Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem vagyok hívő, már nem...

Ha nem vagyok hívő, már nem is szabad kereszt alakú ékszereket hordanom?

Figyelt kérdés
Ateista vagyok, ezt pedig minden ismerősöm megérti és elfogadja, ha viszont a nyakamban lógó kereszt-szerű medálra néznek, azonnal "rám támadnak," hogy miért hordom. Szerintem viszont a kereszt nem kötelezőképp jelkép, hanem motívum.... Mit gondoltok?
2010. jan. 19. 20:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Törvénybe kellene iktatni, hogy mindent szabad, ami neked és/vagy másoknak biztosan (tény) jó/hasznos, senkinek nincs kárára. Az ellenkezőjét büntetni.


De ez lenne a bűnözés, politika és személyeskedések, mások hülyeségéből és helyett vívott csaták vége.

2010. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Így öt év távlatából visszaolvasva a kérdést, kicsit viccesnek érzem a lázadó tini hangvételemet és a nagy erkölcsi csatát, amit szítottam vele. De gondoltam megosztom a válaszadókkal (ha még nézi bármelyikük a GYK-t), hogy még mindig ateista vagyok, és még mindig hordom azt a láncot- bár már közel sem minden nap.


Ha valaki kérdezi - bár ez is jelentősen megritkult az idő előrehaladtával -, akkor azt mondom csak, hogy ez egy számomra fontos érték, ezért hordom. Ennyi. Semmi nagy eszmefuttatás a kereszt szimbólum mivoltjáról vagy a kereszténység helyéről a világunkban :D

2015. jan. 24. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!