Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy fizet a katolikus egyház...

Hogy fizet a katolikus egyház az ingyen munkáért?

Figyelt kérdés

„Egy erdélyi , Árpád-kóri településről származom. Édesapám, mint asztalos rengeteg munkát végzett a templomban és a plébánián évtizedeken keresztül. Minden az ő keze nyoma. sőt még székely kaput is készített. Soha semmit sem kért ezekért. Az akkori plébános azt is mondta, hogy élete végéig nem kell egyházi adót ( nálunk kepe ) fizetnie. Új pap jött hozzánk és édesapám tovább dolgozott ingyen az egyházközségnek. Magától értetődően, továbbá nem fizetett adót, az előző pap ígérete szerint. Mikor elhunyt, az új pap, aki már nagyon rég nálunk volt és dolgoztatta ingyen édesapámat, benyújtotta nekem a levágott nyugtát és 1O évre visszamenőleg ki kellett fizessek egy hatalmas összeget, plusz a temetés hatalmas értékét is. hetekig nem tértem magamhoz nemcsak édesapám eltávozása miatt, hanem a megalázás miatt. Szülőfalum hívei nem hitték el csak miután megmutattam a nyugtákat. A fájó, hogy ezt egy papkollégám tette velem, mert én is katolikus pap vagyok. Szégyen, hogy ilyen pénzéhes klérikusok is vannak.”


Forrás: [link]


Most az évtizedek munkájának bérét nem kellene behajtani a katolikus egyházon?


"Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és amilyen mértékkel mértek, olyannal mérnek nektek." (Máté 7:2)



2014. máj. 19. 10:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Isten iránti szeretetből a katolikus papok miért nem temetik el ingyen azokat, akik a saját egyházukhoz tartoznak?"


Ezzel a mondatoddal el is árultad a tájékozatlanságodat és a csőlátásodat is kedves Kérdező. :)

Más egyházak papjainál ez nem baj? Mert egy református temetés drágább mint egy katolikus, csak úgy szólok.

Másik dolog meg az, hogy ha ennyire utálod az egyházadat, akkor milyen jogon tartasz igényt az egyház szolgáltatásaira?

Most ha én tegyük fel, tudok táncolni, és egy tánccsoporttal szeretnék fellépni rendezvényeken, meg utána bulizni, de a próbákra lusta vagyok járni, akkor te sem gondolod komolyan, hogy engednének fellépni.

Szóval ha nem tetszik a rendszer, használjátok a polgári temetést és ennyi (bár az sem olcsóbb). :) Ez van.

2014. máj. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

"Más egyházak papjainál ez nem baj? Mert egy református temetés drágább mint egy katolikus, csak úgy szólok."


Kösz hogy szólsz. Én azokról beszélek, akik a Biblia talaján állnak, és nem kérnek pénzt a temetésért, mert nem is kérhetnek. Ahol valóban Krisztust követik, ott nem kérnek pénzt a temetésért, hanem csak a hamis egyházaknál, ahol mag az egyház létrejötte is csak egy álca, mert az valójában üzlet. A r.k. egyház egy üzleti vállalkozás az első perctől kezdve, amit a krisztusi tanok kificamítására hoztak létre utólagos igazolási szándékkal. (Ezzel nem azt mondom, hogy más egyháznál nem az üzlet a legfontosabb, hiszen sok hamis egyház létezik és sok hamis gyakorlat.)

2014. máj. 21. 23:19
 23/33 Andizsuzsi ***** válasza:

" ott nem kérnek pénzt a temetésért,"


Mondj egy ilyen egyházat!

2014. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Kedves" kérdező!

Hazudsz, hazudsz, hazudsz!!!! Ott verted ki nálam a biztosítékot, hogy a r.k egyházat és annak tanait szidod mint a bokrot, a kérdésedben meg ott van, hogy, idézem : "...mert én is katolikus pap vagyok..."

Vagy te, tudod mi? Egy mocskos hazudozó, aki a vélt sérelmét próbálja másra terelni.Takarodj innen sátán fattya!

2014. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

" idézem : "...mert én is katolikus pap vagyok..."

Az Origo cikkben mondja ezt a pap, én csak idéztem a cikket.

Egyébként hogy hol temetnek ingyen, ezt meg miért nem tudja az, akinek az igaz vallás a szíve-ügye? Miért marad meg a pénzéhes maffiában az, aki Krisztus tiszta tanítását szereti? Mert nem szereti annyira, hogy elszakadjon maga is a hamis dolgok megtűrésétől.

2014. máj. 22. 16:28
 26/33 anonim ***** válasza:
Érdekes egy weblap ez a gyakorikérdések, pár órája írtam egy kommentet, melyet már töröltek is. Nem arra való ez az oldal, hogy megvitassuk a kérdéseket? Vagy aki olyat ír le, ami másoknak nem tetszik, azt törölni kell?
2014. máj. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Salx Narval ***** válasza:
26: Sajnos nem, a szabályzat szerint csak a kérdésre reagálhatsz, az-az nem vitaoldalon vagy. Ha jelentik az ilyen választ és jogosnak ítélik a modik, akkor törlik. Olvasd el a szabályzatot. Én is szabályt sértek azzal, hogy reagáltam a hozzászólásodra, de ha nem jelenti senki, akkor ők maguktól nem valószínű, hogy törlik. Nincs szigorú ellenőrzés ezért beszélgethetünk is, de ha valaki jelenti akkor valószínű, hogy törlik.
2014. máj. 23. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Andizsuzsi ***** válasza:

"Egyébként hogy hol temetnek ingyen, ezt meg miért nem tudja az, akinek az igaz vallás a szíve-ügye?"


Ja, hogy alátámasztani nem tudod az állításodat, csak vagdalkozni?

Engem nem zavar, hogy ha szolgáltatást veszek igénybe, akkor azért fizetni kell. A katolikus egyházban (de gondolom minden másikban is), pontosan le van írva, hogy miért kell és miért nem fizetni. Van olyan egyház, ahol pl. a tized megfizetésével egy hónapra több hozzájárulást fizetnek, mint én egész évre, de nem állok neki itt fikázni őket ezért, mindenki maga tudja, hogy neki mi az elfogadható és megfelelő.

2014. máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 mustafa33 ***** válasza:
Te egy egyszerű anyaszomorító vagy nem katolikus pap. nem vagy te sem katolikus, sem pap, sem más vallású pap, sem rabbi. Mégcsak a foxi-maxi egyetemen sem tanultál "tudományos ateizmust", mert akkor fundáltabban érvelnél. Csak egy piti provokatőr vagy aki öt válasz után elfelejti mitt is írt a kérdésben. Vagy szedjél gingkót, vagy kevesebbet igyál.
2014. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

"Engem nem zavar, hogy ha szolgáltatást veszek igénybe, akkor azért fizetni kell. A katolikus egyházban (de gondolom minden másikban is), pontosan le van írva, hogy miért kell és miért nem fizetni."


„Menjetek és hirdessétek: Közel van a mennyek országa! A betegeket gyógyítsátok meg, a halottakat támasszátok fel, a leprásokat tisztítsátok meg, a gonosz lelkeket űzzétek ki! Ingyen kaptátok, ingyen is adjátok.” (Máté 10:7-8, katolikus fordítás)

Itt Jézus négyféle „szolgáltatást” is megemlít, amit ingyen kell tenniük az apostoloknak. Márpedig ha a r.k. egyház magát apostolinak tartja, akkor kötelessége Krisztusnak engedelmeskednie. De nem csak ebben nem engedelmeskedik, hanem számtalan más dologban sem. Hogy te nem fikázod az egyházadat emiatt, ez azért van, mert te ugyanolyan hamis lelkületű vagy, mint az egyházad, azért is vagy ott, ahol vagy.

Az egy dolog, hogy a r.k. egyházban le van írva, hogy miért mennyit kérnek, de én a Krisztus egyházáról beszélek, hogy ahhoz a rk egyháznak semmi de semmi köze.

Ha azonos volna vele, nem lenne üzletelés számukra a „szolgáltatások” áruba bocsátása, de nem is lenne a Vatikán főterén egy hatalmas, eredeti egyiptomi fallosz jelkép. Csak hogy tudja mindenki, hogy hová tartoznak!

2014. máj. 25. 18:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!