Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem vagyok hívő, már nem...

Ha nem vagyok hívő, már nem is szabad kereszt alakú ékszereket hordanom?

Figyelt kérdés
Ateista vagyok, ezt pedig minden ismerősöm megérti és elfogadja, ha viszont a nyakamban lógó kereszt-szerű medálra néznek, azonnal "rám támadnak," hogy miért hordom. Szerintem viszont a kereszt nem kötelezőképp jelkép, hanem motívum.... Mit gondoltok?
2010. jan. 19. 20:55
1 2 3
 11/22 Srapnel ***** válasza:
100%
:D Ha te akarod magadnak azt a jogot, hogy abban higgy, amiben akarsz, akkor nekem meg megvan a jogom ahhoz, hogy úgy és azt ünnepeljek a saját otthonomban, ahogy és amit akarok. Nem?
2010. jan. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
32%
Persze. Szimplán annak nem látom értelmét, hogy máshogy cselekszel, mintahogy hiszel. De ezt is de döntöd el, ha neked így jó, akkor oké.
2010. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg a két dolog nem mont ellent egymásnak. Neki nem azt jelenti az ünnep, ami neked. Csak ünnepel. Talán irigyled tőle? Szerintem te is csináltál már olyat, ami szöges ellentétben volt a vallásoddal.


Soha nem értettem például, hogy a keresztények miért hazudnak? :) Benne van a tízparancsolatban, hogy 'Ne hazudj'. Nem kéne nekik betartani? Vagy a 'Ne lopj'. Kivel nem fordult még elő, hogy gyerekkorában lefekvés előtt sütit csent a hűtőből? Valaki keresztény, és mégse jár templomba. Stb.

2010. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Srapnel ***** válasza:
76%

14:18-as:


De én mást ünneplek. Nekem karácsonykor nem jut eszembe Jézus (legalább is nem ünneplés szempontjából), hanem a szeretet, a tél hangulata, meg az, hogy onnantól hosszabbodnak a nappalok. (Mint ahogy eredetileg is a pogány ünnepek az utóbbiról szóltak.) Ennyi.

2010. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a "kereszt-szerű"-vel nem fejeztem ki eléggé, hogy mire céloztam. A keresztemen nincs senki keresztre feszítve, nincs semmi vallásos célzata, még csak nem is egy sima, teljes kereszt. Egy egyszerű négyágú medál, aminek az alsó része hosszabb, így ki lehet nézni belőle egy kereszt alakját.

Már a kereszténység létrejötte előtt is használták motívumként a keresztet, és szerintem emiatt nem kellene állandóan számon kérni engem.


A karácsonyos szóváltáshoz csak annyit tennék, hogy szerintem rengeteg keresztény sem Jézust ünnepli, csak megszokták, hogy dec.25-26 az karácsony, és ünnepelni kell.

Mi is karácsonyozunk, mert összejöhet a család, együtt lehetünk a szeretteinkkel, tél van...stb Ez teljesen normális.

2010. jan. 20. 16:09
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

Egy megjegyzéssel kezdem: A karácsony eredetileg nem keresztény ünnep. Pont.

Ha valakit érdekel, keressen utána Mithras történeteinek.



A kérdésre:

Használd nyugodtan. A keresztről csak az ostoba nyugati kultúra gondolja azt, hogy csak és kizárólag keresztény jelkép. Időszámításunk előtt akárhányszáz évvel már Nepálban állítottak Indra isten tiszteletére kereszteket, mint ahogy azt ma is teszik arrafelé. Indiában Bal-Li isten (Visnu reinkarnációját) a keresztre feszített istenként tisztelték és sok helyen tisztelik mind a mai napig. És még sorolhatnám a Jézust megelőző istenek, messiások történeteit, akiket keresztre feszítettek.

A keresztelés szertartása pedig már sok száz évvel Jézus előtt is szokás volt nagyon sok keleti vallásban. Sőt, még a fáraókat is megkeresztelték egy szertartás előtt.


Szóval nyugodtan hordd csak azt a keresztet, nincs vele semmi gond. Egy jelkép, de mindenkinek jelenthet mást és mást.

2010. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
17%

1. Kérdeztél, és a válaszadók között néhány keresztyén ember is elmondta a véleményét. Miért baj ez? Ha nem vagy ránk kiváncsi, ne kérdezz!

2. Attól még, hogy a keresztedre nincs senki felfeszítve, az még a kereszthalált jelképezi, és az egész keresztyénség jelképe. Ha rajta van a test is, akkor feszületnek nevezzük, és azt már csak a katolikusok használják.

3. Lehet, hogy Indiában meg Nepálban mást jelképez a kereszt, de ha jól sejtem a kedves kérdező nem ezekben az országokban él, ahogy mi sem, hanem Magyarországon. A magyar kultúra pedig, ha tetszik, ha nem, része az "ostoba nyugati" kultúrának, ahol a kereszt Jézus halálára és a keresztyénségre utal.

4. A keresztségnek/keresztelésnek (eredeti értelmében) a kereszthez semmi köze!

5. Természetesen ezektől függetlenül jogod van bármit hordani magadon, csak értelmetlen és ellentmondásos. (Bár ha más nem úgy gondolkodik mint te, és keresztyénnek gondol a medál miatt, de esetleg olyat teszel, ami nem fér össze a keresztyén hittel, akkor az már nem szerencsés, mert lejáratod tudtodon kívül a keresztyénséget.)

2010. jan. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%

A válasz megírásának időpontja: ma 00:03


1. Erre majd válaszol a kérdező.

2. Mivel írta is, hogy nem a szokványos keresztény kereszt, így a felvetésd már meg is bukott.

3. Attól, hogy Magyarországon vagyunk, még jelenthet másnak mást egy-egy jelkép. Magyarországon is vannak pl. buddhisták, akiknek lehet az általánostól eltérő szimbólum-rendszerük is. (Meglepő, mi?)

4. Igen, tudom. Én is pont ezt akartam kihozni abból a részből. (Csak mert sokan egybemossák a kettőt.)

5. Éppen hogy nem értelmetlen, és nem is ellentmondásos. Lásd 2. és 3. pont.

(Megj.: A kereszténységet a mostaninál jobban már nem sok minden tudná lejáratni.)

2010. jan. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
68%
Haha, ott a pont.
2010. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Felháborító, hogy sokan csak divatból hordanak keresztet a nyakukban.


Ezzel szemben én hívő ember vagyok, ezért hordok 5 kilós aranykeresztet a nyakamban, és a karomra is ezért van egy 30 centis kereszt tetoválva, természetesen artistával.

2010. febr. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!