Nem lenne jobb a világ vallások nélkül?
Több papot is ismertem és ismerek ma is, akik nem is titkolják hogy hülyének nézik azokat akiket megvezetnek. Sőt még azokat az amúgy ateistákat is hülyének nézik, akik becsületes munkával keresik kenyerüket és szemükbe röhögnek a papok amiért őket meg az emberek megvezetéséért fizetik, sokszor még jobban is mint aki tényleg tisztességes életet él.
Az egykori szocialista iskolákban egész jó légkör volt ha a tanárok igyekeztek kimondani a vallásról, az egyházról a valóságot. Nem lenne jobb ma is hazugságok nélkül élni? Persze én tapasztalatból tudom a választ, hogy nagyon is jobb lenne.
A 7-es válaszoló szerintem is kifejthetné bővebben.
Mert furcsán hangzik az hogy Isten majd eltörli a vallást, de az "isten" szó továbbra is ott marad?
Ez éppen úgy hangzik, mint ha például többé nem lenne pedofília csak kiskorúak molesztálása és megerőszakolása.
Számomra az Isten létezésébe vetett hit és a vallás nem ugyanaz. Tehát ha eltöröltetnék a vallást és a különböző felekezeteket, ezzel együtt a gyűlöletet, a háborúskodást és a vitákat, akkor nem létezne más, mint egyszerűen és tisztán hinni egy teremtőben és egy egyetértő, szeretettel teli jobb világban.
Isten jó!
Az összes többi emberi kreáció, mert az ember a jóban is megtalálja a rosszat.
Soha nem lesz jobb a világ addig, amíg van néhány ember aki hatalmánál fogva részrehajlóan képes irányítani a tömeget.
Amiket felsoroltál, nem a vallásuk bűnei, hanem az embereké. Az ember pedig bármire hivatkozva követheti el a bűneit - legyen az vallás, "hangok", parancs, ideológia.
Vallás nélküli világot nem tudok elképzelni, ugyanis az ember tudja és érzi, hogy van létezés e világon kívül. Ezt próbálja meg szavakba, ideológiába és érzésekbe önteni, mikor vallásokat gyárt. Ezek aztán sajnos túlságosan emberiek lesznek, papjaik belerakják a saját félelmeiket és céljaikat, átalakítják azt, stb. Erre számos példát lehetne hozni, de felesleges.
Ha viszont a vallások mélyére ásunk, megdöbbentő hasonlóságokra bukkanunk - ezt tekintem közös nevezőnek, minden más maszlag.
A 13-as válaszolónak:
Részben igazad van. Viszont az "isten" vagy ha úgy tetszik "teremtő" is emberi kreáció.
Ha valamire ma még nem ismerjük a tudományos magyarázatot, akkor nem szerencsés azt mondani rá hogy isten teremtette.
Már nem emlékszem hogy melyik genetika témájú könyvben olvastam, hogy amíg valamire nem tudták a tudományos magyarázatot, addig egyszerűen rávágták hogy isten teremtette. Mert ahhoz nem kell ész, nem kell gondolkodni, nem kell fárasztó tudományos munka. Ha valamire nem ismerjük a logikus, tudományos magyarázatot akkor azt kell mondani, nem pedig rávágni egy hazugságot. Kisgyerekeknek szokták azt füllenteni hogy a kisbabát a gólya hozza.
" Kisgyerekeknek szokták azt füllenteni hogy a kisbabát a gólya hozza."
És mit gondolsz, miért sikerül a kisgyerekkel elhitetni ezt a marhaságot? (Anno én is elhittem.)
Mert a kisgyerek tudatlan, nincs valós, kialakult világképe, ezért bármit elhisz, amit a - szemében nagynak, követendőnek tekinthető - felnőttek mondanak neki.
A vallásoknak pont ez a lényege. Van néhány emberke, akik díszes, tiszteletet parancsoló ruhákban, tudományosnak hangzó beszéddel bármit el tudnak hitetni az emberekkel. Szó szerint bármit, mert a bárány azt hiszi, amit ő akar hogy higyjen. Mindannyian gyermekek vagyunk - maradunk részben, a gyermeki hiszékenység pedig mindenkiben ott lapul. Ezt használják ki a vallások, ill. a vallások szószólói, hogy hatalmat gyakorolhassanak embertársaik felett.
Üdv!
A történelem bizonyságot tesz róla, hogy nem, meg is mondom neked, hogy miért.
A középkorban alapvetőleg két vallás volt, miután a 300-as években megoszlott. Az egyik egy krisztusi kereszténység volt, amelyet mindig másvalaki képviselt, a másik pedig egy magát kereszténynek nevező, vallás-politikai hatalom. A 18. század végén az emberek fellázadtak ez utóbbi ellen, ebből adódóan elvetették az egész vallást, és beköszöntött a modernkori ateizmus korszaka. Még az egyházakaba is beszivárgott ez az új nézet, mert elkezdték tanítani az evolúciót, és a jövendöléseket is vaticinium ex eventu-nak minősítették. Tehát a vallásoknak lényegében nem sok befolyásuk volt. Az egész 19. illetve 20. század háromnegyede az ateizmusról szólt, hogy nem kell vallás, majd az emberiség megoldja a maga problémáit vallások nélkül is. Például a múlt században kitűztek egy időpontot, hogy akkora megszüntetik az éhezést a földön. Hát látjuk, mennyire sikerült... Az emberiség azonban rájött arra, hogyez a kb 200 év ateizmus nem tudta megoldani az emberek problémáját, mert manapság is rengeteg probléma van, már elég ha csak a környezetszennyezésre gondolunk, de a legnagyobb gond az erkölcsi probléma. Így a befolyásos emberek nem is csoda, hogy ismét a vallásokhoz fordulnak (szerinted véletlen?) - ezért van ismét fellendülése a vallásoknak - mivel tenni kell valamit, mert az emberiség szét fog zűlleni. Nézd csak meg a mai fiatalság állapotát, az mindent elmondd. Sajnos azonban az emberek ismét azt a hibát fogják elkövetni amit régen. Bár a vallásokhoz fordulnak, Istenre hivatkoznak, de mégsem azt a vallást követik, amit a Biblia kínál, lehetővé téve egy modenrkori középkor beköszöntét. Ugyanis az törvényszerű, hogy a történelem ismétli önmagát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!