Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem vagyok hívő, már nem...

Ha nem vagyok hívő, már nem is szabad kereszt alakú ékszereket hordanom?

Figyelt kérdés
Ateista vagyok, ezt pedig minden ismerősöm megérti és elfogadja, ha viszont a nyakamban lógó kereszt-szerű medálra néznek, azonnal "rám támadnak," hogy miért hordom. Szerintem viszont a kereszt nem kötelezőképp jelkép, hanem motívum.... Mit gondoltok?
2010. jan. 19. 20:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
hát akkor ennyi erővel horogkeresztet is hordhatnál mondván, hogy te nem vagy náci csak tetszik.
2010. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
A kereszt jelkép,és nem motívum.kissé nevetséges,hogy valaki erről nem vesz tudomást.Rengeteg egyéb motívum van,ami nem jelképe semminek,hordd azt.
2010. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

igazuk van!

ha keresztet akarsz hordani akkor hordjál egyiptomi keresztet, akkor nem fognak belédkötni.


Ankh : [link]


kép : [link]

2010. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Fordítsuk meg a dolgot : tegyél turbánt a feledre és mondd azt hogy nem vagy muszlim,ez csak jelkép.Hülyének fognak nézni és nem fogják elhinni.
2010. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Igaza van a többi hozzászólónak, de ha akarod akkor hordjad. De ne lepődj meg ha ezt sokan számon kérik rajtad.
2010. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
82%
"kereszt-szerű"... akkor nem egy magától értetődő kereszt? egyébként még mindig a fülembe cseng egykori tanárom mondata, miszerint kereszteknek, csillagoknak, közlekedési tábláknak nincs eredendő jelentése. Szerintem ha tetszik és szereted viselni, akkor hordjad és ennyi, nem kell túlbonyolítani.
2010. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Motívumnak is mondhatod, de ha akarod, ha nem, jelképez valamit, rárakódott egy jelentéstöbblet. Ezen nem lehet csak úgy túllépni.

Régen egy kivégzési eszközt jelentett, de mióta Jézust kivégezték rajta, a követőinek és Isten szeretetének a jele.

2010. jan. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Én nem hordanám. De ez csak egy személyes vélemény. És én valahogy azt sem értem, hogy az ateisták miért ünneplik a karácsontyt. Hiszen az Jézus születése. Csak azért mert az annyira "jó"! Semmi bajom az ateistákkal, elfogadom, hogy ők így gondoják, de akkor legyenek tényleg ateisták. Hány ateistától hallottam már azt a mondatot, hogy Hála Istennek. Bele sem gondol abba, hogy mit is mond.
2010. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Srapnel ***** válasza:
93%
Ez már elcsépelt dolog, de én pl. azért ünneplem a karácsonyt, mert mindenki más. Meglennék nélküle. Ettől függetlenül megünneplem a téli napfordulót.
2010. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
6%
Ha elcsépelt dolog, hanem akkor is így van. Azt senki sem vitatja, hogy a karácsony keresztény ünnep. Akkor elvileg az ateistáknak nem kellene ünnepelni.
2010. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!