A régi világ nem csak szerintem volt jobb mint a mai?
Az emberi kapcsolatok valóban jobbak voltak. A közösségek összetartottak, segítették egymást.
Ez a mai "világ" a technika és az elanyagiasodott kor hatása.
Nem tudom, te melyik régi világra gondolsz, leírom az én kedvencemet :)
Magyarország a DUALIZMUS korában! A 19. század vége 20. század eleje. A nagyobb városokban a közművek elterjedtek, nem tocsog a trutyiban a város. Van elektromosság, csatornázás, hideg-meleg ivóvíz, cifra gázkandeláberek. Az infrastruktúra erős fejlődésbe kezd. Megkezdődik Budapesten (és máshol is) a gyönyörű szecessziós, gótikus, romantikus, neoreneszánsz házak vagy inkább bérpaloták tömeges építése a gyönyörű díszítésű sarokkupolákkal, ablakokkal, kapuival, kilincseivel, homlokzatával (amiket a világháború és a kedves elvtársak tönkretettek, leszocializáltak). Terjednek a zöldterületek, parkokat létesítenek, fákat ültetnek mindenhová. Nincs zaj, nincs autóforgalom, helyette hangulatos macskaköves utak, (illetve már aszfaltosak is) régi villamosok, szekerek, lovaskocsik, és elszórva néhány kezdetleges gépjármű:) A nők nagy kalapokban földig érő szoknyákban, a férfiak szép öltönyben sétapálcával, szintén kalapban. Ezeken kívül az irodalmi élet is pezsgett, például a Nyugat. "Külsősként" szerintem ebben a korban jó lehetett élni, mert az emberek nyitottnak, boldognak ,elégedettnek látszottak. Persze volt sötét oldal is. A nagy anyagi különbségek, mint mindig. De most a szép dolgokkal foglalkoztam. Ez az én véleményem. Remélem majd a jövőben sikerül a múltba történő visszautazás.
Minden korban az emberek visszasírták a "régi világot", mindig, mindenkor úgy gondolták, hogy az ő gyerekkorukban még nem volt olyan züllött és jobb volt a világ. Az idő megszépíti az emlékeket.
"A folyamatosan újuló modern technika rontja el az embereket a közösséget, az emberek régebben sokkal nyitottabbak voltak, most zárkózott mindenki."
Az egyik, hogy ez egy ellenőrizhetetlen állítás, mert a "nyitottságnak" nincs mértékegysége. A másik, hogy ködösen fogalmazol. Ki az a "mindenki"? Globálisan gondolod? Etiópiában szerintem nem sokat változott a helyzet. Nyugati világ? Nem mindegy, hogy Kanada, Olaszország vagy Svájc. Magyarország? Nem mindegy, hogy Borsod vagy Budapest jobb kerületei.
A harmadik dolog, hogy ezek szubjektív példák, nem végeztél felmérést. Maximum az ismerőseidről nyilatkozhatsz. Én most is ismerek nyitott embereket.
"Régen sokkal összetartóbbak voltak az ismerősök, több ideje volt az embereknek."
Megint emberek. Kik? A 17. századi parasztok? Éjt nappallá téve dolgoztak. Kinek volt több ideje? A te ismerősi körödnek? Az hány ember a 7.000.000.000-ból? 20?
A másik, amit az előbb kifelejtettem: nem határoztad meg a kort sem. A középkorról beszélünk, vagy egy-két évtizeddel korábbanról? Netán csak 5-6 évről?
"Ma pedig sietség van mindenhol, a mai modern világgal, a Földünket is tönkre tesszük."
Ez csak vélemény, de szerintem ma már sokkal környezettudatosabbak vagyunk, sokkal szigorúbb szabályzások vannak, mint mondjuk 10-20 éve. És a fejlett országok igyekeznek átállni megújuló energiára.
"Ha a mostani 18 évesekre gondolunk, az ő gyerekkorukban, még megvolt talán az hogy a gyerekek telefon internet, számítógép stb. nélkül megvoltak, el játszottak, jól érezték magukat a szabadban."
Ebben egyetértek. Ez tagadhatatlan, és én is hiányolom.
Ez csak vélemény, de szerintem ma már sokkal környezettudatosabbak vagyunk, sokkal szigorúbb szabályzások vannak, mint mondjuk 10-20 éve. És a fejlett országok igyekeznek átállni megújuló energiára.
Lehet hogy sok mindennek nem, de ennek utánanéztem, hiába a megújuló energia, ha folyamatosan pusztítják az erdőket, erről akárki bármit mond ez így van. Folyamatosan nől a marhaállomány, főleg amerikában, mert kell a hús a hamburgerbe, és a sok marha tönkre teheti a bolygót, nem írom le,hogy miért nézz utánna, így van.
Én sperciel 100 év múlva nézném meg a világot.
A jövő izgalmasabb,mert azt nem ismered.
Szerintem bizonyos társadalmi kérdésekben még ma sem vagyunk elég fejlettek,sőt visszább akarják butítani az emberiséget...
2020 van, koronavírus, karantén.
Egy 18 éves emberke vagyok, aki 2002-ben született, kisgyermekkoromban még csak 1 számítógép volt a házunkban, egy kocka Windows XP, amíg az töltött/valaki használta, addig rohangáltam/festettem, rajzoltam/fáramásztam, esetleg mesét néztem.
Aztán megjelentek a fejlettebb gépek, egyre több lett itthon, meg a videojátékok. Elég könnyen rabul ejtettek, de nem sokat rontottak rajtam: sportoltam, volt, hogy 3 különböző edzésre jártam, és a (akkor nem létező) szociális skilljeimen sem rontottak ezek, sőt, kicsit menőbb lettem, mert a mi házunkban volt elsők közt Wii, Playstation és Xbox.
Telefont 3.-as vagy 4.-es koromban kaptam, nyomógombost. Laposat 6.-ban, de az még nem volt okos. Majd az első nem buta telefonomat 9.-ben, és azt használom ma is.
Tény, hogy sokan függők vagyunk, én is sokat nyomkodom a kütyüimet, de, ha van más, amit tehetek, nincs ellenemre. Minket a szüleink megtanítottak kártyázni, sokat játszottak, és játszanak velünk, és gyakran mentünk kirándulni, nyaralni. A főzés, házibulik is gyakori közös programok.
Sok korombeli jár el bandázni, és szórakozó helyekre, de én nem. Sokkal jobban szeretek 1, vagy néhány barát társaságában otthon/náluk lenni, esetleg elmenni moziba, sétálni egyet, vagy strandolni.
Az emberek még mindig sportolnak, korándulnak közösen (bár nem most kéne, mert a vírus így gyorsabban terjed), szóval ja, szerintem még okésak vagyunk, bár a nálam 5-10 évvel kisebbekre néha rácsodálkozom, mennyire furák:sokkal türelmetlenebbek, mint én voltam, mert nem tudják, milyen 5 percet várni, míg betölt a játék😅😂
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!