Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki istenben hisz, az miben...

Brain Storming kérdése:

Aki istenben hisz, az miben nem hisz?

Figyelt kérdés

Ha valaki képes hinni egy istenségben, az miben nem tud hinni?

(Erre lehet, h elsősorban a istenhívők tudnak választ adni!)


2009. dec. 27. 23:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
38%

És mien rítusokkal gyakorlod a istenben való hitedet? Vagy az, h istenben hiszel, az nem jelenti azt, h vallásos is vagy?


Imádkozom minden nap, és odafigyelek arra, hogy mindennap tegyek valami jót, aminek Isten örül :) Gyakran járok templomba is(katolikus), havonta 2-3-szor, de nem hiszem, hogy ez a legfontosabb az ő szemében.

2009. dec. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

"odafigyelek arra, hogy mindennap tegyek valami jót, aminek Isten örül"


És vajon mi alapján lehet eldönteni, h egy isten minek örül?

2009. dec. 28. 01:05
 13/37 anonim ***** válasza:
60%

"Vagy az, h istenben hiszel, az nem jelenti azt, h vallásos is vagy?"


Nem, vallásos az, aki eljár templomba/gyülekezetbe, részt vezs az ott megszokott (vallásos) gyakorlatokban, de leginkább csak azért, mert ez a szokás, ezzel próbálja magát megnyugtatni. De az ilyen embereknél sokszor elvész a lényeg, az Istennel való személyes kapcsolat, azt hiszik, hogy a vallásos gyakorlataik megmenthetik őket. De attól, hogy ezeket végig csinálják, még nem lesznek(a bibliai értelemben vett) keresztények. Ahoz személyes kapcsolatra van szükség Jézussal, el kell fogadni Őt mint megváltót, és azt, hogy Ő Isten(na ennél a résznél kezdik majd el jehovások szépen lefele húzni %-omat, ami abszolult nem izget). A jó cselekedetek önmagukban nem tudnak üdvözíteni senkit, ahogy Jézus is mondta:" Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam"(János 14:6), vagy amit Pál mondott az Efézsu 2:8-9ben:"Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."


Minden felekezetnél lehet olyan embert találni, aki "csak" vallásos, és közben pedig a lényeget elszalasztja, de leggyakrabban a katolikusoknál, ami nem csoda, hiszen ott évszázadokon keresztül elég sokmindent elkövettek azért, hogy az embereket távol tartsák Isten Igéjétől, annak érdekében, hogy az "egyház" befolyását megőrízzék(na ez volt az a rész ami után pedig a katolikusok fogják szépen lefele húzni a %-omat).


De hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak: sokmindenben, pl. evolúció, evolúciós tudósok mondvacsinált, bizonyítékocskáiban. (ha egy evolúcionista tudós, aki az evolúció bizonyítására tette fel az életét, ezért kapja a fizetését, arra következtetésre jutna, anélkül hogy hinne Istenben, hogy az evolúcióval valami sántít, akkor vajon ezt elismerné-e, tudva a következményeket, hogy ezzel gyakorlatilag egész addigi munkásságt ítélné feleslegesnek, valamint ezzel a saját "munkahelyét" is feleslegesnek nyílvánítaná, vagyis oda volna a megélhetése, és ugyanakkor a "tudós" társai is elmebetegnek nyílvánítanák. Vajon ezeket vállalná-e?)

Amúgy meg vajon miért van még mindíg csak elmélet státuszban az evolúció így 150 év után is?

2009. dec. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim válasza:
36%
Nos tény hogy azért mert valaki hisz istenben még nem hisz el mindent de azért jóval hiszékenyebb mint egy racionális orvos vagy kutató.mert hát egy hívő hihet a tudományokban: matematika,geometria,fizika de egy tudós akkor se fog esténként imádkozni és utána várni hogy az ég/isten vigyázzon rá:)
2009. dec. 28. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
61%
Orvos is van, aki imádkozik, miért ne lehetne?
2009. dec. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg vajon miért van még mindíg csak elmélet státuszban az evolúció így 150 év után is?"


Ez már régóta nem ellenérv az evolúcióval szemben:


[link]

1. Az evolúció csak elmélet, nem pedig tény vagy tudományos törvény


A mindennapi gondolkodásban az elmélet középen helyezkedik el a bizonyosság hierarchiájában: a feltételezés fölött, de a törvény alatt. A tudományban azonban nem ilyen értelemben használják ezt a kifejezést. A tudományos elmélet a természet jelenségeinek jól bizonyított magyarázata, amely tényeket, törvényeket, következtetéseket és ellenőrzött hipotéziseket egyesít magában. Nem a megerősítés mennyisége változtatja az elméletet törvénnyé. Amikor evolúciós elméletről, vagy a relativitás elméletéről beszélünk, akkor nem ezek elfogadottságát kérdőjelezzük meg. A fosszilis maradványok mellett számos más bizonyíték is tanúsítja, hogy az élőlények változnak az idők folyamán. Senki nem észleli közvetlenül ezeket az átalakulásokat, az indirekt bizonyíték azonban világos, félreérthetetlen és lenyűgöző. A természettudomány gyakran támaszkodik közvetett bizonyítékokra. A fizikusok sem látják a szubatomi részecskéket, de a közvetlen észlelés hiánya nem teszi a következtetéseiket kevésbé bizonyossá.



...


Úgyhogy sztem az evolúcióban való nem hitet annak "elméletisége" miatt ezután hanyagoljuk.

2009. dec. 28. 08:53
 17/37 anonim ***** válasza:
61%

És vajon mi alapján lehet eldönteni, h egy isten minek örül?


Nem "egy isten", hanem az Isten. Amúgy a Biblia alapján.

2009. dec. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
27%

Aki hisz Istenben, az más vallásokban nem hisz. Nem hisz a reinkarnációban, Buddhában stb. Az az egy Istenben hisz, a Szentháromságban. A hívő embernek vigyáznia kell, hogy ne csábítsák el a babonák, az asztrológia, az más, pééldául keleti kultúrák, mert ezek egyszeűbbnek tűnnek,de tévútra vezetnek.

Ha igazán Istennek élünk, akkor nem mi tesszük a jót, hanem a bennünk élő Krisztus. Galata 2,20 "többé nem én éelk, hanem Krisztus él énbennem." Tehát hagynunk kell, hogy a bennünk élő Krisztus "tegye a dolgát". Nehéz teljesen oda adnunk neki magunkat. Sok ember nem bírja elfogadni, hogy függjön vkitől.

Ne haragudj, lehet, hogy nem jól értelmeztem a kérdésedet. Én a kereszténység szemszögéből néztem...

2009. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

"Nem "egy isten", hanem az Isten. Amúgy a Biblia alapján."


De - EGY isten, mivel én nem a kereszténység kisajátított istenfogalmára tettem fel a kérdésemet.


A biblia istene is csak EGY isten a sok istenkép közül.

2009. dec. 28. 13:34
 20/37 anonim ***** válasza:
0%

"A biblia istene is csak EGY isten a sok istenkép közül."


Remélem ezt majd Neki is a szemébe mered mondani, amikor majd meg kell állnod előtte.

2009. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!