Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért próbálják a Jehova...

Miért próbálják a Jehova Tanúi álkérdésekkel terjeszteni a nézeteiket?

Figyelt kérdés
Nem gondolják, hogy nagyon átlátszó, és inkább árt a közösségüknek, mint használ?
2009. nov. 26. 11:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%

szia!


az a baj a JTvel(ezt már pár helyen leírtam), hogy azt hiszik csakis az az egyedüli jó és elfogadható, amiben ők hisznek. Azt mondják csakis a Biblia szavait tartják be... pedig ez nagy butaság. Számtalan példát lehetne hozni, de egyszer olvastam itt valakinek a válaszát és leírom. A Bibliában az is benne van, hogy kovásztalan kenyeret szabad csak enni. Szerinted ők így eszik?

2009. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Szerintem éppen az nem baj, ha azt hiszik, egyedül nekik van igazuk. A hitnek csak így van értelme.


Bár konkrétan nem nevezhető az eljárásuk hazugságnak, de erkölcsi szempontból mégis csak aggályosnak látom.

2009. nov. 26. 11:25
 3/33 A kérdező kommentje:
A kovásztalan kenyeret csak a Pászka ünnepén használták.
2009. nov. 26. 11:26
 4/33 anonim ***** válasza:
és van ilyen ünnepük? vagy az már (még) "zsidó" ünnep?....
2009. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
meg a másik. Én elfogadom, hogy másnak is lehet igaza. Hogy tévedhetek, vagy a vallásom is. A hit nem vakbuzgóság, ez tévedés. Ott kezdődik a hit, ha a búzát külön tudod szedni az ocsútól.
2009. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

a zsidó Pászkára gondoltam

a JT-k valamit ünnepelnek Húsvétkor, de fogalmam nincs, hogy úrvacsora szerűen teszik-e, tehát használnak-e bármilyen kenyeret

2009. nov. 26. 11:30
 7/33 A kérdező kommentje:

Ez butaság. Ha elfogadod, hogy másnak is lehet igaza, akkor neked miért az a hited, ami???

Ezzel nem azt mondom, hogy a más hitűt fejbe kell vágni, de ha te hiszel, akkor neki nem lehet igaza.

2009. nov. 26. 11:31
 8/33 anonim ***** válasza:
79%
Az én hitem speciel komplex. Voltam református, evangélikus istentiszteleten, baptista összejövetelen, voltam hites "vidámkodáson" is. Elfogadom, amit mondanak, ha az nem vmi eget rengető butaság. Ők hisznek ebben, és hitük alapja erős. De nem kell meghalniuk, mert félnek a "fertőzött" vértől, vagy nem álmodoznak arról, hogy 144000 között ők is talán ott lesznek...
2009. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

"Ők hisznek ebben"

De Te miben hiszel, ez itt a kérdés

2009. nov. 26. 11:52
 10/33 anonim ***** válasza:
Abban hogy Isten létezik, Jézus meghalt a bűneinkért, van őrangyalunk, a 10 parancsolat minden időben nem csak Bibliai, hanem etikai, világi főparancs is. Ja, és hogy az evolúció meg a teremtéstörténet nem biztos, hogy egymást kizáró tényezők:) röviden ennyi.
2009. nov. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!