Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért próbálják a Jehova...

Miért próbálják a Jehova Tanúi álkérdésekkel terjeszteni a nézeteiket?

Figyelt kérdés
Nem gondolják, hogy nagyon átlátszó, és inkább árt a közösségüknek, mint használ?
2009. nov. 26. 11:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Hát igen , sajna a JT miatt alakult ki ( szerintem ) a hívőkről ez a rossz összkép. Hisz ha hívő vagy akkor mindenkinek a JT jut eszébe rólad és már azonosítanak is a fanatizmussal. Másrészt a JT legidegesítőbb dolga a házalás és a térítés. Jó ,semmi bajom velük, végig hallgatom.


De mikor kérdezgetek vagy bármi más, esetleg ő akar velem beszélni egy témáról már azonnal nyúl a Bibliáért és mutogatja a verseket.

Önálló gondolataik nincsenek?????

Egy kicsit meglepődött az egyik múltkor mikor velem találkozott. Református vagyok és az első 5 percben még rendes kommunikációt folytattunk. Majd mikor is történeteket hozott fel már nyúlt a Bibliáért.

Azt mondtam: Elnézést de én azt a könyvet igen jól ismerem, nem beszélgethetnénk egyszerűen?

Ekkor egy kicsit meglepődött, majd a kedvenc dolgom történt.

Mint minden JT ( megfigyelésem szerint) ,ha ismered a Bibliát akkor letesztel.

Jöttek a kérdések, én álltam a sarat. Sajna ez a beszélgetés kb 1 órát vett igénybe, egy kicsit már untam.

Végezetül megköszönte ,hogy velem beszélhetett és elment.

De, mikor másodjára jött.......na az már egy kicsit felidegelt.


Nem vagyok egy agresszív ember, ( de tényleg) de ott és akkor elküldtem a francba. Az ok egyszerű, erősködött.

Nah ennyi belőlem, itt egy kis wikipédia:


[link]

2009. nov. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
57%
ha nem tudod, hogy az Emlékünnepet hogyan tartják meg, amit ti pászkának neveztek, menj el, és figyeld meg, miről szól, ki és miért tartotta meg először, miért kérte, hogy évenként emlékezzünk meg róla
2009. nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Kár, hogy a kérdésre senki nem próbál meg válaszolni...
2009. nov. 30. 09:31
 24/33 anonim ***** válasza:

Most probalok en felelni a kerdesedre!Nem vagyok Jehovista, sem Ateista, azert terjesztik a hituket tevesen mert maskeppen nem tudjak !Amikor feltesznek egy kerdest>>>>>>>>>>? Mit tesz az okos zsido?Kerdessel valaszol,Luis de Funes. Jakab rabbi kalandjai>

Na komolyra forditva a szot.Minden egyes ember a husosfazek mellett akar maradni, meg akkor is ha nincs benne hus mar reg. De a tudat ,hogy husosfazek az viszi elore az embert........ Remelem vilagosan beszeltem . ha erdekel tovabb irjal es privatban beszelunk elkuldom az e mailomat

2009. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
A hitet és a csőlátást ne keverjük össze. Minden vallásban vannak csőlátók, csak valahol külön képezik őket.
2009. nov. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
nocsak! az utóbbi 24 órában senkit sem érdekelt a kérdésed, így előrre tudtad tenni?
2009. dec. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
értékes válasz azóta se jött...
2009. dec. 1. 09:19
 28/33 anonim ***** válasza:
Hm, akkor most ők az üldözöttek, akiket ők szívesen emlegetnek? Vagy már nem?? :D Hogy kicsit ON is legyek: ügyes gondolat kérdéseken át mutatni utat, azzal semmi baj. Tényleg jó, ha nem erőltet semmit az ember, elvégre a világ megalkotójának pont semmi szüksége erősködésre. Én még egyetlen egy erőlködő Tanúval se találkoztam, pedig időnként beszédbe elegyedünk. Mintha látnák rajtam, hogy jófelé támolygok a magam módján, nem tudom. Vagy szimplán értelmesek, nem tudom.
2009. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Miért próbálják a Jehova Tanúi álkérdésekkel terjeszteni a nézeteiket?"

Miért hiszik azt az emberek hogy Jehova Tanúi álkérdésekkel próbálják terjeszteni a nézeteiket?Ezt komolyan nem értem...Ők házalnak!az hogy 1-2 JT "álkérdéseket" tesz fel azt jelenti hogy mostantól nem fognak házalni hanem áttérnek erre a módszerre?NEM!

2009. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
valójában Jehova tanúi ugyanannyira házalnak, mint Jézus. hiszen ő is házról házra, faluról falura járt, és ezt a parancsot adta a tanítványainak is. a különbség a házalás éa a házról-házra járás között, hogy aki házal, az el akar adni valamit, gyakorlatilag anyagi haszonszerzés miatt teszi ezt, úgymond ez a munkája. Jézus nem akart semmit eladni az embereknek, az örök életet kínálta ingyen azoknak, akik akarták.
2009. dec. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!