Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Divat ateistának lenni?

Divat ateistának lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában látom hogy rengeteg ateista oldal van ahol folyamatosan gúnyolják a keresztényeket. Zavarni engem nem zavar, csak furának találom ha nem hisztek Istenben akkor miért csináltok ateista oldalakat ahol keresztényeket gúnyoltok? Az már nem is ateizmus nem? Tisztelet a kivételnek, aki nem ilyennek gondolja magát ne írjon.

És úgy veszem észre hogy mostanában Istenben nem hinni egy stílus, ateistának lenni is különlegesség, és mivel sok tudós az ezért az ateisták okosnak is gondolják magukat (kinek nem inge nem veszi magára).

Szóval mit gondoltok erről?


2013. júl. 6. 00:02
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%

"A náci kártyáról: írhattam volna nemzetiszocializmust is. Hitlernek semmi köze sem volt egyik egyházhoz sem. Nem nagyon érdekel, hogy mit mondott, mivel a tettei szöges ellentétben állnak ezekkel a mondatokkal."


A tényeket meg ez nem érdekli. Mindenki azt az ideológiát követi, amit akar. HAZUDTÁL, megcáfoltalak. Hitler és a nemzetiszoc. ideológia keresztény volt, ennyi.


"A kommunizmus, mint vallás. Na ez új, bár ha átgondolom az orosz nép ragaszkodását az atyuskáihoz, akkor ebben van valami."


Mert? vallás, ideológie és rendszer között van különbség; ha ezt nem láto, akkor járd ki a 8 általánost. És minden népnek megvannak az atyuskái, nekünk is.


"A bolsevizmus, marxizmus és a szélsőjobboldali irányzatok is- így az olasz fasizmus és a német nemzetiszocializmus is az ateizmusra építkezett."


HAZUGSÁG. A széljobb diktatúrák mind vallásosak, mind a kereszténységgel vagy az iszlámmal erősítik meg a hatalmukat. A kommunizmus ateista, de az egyén hitét békén hagyja.


"Ez kérem történelmi tény"


Amit írsz, az kérem hazugság.


"Egy kis érdekességképpen jegyezném meg, hogy Kínában még mindig jelentős a vallásüldözés"


Nem vallást üldöznek, semmi bajuk nincs vele. Kína magáénak érzi Tibetet, így minden autonómiáért induló törekvést kegyetlenül lever. Nem a vallás miatt, hanem a politikai hatalma megtartása miatt ont Kína vért.


"A felerősödött antiszemitizmus, na ebben ugyan van valami, de azt az aprócska dolgot felejtettétek el, hogy az I. Vh. után szinte minden ország gazdasága a béka feneke alatt volt. A nyomor azonban kevésbé érintette a kereskedőket, így különösen a zsidó származású embereket. Az egyszerű nép azt látta, hogy míg ő szenved, és nyomorban él, addig ezek az emberek viszonylagos anyagi biztonságban élnek. (persze nem mindenki, de azért elég jelentős létszámról beszélhetünk így is) Hitler észrevette és kihasználta ezt a dolgot, egyfajta belső ellenségképet állított fel az emberek számára."


Az egyetlen igazság amit írsz. Akkor is a kereszténységet használta fel, a népe kereszténységét, és a népe ment utána. A sok szeretetteljes keri.


"Hiába a propaganda, aki nem fanatikus náci az életének talán utolsó percében vagy Istenhez fordul, vagy a családjára gondol."


A NÁCI NÉMETORSZÁG ÉS EMBEREI KERESZTÉNYEK VOLTAK, EBBŐL NEM HAZUDOD KI MAGAD. És lehet hogy nincsenek ateisták a zuhanó repülőn, de a Ku Klux Klánban sincsenek. Remélem érted a párhuzamot. Bár nem hiszem. És ezzel a "halálakor mindenki hisz istenben" hozzáállással csak azt erősíted, hogy minden valláskárosult gyáva, és mindenáron halhatatlan akar lenni, ezért hisz Istenben, a lélekben és a Mennyekben.

2013. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 Pendulum92 ***** válasza:
0%

"Én is. Igazából szerintem az ateisták közül sokan olyanok mint a keresztények közül azok akik bigottak, nem a vallás érdekli őket, hanem az hogy másoknál jobbak"



Pontosan, Én is elítélem az ultra-Darwinistákat, meg a kreacionistákat is. Mindkettő szélsőség, az igazság valahol a kettő között lehet.

2013. júl. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az az ultra-darwinista?
2013. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint a svédek divatőrültek, mert a 80%-uk ateista. Ettől függetlenül (vagy tán épp emiatt) az egyik legfejlettebb jogállamban élnek a világon, ellenben a mélyen katolikus Mexikóval, ahol emberek tucatjai halnak meg a kábítószerkartellek háborúinak köszönhetően naponta.


Egyébként úgy is fel lehetne tenni a kérdést, hogy miért volt olyan nagy divat 2000 éven keresztül kereszténynek lenni Európában? Minden csak nézőpont kérdése kedves kérdező.


Érdekes kép jön ki egyébként, ha megnézzünk egy világtérképet, ami a hívők száma szerint színezi különböző erősségűre az országokat, majd megnézünk egy olyan világtérképet, amely ezt az országok életszínvonala vagy (és ez még súlyosabb) az országok átlagos IQ szintje alapján teszi meg.


Átlagosan (persze nem minden esetben!), az jön ki, hogy minél magasabb egy ország GDP-e, annál kevesebb a vallásos ember, sőt minél magasabb egy adott ország társadalmának az intelligencia szintje, szintén annál kevesebb a vallásos ember. Ez a fajta fordított arányosság talán "csöppet" elgondolkodtató.


Legvallásosabb országok: India, Mexikó, Brazília, Fülöp-Szigetek, Fekete-Afrika országai, Irán, Afganisztán, Pakisztán, arab világ országai, USA.

Európában; Románia, Szerbia, Ukrajna, Moldova, Bulgária, Görögország, Bosznia-Hercegovina, Macedónia, Olaszország déli (fejletlenebb) régiói, Portugália, Lengyelország, Írország.


Legkevésbé vallásos országok: Svédország, Norvégia, Dánia, Japán, Németország, Nagy-Britannia, Csehország, Franciaország, Hollandia, Belgium, Magyarország, Észtország, Kína, Észak és Dél-Korea.


Újabb érdekesség! Átlagosan fordított arányosság fedezhető fel az intelligencia szint és a vallásosság vagy az arra való hajlam között. Szintén fordított az arányosság az iskolai végzettség és a vallásosság között. Nobel-díjasok között pedig alig akad hívő.


Nem "mondom", hogy ez bármit is eldöntene, de talán elgondolkodtató.

2014. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!