki nem öli meg az állatot az...

Aki nem öli meg az állatot az nem számít igazi kereszténynek?

Figyelt kérdés
Állítólag a Biblia azt mondja, hogy a sertés, nyúl és más állatok erre lettek teremtve. Ez lehet. De mégsem tudom elfogadni. Állatnak nem tudnék ártani.
2014. okt. 29. 16:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A bibliában vannak állatáldozatok, de a modern korban ezt kerülik mert pogányos szerintük. Amúgy szerinted akkor nem lehetsz vegetariánus keresztény, mert akkor nem böjtölsz és ezért pokolra jutsz vagy mi?
2014. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
39%
Felejts el minden szentnek mondott iratot, és élj a SZÍVED szerint! Így bármelyik vallást meghaladod! Fényévekkel Barátom...!
2014. okt. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 nagylzs ***** válasza:
100%

> Aki nem öli meg az állatot az nem számít igazi kereszténynek?


De. Miért ne számítana? Olvastál ilyet vagy csak úgy hasadra ütöttél és kitaláltad?


> Állítólag a Biblia azt mondja, hogy a sertés, nyúl és más állatok erre lettek teremtve. Ez lehet. De mégsem tudom elfogadni. Állatnak nem tudnék ártani.


Egészségedre. (Amúgy ez nem kérdés...)

2014. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem olvastam ilyet csak vallásos ismerőseimtől hallottam, hogy az állatok (disznó, nyúl és egyéb) arra lettek teremtve, hogy megöljük őket. Másik kérdés, hogy egy magát igaz kereszténynek valló ember szó szerint betart-e mindent. Az, hogy valaki ölje meg a saját gyerekét abban az esetben ha az szembemegy az ő értékrendjével vagy éppen felesel vele, esetleg súlyosan nekimegy ez mind borzalmas. De meg kell ölni ezért gyermekünket?
2014. okt. 29. 18:22
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg a ne használjunk csúnya szavakat is erősen megkérdőjelezhető, mivel egy ismételten magát kereszténynek valló ember is teszi ilyet adott esetben.
2014. okt. 29. 18:23
 6/21 anonim ***** válasza:

Sajnos megint le kell ezt írnom.

De ez a világ, amiben élsz egy tömegsír.

2014. okt. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ma egy nap több állatot ölünk meg, mint amikor Mózes élt.
2014. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Ozmium42 ***** válasza:

Az állatot megölni nem kell félnetek jó lesz én nem ellenzem.


Tudtátok, hogy a Bibliában eredetileg nincsenek vesszők? Nem létezett ez az írásjel akkor, amikor azt írták, illetve kanonizálták, latinra fordították...

2014. okt. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én vallásomat gyakorló római katolikus vagyok.

De több éve vegetáriánus életmódot folytatok.

Nem azért, mert hinnék a reinkarnációban vagy hasonlókban, hanem én magam nem lennék rá képes, hogy egy élőlényt csak azért elpusztítsak, hogy megtöltsem a hasam.

Ez miatt keresztény körökben be is szólogatnak, mondva, hogy lehet, a reinkarnáció miatt tartózkodom a hústól...pedig nem. :)


Továbbá kerülöm a bőrből, stb. készült ruhákat, amikről tudom, hogy élőlény életébe került.

2014. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 ceri ***** válasza:
60%

A földi -anyagi- világban többnyire növényi vagy állati eredetű táplálkozásra szükségünk van. Mindkét esetben elpusztítunk egy életet. Innentől kezdve a kérdés értelmetlen. Vagy eszünk, vagy meghalunk. Mindegy, hogy mennyire fejlett az az élőlény, ill. hogy növény-e vagy állat.

Ezen kívül még megölünk élőlényeket azért, hogy megvédjük magunkat és a javainkat tőlük.

Viszont az értelmetlen (önmagáért) történő öldöklés beteges dolog. Ilyenek a bibliában történő "áldozatok" is isten felé.

2014. okt. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!