Miért könnyebb Istenben hinni?
Szia lowriderGirl !
Hol odafönt? Az Olymposz tetején, vagy a felhők felett?
Mióta a csillagászat elég fejlett, Isten is költözik, egyre távolabb, most valamilyen másik dimenzióba, az Univerzumon kívülre, a képzelet világába.
Na, az már jó hely neki, oda aligha tudjuk követni...
A megnyugvásra leléssel nincs bajom, de nem lehetne úgy megnyugodni, hogy ne kelljen a csillagászatot, a biológiát, a történelmet és számos egyéb tudományt kétségbe vonni?
Az első törvényed nem bizonyított:
A termodinamika 2. főtételének pontos megfogalmazása:
a spontán folyamatok esetében a magukra hagyott rendszerek entrópiája csak növekedhet.
Nem igazán érthető, mi köze lenne ehhez Istennek.
Talán előbb Isten lényegét definiálnád, mielőtt bármilyen vonatkozást tulajdonítanál neki.
Gondolj bele.
Felteszik a kérddést: Hogyan keletkezett a Föld?
Mennyivel egyszerűbb azt válaszolni, hogy Isten teremtette, mint megkeresni a valódi okát, és bizonyítékokkal alátámasztani.
Egyszer egy hittérítő az Armageddonnal fenyegetett. Udvariasan megkérdeztem: És erre mi a bizonyíték?
egyedüli bizonyítékként a bibliát tudta felmutatni....
Kedves tzolko, én nem vettem ennyire szó szerint az "odafent" fogalmát. Személy szerint, ha hinnék Istenben, valahova egy másik dimenzióba tenném, esetleg magába az emberi elmébe. No de hát nincs így, szóval...
Az entrópiáról meg az a véleményem, hogy ha valóban létezne Isten, akkor nem pont arra törekedne, hogy minden rendszerű legyen? Mondhatjuk úgy is, leegyszerűsítve, hogy minden a rendezettségtől a rendezetlenség felé halad. Miért teremtene egy olyan világot, benne olyan törvénnyel, ami egyre inkább széthullóban van? Ahol a teremtményei kihalnak, az emberek pedig eltávolodnak tőle? Ha mindenható, nem akadályozná ezt meg? "Útjai kifürkészhetetlenek", nyilván, de ha ő a teremtéssel adott egy kezdetet, nyilván volt valami célja is, esetleg egy bizonyos végpont, vagy egy végtelen, statikus állapot. Nos, egyáltalán nem mondható statikusnak, nem hiszem, hogy a dodó madarat pl azért teremtette, hogy a 17. század végére kihaljon. Végtelennek sem mondanám, hiszen évmilliárdok múlva, mikor a nap kialszik, ha csak nem teremt addigra valami megoldást egy alternatív életmódra, nem igazán lesz élet a naprendszerünkben.
Ez nem kritizálás, és nem is vitatkozós hangnem, csak kétlem, hogy Istent az entrópia fogalmával lehetne magyarázni, vagy ha mégis, hát igen különös humora van...
Egyébként, köszönöm mindenkinek a válaszokat!
A tudósok azt mondják, az univerzum az ősrobbanásból jött létre. Egy apró, atomnyi méretű pontból, ami felrobbant. Így tágult ki az univerzum a ma is ismert formájára. Ez jobban hihető, mint az értelmes tervezés elmélete?
Az igazság az, hogy önmagunkat sem ismerjük igazán! Miért vannak vágyaink, és miért érezzük úgy, hogy ezeket be kell teljesítenünk? Mi lesz, ha megtagadjuk őket?
Habár én nem vagyok buddhista, de Buddha azt mondta: a szenvedés oka az állandó sóvárgás és akarás! Ezt teljesen elfogadom. Tökre igaz.
Amíg vágyaim vannak, addig nem lehetek igazán békés. Békesség nélkül pedig hogy is lehetnék boldog?
Hozzáteszem, a fekete lyuk méretéről sincs pontos információnk, annyi bizonyos, hogy az őt tartalmazó tömeghez képest meglepően kis méretű és ez azzal magyarázható, hogy az anyagban, az atomokban az alkotórészek a tömegükhöz képest nagy távolságra vannak egymástól. Ha darabjaira hullik, ha összeroppan, vagyis az atom felbomlik, van hová zsugorodnia.
Az ősrobbanásnál nem voltunk ott, feltehetően egy óriási fekete lyukhoz hasonlító képződmény vett fel új állapotot.
A tömegéhez képest parányi volt, hiszen a sűrűsége iszonyatosnak kellett, hogy legyen, de hát méretileg nehéz ezt meghatározni, mekkora egy univerzumnyi anyagot tartalmazó fekete lyuk, nem ismert a mértékegység sem, hogy μm, vagy km - ben mérendő.
A végtelenné vált sűrűség fejeződik ki a parányi méret elképzelésében, de az attól sokkal nagyobb is lehetett.
Mekkora igazából?
Egyenlőre passz, majd ha meg tudjuk becsülni, mennyi anyag lehet az univerzumban és mekkora egy fekete lyuk pontos mérete, akkor adódhat a válasz, feltéve, hogy egy fekete lyuknak nincsenek különféle állapotai a tömegétől függően.
A boldogságod mértékét is le tudnád írni Tzolkó?
Vagy annak már nincs mértékegysége? Na és mi van, ha én nem is hiszem, hogy te boldog vagy? Bizonyítékot akarok!
Lowridergirl!:-)
Elmondom a véleményem.
A természettudománynak nincs illetékességi jogköre megválaszolni a világ keletkezését. Túllép a kompetenciáján mert olyasmiket állít ami nem megfigyelhető a jelenben.
Az ősrobbanás egy materialista irányultságú szubjektív tévelygés, amivel az ateista tudósok erőltetik rá más emberekre a világmagyarázatukat. Tkp. egy 'vallás' lett ez is, aminek ha ellentmondanak a buta hívők akkor jön az érzelmileg túlfűtött vita.:-D Hatalmas tudású nagyon okos szuper intelligens emberek elmélkedése a múltról. De ahova mennek, ott nem lesz semmi okoskodás. Nekem pedig megdönthetetlen, elismerem hogy szubjektív bizonyítékom van róla hogy a Biblia igaz, Jézus él.;-)
Puskin szerint a boldogság elérése rendkívül egyszerű:
"Boldog akarsz lenni?
Hát légy boldog"
Örülök, hogy megszabod a természettudomány hatáskörét.
Magadat is Istennek tartod?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!