Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért próbálják a Jehova...

Miért próbálják a Jehova Tanúi álkérdésekkel terjeszteni a nézeteiket?

Figyelt kérdés
Nem gondolják, hogy nagyon átlátszó, és inkább árt a közösségüknek, mint használ?
2009. nov. 26. 11:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

"Abban hogy Isten létezik"

_ezt magyarázd+ egy olyan anyukának akinek rákos gyermeke van..

2009. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
nah, mindig megtalál a "másik" oldal :) Isten NEM dönt életről-halálról, mert mivel egyrészt szabad akaratot adott ; másrészt pedig nem csak a Jó hanem a gonosz is létezik, ezért könnyű kitalálni ki hozza a rosszat, a bajt a világunkba. az én családomban is meghalt egypár ember, akiknek még mindig élniük kellene, de egy percig se vádolom az Istent. Az a baj, hogy mi emberek igen is önzően állunk ehhez a dologhoz. Jajj, nekünk hogy fog fájni a hiánya.. jajj hogy éljük ezt túl... igen, borzalmas a halál. De aki átlép találkozik a Legfőbb Jóval és nagyon boldog lesz. Az Úr pedig ott méri le, hogy ki mennyire szereti őt, hogy mennyi vádat és félelmet közöl felé az illető. Visszérgyulladásom volt, rettenetesen fájt, injekciózni is kellett, de tudtam ebből megerősödve is lehet kilábalni -szó szerint. A HIT nagy erény és rengeteg dolgon át tud segíteni!!!:))) Kívánom minden kétkedőnek, hogy tapasztalja meg:)
2009. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Állítólag Isten jóságos és minden6ó,miért nem tudja megelőzni a rosszat?
2009. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

"Isten NEM dönt életről-halálról"


Dehogynem: Az Úr adta az Úr elvette..

2009. nov. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
háát, elég OFF lett a topic...
2009. nov. 26. 13:04
 16/33 anonim ***** válasza:
azért, mert amikor lucifer nevezető angyal kiröhögte az Urat és közölte vele, hogy ő is ezt a kisujjából ki tudta volna rázni (mármint a világegyetemet) , akkor az Úr azt mondta neki, hogy Oké, adok neked hatalmat, lássuk , mit érsz vele? Állandóan Isten ellen akar tenni, és minden "elrontott" vagy "kiábrándult" lélek hatalmas főnyeremény neki. Isten nem engedi a rosszat. Rossz azért van, mert aki elveszti a hitét, vagy akinek sosem volt könnyebben csábul el attól, hogy "nincs Isten, nem kell semmit betartani, a pénz az isten". Röviden ennyi.
2009. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
maradjunk a Tanúknál, ha kérhetem
2009. nov. 26. 13:06
 18/33 anonim ***** válasza:
na jó, nem írok többet, mert tényleg csak ugratnak engem. Csak nekifutottam, hátha valaki a hitét még meg tudja találni...
2009. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Mert köztük is vannak mindenfélék,mint bárki mások között.

Van aki "fanatikus"náluk is és fanatikuséknál nincs pardon.

Mondjuk ha azt nézzük több ezrn vannak és annak ellenére nem térít itt mindegyik,akkor még simán elmegy.

Engem pl abszolut nem érdekel,ha valaki elmondja a meggyőződését,akár többször is,meghallgatom.Azt viszont nem szeretem,ha ezt más "kárára"akarja tenni.

Egyébként meggyőződésem,hogy szinte egyik vallással sincs gond alapban,csupán azokkal az emberekkel akik kiforgatják.A hit meg jó dolog.Normális embert képes jobbá tenni.Az,hogy "melyik" hit hatására történik,az már majdnemhogy mindegy.

2009. nov. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 ceri ***** válasza:
Mert fanatikusak, agreszívek.
2009. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!