Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki istenben hisz, az miben...

Brain Storming kérdése:

Aki istenben hisz, az miben nem hisz?

Figyelt kérdés

Ha valaki képes hinni egy istenségben, az miben nem tud hinni?

(Erre lehet, h elsősorban a istenhívők tudnak választ adni!)


2009. dec. 27. 23:21
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Miért hiszel abban, h iesmi megtörténne?


Miféle bizonyosságod van a HITEDEN kívűl arra, h iesmi megtörténne?

2009. dec. 28. 18:53
 22/37 anonim ***** válasza:
Hiszek istenben,hiszek a reinkarnációban,nem hiszek a bibliában,nem hiszek a gyónásban,nem hiszem el,hogy szükség van erőszakra,nem hiszek a pokolban,mert az ittvan,nem hiszek egyebet,inkább szeretem tudni a dolgokat..
2009. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem minden vallásban van közös, ami a lényeg volna, és mindegyik tud 1-1 kicsi részt a teljes igazságból, de a teljes igazságot itt most nem fogjuk megtudni, csak ha eljön az ideje. Elgondolkodtam mostanában a legnagyobb vallásokon és azok istenképin, és arra jöttem rá, hogy tulajdonképpen mind hasonlóan képzeli el azt a vezetőt, illetve azt a csoportot, aki(k) odaát vannak, a kereszténységnél van 1 Isten, vannak angyalok, az ókori hiedelemvilágokban, a többistenhitnél van 1 főisten, és vannak a többiek, a hierarchikus felépítés, ahogy itt elképzelte az emberiség kultúrától és fejlettségtől függően, ugyanaz, csak éppen az elnevezés más. Az élhető élethez mindegyik vallásnak van egy "játékszabálya", és mindben hasonló dolgokat fedezhetünk fel, a körítés az, ami más.

Én bár római katolikus kereszténynek vagyok keresztelve, jobban szeretem magam hívőnek nevezni. Nem vetem el a tudományt, sőt, érdekel, és nem problémázok, ha egy embertársamnak más a vallása (pl. mert más közegben nőtt fel), ha az alapvető játékszabályokat kölcsönösen betartjuk.

Ismerek egy orvos családot, mindkét szülő elismert és kiváló orvos, 3 gyerekük van, mind nagy koponyák, nagyszerű emberek, ők is hívők, és tudásuk megfér a hittel, az egyik gyereküket tüdőre műtötték néhány éve, az apa nem vállalta (saját gyereket szerintem kevesen vállalnák, az nem olyan, mint egy bárki más, akit nem ismersz), pedig már végzett ilyent, de végigimádkozta a műtétet.


Én úgy gondolom, az igazi hívő ember, akinek nem a rituálé, hanem a tartalom, a hitelesség az első, az abban nem hisz, hogy a rossz véglegesen legyőzheti a jót.

2009. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
11%

"Miért hiszel abban, h iesmi megtörténne?

Miféle bizonyosságod van a HITEDEN kívűl arra, h iesmi megtörténne?"


Isten kijelentése(Biblia), nem hiszel benne? az a te problémád, de nagyon pofára fogsz esni.


Egyéblént ha kivül állóként nézzük kettőnk hitét/nem hitét, akkor két lehetőség van: (1.) hogy én tévedek, (2.)vagypedig, hogy te tévedsz.

A következmények:

(1.)élek egy boldog reményteli életet, meghalok és utána semmi; te is éled az életed(nem tudom, hogy az boldog vagy nem, de tegyük fel, hogy az), élsz boldogan, megöregszel, meghalsz és azután semmi.

(2.)élek egy boldog reményteli életet, meghalok, és ezután Isten jelenlétében tölthetem a mennyben az örökkévalóságot; te is éled az életed, remélhetőleg boldogan, meghalsz és mivel elutasítottad Istent és az Ő kegyelmi ajándékát, ezért a pokolban, véget nem érő szenvedések között töltöd az örökkévalóságot.

Itt kettőnk közzül neked van veszítenivalód, és ez itt nem fenyegetés akar lenni, hanem inkább figyelmeztetés, Istenn nélkül elveszett vagy.

2009. dec. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
59%

02:20

bocsájts meg,de isten nem osztogat véget nem érő szenvedéseket!Gondolj bele,ez igazságos dolog lenne?

Nem az a helyes,hogy mindíg adunk még egy esélyt?

Isten ezt szerinted nem így teszi?A bibliát ezerszer átírták,fenyegetőznek a pokollal is,pedig az nincs messze,itt van a földön!Isten pedig nem gonosz,nem oszt büntetést,nem bánt,nem kell félni tőle,szeretni kell,és ha valaki saját hibájából elront valamit,akkor az kap még egy lehetőséget,hogy kijavítsa!!Miért kell istent gonosznak beállítani???A te istened a sátán???

2009. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

13:48


Amiket írtam azok alapján Isten egyáltalán nem gonosz, hanem igazságos. Igazságos volna beengedni azokat a mennybe akik megtagadták Őt, akik elutasították Őt, akik a bűneikben haltak meg? Isten mindenki számára megadja a lehetőséget még itt a földön, hogy megtérjen hozzá. Hatalmas áldozatot hozott értünk, hogy nekünk ne keljen szenvednünk(halálunk után az örökkévalóságben), Jézus szenvedett helyettünk, meghalt helyettünk, és feltámadt. Halálával kifizette a bűneink büntetését, de a legtöbben ezt elutasítják, és nem fogadják el Isten kegyelmi ajándékát. Isten közelében nem lehet bűn, így csak az kerülhet a mennybe akiket Krisztus vére már megtisztított a bűneitől(amiket megtérése előtt és után követett el).

Jéus halála teljes mértékben elegendő az üdvösségünkhöz(hiszen Isten), nekünk csak annyit kell tennünk, hogy hittel elfogadjuk Őt mint megváltónkat, elismerjük, hogy bűnösök vagyunk, és kérjük, hogy bocsássa meg a bűneinket.

Isten nem gonosz hanem igazságos.

2009. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
45%

ez az,amit mi igazságosnak vélünk,az teljesen gyerekes az isten igazságához képest!!!hogy lehet elítélni egy félresiklott életű embert,egyetlen élete után,amiben ráadásul nem is száz százalékosan van bizonyítva,hogy létezik isten,én hiszek benne,de megértem azt is,aki nem hisz benne!Ettől még isten nem fogja őt büntetni,inkább tanítani fogja a jóra,hogy egyszer ő is eljuthasson istenhez!Egyik ember sem gonosz a velejéig,főleg isten szemében!Nem ebben az egyetlen életben fogja tesztelni őket,megadja a további lehetősget nekik,hiszen ő az isten,és jóságos!A mi fogalmunk az igazságról nem egyenlő egy intelligensebb lény igazságával!Benne nincs hiba!

Márpedig bűntetni,meg fenyegetni elég nagy hiba!

2009. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

15:47


Ezeket mire alapozod? Mert hogy nem Isten Igéjére az biztos.

2009. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
23%

ezeket mind a szívem szavára alapozom,az univerzum törvényeire,a hitemre,és a tiszta szándékú jóra!

Ha jól tudom,te egy könyvre alapozod,ami azt sem tudod honnan ered,csak mert mondták előtted 2000 évig hogy isten szava,még nem biztos,hogy az is!

Főként,ha józan ésszel és szívünk szeretetével vizsgáljuk!

A biblia nem tartja a szeretetet fontosnak!Sem pedig a jócselekedeteket!Csak abból áll,hogy megengedi a gonoszkodást(amire néha még uszít is) ha megbánod utána szívből,akkor fel vagy oldozva,nincs semmi következménye semminek se,aki viszont nem hiszi,de jó ember volt,nem tett semmi rosszat,az egyből mehet a pokolra,és még így mondják rá,hogy igazságos!

nagyon eltolták a könyvet,sajnos a fejlődéssel nem törődtek,hogy erre bárki is rájöhet,hogy talán nem az isten szava ez..dehát akkoriban csoda,hogy voltak olyan kedvesek,hogy beleírtak néhány tényleg jó és pozitív dolgot!(gondolom elhúzni a mézes madzagot,hogy ez jó,és higgyeteeek!Nagyon szomorú,hogy a sok birka meg elhitte,életeket áldoztak fel e könyv miatt,elevenen égettek el nőket!!!Szerinted ezen évek során ez a szent írás mennyi negatív energiával töltődött fel???

Ha ez lett volna szegény isen szava,itt már nem élnének csak páran,mert mindenki a pokolban ülne a bográcsban a tűz fölött luciferrel a bukott angyallal,aki a fény angyala volt..ez is csodás..és nem állok a gonosz !Szeretem a jót,pozitívat az embereket,az istent,és mindent ahol az élet aprócska formája is isten áltl megelenik!!!Gonosz lennék?Szerintetek pokolra kerülök,mert a jót fontosabbra tartom,mint a háborúskodás,hogy az én vallásom az egyetlen,és meghalsz,ha mást hiszel stb...

amúgy nincs vallásom!

2009. dec. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

1:15


"Nagyon szomorú,hogy a sok birka meg elhitte,életeket áldoztak fel e könyv miatt,elevenen égettek el nőket!!!"


Hól olvastál a Bibliában olyat, hogy erre utasítana? Ezeket a katolikus egyház csinálta, akiknek a Biblia és ami benne van nem igazán fontos, az érdekli őket, hogy a befolyásukat(ami hála Istennek már korántsem akkora mint pár száz éve) megtartsák.


Egyábként a Bibliát olvastad már? mert amiket írsz abbol nagyon az látszik nem, mert fogalmad sincs, hogy mi van benne és hogy miről szól.

2009. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!