Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki istenben hisz, az miben...

Brain Storming kérdése:

Aki istenben hisz, az miben nem hisz?

Figyelt kérdés

Ha valaki képes hinni egy istenségben, az miben nem tud hinni?

(Erre lehet, h elsősorban a istenhívők tudnak választ adni!)


2009. dec. 27. 23:21
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
66%

Hiszek Istenben.

Abban viszont nem, hogy mi, hívők bárkiről is kijelenthetnénk, hogy üdvözül vagy sem.

Abban sem hiszek, hogy Isten igazságossága elképzelhető lenne az irgalmassága nélkül.

Abban sem hiszek, hogy a felekezeti fikázásokban (így a katolikusok, meg úgy a Jehova Tanúi, stb.) Krisztus különösen kedvét találná.

Én róm. katolikus vagyok, de ha leszólít a jehovás, vele is normálisan el tudok beszélgetni, sőt, a jó ismerőseim között nem egy református vagy evangélikus van, és tök jól kijövünk, azt keressük és erősítjük, ami közös, nem ami szétválaszt.

Abban sem hiszek, hogy aki ateista, az feltétlenül elkárhozik, aki meg hívő (vagy azt mondja magáról) az feltétlenül üdvözül.

Szerintem, nekünk hívőknek is el kellene gondolkodnunk, mennyire adunk hiteles választ a hitről akár szavainkkal, akár életünkkel a nem hívőknek. A hitben nem az a lényeg, hogy jót tegyél, és akkor diadalmenetben vonulsz a mennyországig, hanem az, hogy van valaki, aki szeret, mindenkinél jobban, és bízik benned, mindenkinél jobban. Ez pedig Isten. Aki ezt a szeretetet megtapasztalja, érzi, hogy tovább kell adnia, amit kapott. Ezek a szeretetből fakadó tettek. De ekkor már nem döngeted a melled, hogy te vagy a frenky, hanem olyan egyszerűen, és észrevétlenül teszed a jót, ahogy a levegőt veszed.

a kedvenc mondásom, ami mindig megerősít, egy teljesen profán filmből való.

a pasi sokat szenvedett, ezért azt mondja a papnak, aki győzködni próbálja Istenről: Atyám, én már nem hiszek Istenben.

A pap: egyáltalán nem számít, fiam. A lényeg, hogy ő hisz benned.

2009. dec. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
ilyen a jó hozzáállás. ha lehet mindenkivel békében kell lennünk. hiszen mindenki testvérünk, mivel mindanyian noétól származunk. (és persze ádámtól és évától) mindamellett a hit nélkülözhetetlen a megmentéshez, ellenben a feltámadáshoz tényleg felesleges.
2010. jan. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

22.11-es, utolsó előtti vagyok.

Azt azért nem mondtam, hogy a hit felesleges. Csak annyit, hogy a hit kegyelem, Isten adja, és nekünk nincs jogunk másokat megítélni azért, mert nem hisznek, vagy nem úgy hisznek.

Én inkább abban hiszek, hogy a másik azért "felebarát" vagy "testvér", mert Krisztus érte is meghalt, nem Noé miatt.

2010. jan. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy felrobbant és ilyen lett. Nem hiszem hogy véletlenül lesz ember. Nem hiszem, hogy értelemre jut az élettelen anyag magától. Nem hiszem, hogy a testi halállal a tudatom is megszűnik. Nem hiszem, hogy a tetteimért nem vagyok felelős, és nincs számonkérés. Nem hiszem, hogy Isten nélkül érdemes élni. Nem hiszem, hogy hülye volnék.
2010. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

az előzőnek:

"Nincsenek véletlenek,csak az emberek éretlenek!!!"

2010. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
jól teszed, hogy nem hiszed, és hogy ezt nyíltan vállalod.
2010. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Xmes ***** válasza:

"Aki istenben hisz, az miben nem hisz?"

Semmiben. Istenek nem léteznek, így aki valamelyik (vagy akár több) istenben hisz az a semmiben hisz.


Egyébként feltettétek már azt a kérdést már egy istenesnek, hogy tudja-e miben hisz, hogy mi is az az isten?

Én már sokszor. Tapasztalatból tudom, hogy egyiknek sincs halvány gőze sem arról, hogy mi az amiben hisz, mert még csak közelítőleg sem tudja megmondani mi a fene az az isten. Csak azt tudják harsogni, hogy ki ez az isten. De amikor azt kérdem, hogy mi az isten, akkor legjobb esetben mély hallgatás lesz a válaszuk. Rosszabb esetben elkezdenek köze nincs dolgokról rizsázni.

2010. márc. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!