Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy fizet a katolikus egyház...

Hogy fizet a katolikus egyház az ingyen munkáért?

Figyelt kérdés

„Egy erdélyi , Árpád-kóri településről származom. Édesapám, mint asztalos rengeteg munkát végzett a templomban és a plébánián évtizedeken keresztül. Minden az ő keze nyoma. sőt még székely kaput is készített. Soha semmit sem kért ezekért. Az akkori plébános azt is mondta, hogy élete végéig nem kell egyházi adót ( nálunk kepe ) fizetnie. Új pap jött hozzánk és édesapám tovább dolgozott ingyen az egyházközségnek. Magától értetődően, továbbá nem fizetett adót, az előző pap ígérete szerint. Mikor elhunyt, az új pap, aki már nagyon rég nálunk volt és dolgoztatta ingyen édesapámat, benyújtotta nekem a levágott nyugtát és 1O évre visszamenőleg ki kellett fizessek egy hatalmas összeget, plusz a temetés hatalmas értékét is. hetekig nem tértem magamhoz nemcsak édesapám eltávozása miatt, hanem a megalázás miatt. Szülőfalum hívei nem hitték el csak miután megmutattam a nyugtákat. A fájó, hogy ezt egy papkollégám tette velem, mert én is katolikus pap vagyok. Szégyen, hogy ilyen pénzéhes klérikusok is vannak.”


Forrás: [link]


Most az évtizedek munkájának bérét nem kellene behajtani a katolikus egyházon?


"Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és amilyen mértékkel mértek, olyannal mérnek nektek." (Máté 7:2)



2014. máj. 19. 10:50
1 2 3 4
 31/33 Andizsuzsi ***** válasza:

" te nem fikázod az egyházadat emiatt"


Vagy az olvasásértéssel vannak problémáid, vagy lankad a figyelmed. Nem ezt írtam.


Ha jól elolvastad az általad belinkelt részt, az a betegápolásról szól. A betegápolást a katolikus egyház szerzetesrendejei pl. az Irgalmasok ingyen végzik.

2014. máj. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

" A betegápolást a katolikus egyház szerzetesrendejei pl. az Irgalmasok ingyen végzik."


A sima temetést katolikus papok végzik kb. húszerezért, azok nem irgalmasok? Semmi mást nem csinál a katolikus pap, mint szöveget mond és a szentelővel hadonászik. Olyan hol van a Bibliában, hogy egy keresztény egyházfő pénzért tolmácsolja Isten Igéjét a hívőknek? Ha viszont ezt teszi, akkor nem követi Krisztust, hanem egy pénzszerzési akcióban vesz részt és hozzá az evangéliumot használja fel. (De sokszor azt sem, mert a saját filozófiáját mondja!) Még nem vetted észre, hogy a Szentírás másról szól mint a te egyházad?!! Ha eddig nem, nem is fogod, mert ugyanolyan romlott vagy, mint amazok!

2014. máj. 27. 16:01
 33/33 mustafa33 ***** válasza:

"A papok nem irgalamsok?" nem, az Irgalmasok az egy rend. keress rá a guglin.

Azelőtt írtad, hogy ingyen kel a feltámasztást végezni. Szerintem azért még senki nem kért pénzt ☺.

De ha a hülyeség fájna, akkor a te ordításod az óceánt is áttszárnyalná.

2014. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!