Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van itt ekkora harag?

Miért van itt ekkora harag?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, az ateisták nagy része haraggal cikizi a keresztényeket és sorokban ecseteli mekkora baromság ez. Persze van egy csomó jó ateista is itt, és keresztényből is van olyan aki nem éppen a kérdésre szokott válaszolni, de akkor is! Mért nem lehet a lenézést félretenni?

(keresztény vagyok)


2013. ápr. 12. 20:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Kérdező.


Mint sokan ismerik a közmondást:

"a harag rossz tanács adó"

Részemről nem haragszom, csak válaszolok a kérdésre, és tovább megyek.

Ha megbántanak akkor is.

Nem az enyém a bosszú, és Jézus szerint:


"imádkozz azokért akik titeket bántanak"

Nagyon jó érzés így gondolkodni, békességet ad az embernek.

Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Miért van a vallásosok között ekkora harag?

(egy ateista)

2013. ápr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Látjátok? A válaszomat (a hosszú az) már megint lepontozták a lelkük mélységéig megsértett vallásos egyének...

De, ha ennyire szerettek lepontozni, akkor legalább indokoljátok meg. Mondjátok meg, hogy mi az amiben nincs igazam, mert tényleg érdekelne. Ha viszont ezt nem vagytok képesek megtenni, akkor ahhoz sincs jogotok, hogy lepontozzatok!

2013. ápr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Még valami, itt van ez a kérdés, több, mint 30 oldalnyi válasz érkezett. Itt pontosan azt csinálják a hívők, mint mondtam; megcáfolják az érveiket egytől egyig és a végén már csak a szidkozódás megy nekik.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2013. ápr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Pendulum92 ***** válasza:
Én azt mondom, hogy a vallás maradjon meg a spirituális vonalon, az a lényege, és hagyja békén a természettudományokat.
2013. ápr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Balu86MH ***** válasza:
8%
23:39 ha úgy lenne, akkor ma nem ismernénk a DNS-t .. :)
2013. ápr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Engem csak a butaság idegesít amikor olyanokat írnak, hogy akkor hiszi el az evolúciót ha a lóból sólyom lesz stb.


Engem nem érdekel a másik vallása addig amíg az nem megy szembe a természettudományokkal, ameddig nem tartják hazug csalóknak az evolúcióbiológusokat.

2013. ápr. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
kérdező: te, hogy viszonyulsz ahhoz, aki azt hiszi, hogy a télapó tényleg létezik. a vallás egy nem vallásos szemében ilyen. ez nem harag, csak abszurd és érthetetlen, hogy miért csinálják egyesek.
2013. ápr. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Pendulum92 ***** válasza:

"23:39 ha úgy lenne, akkor ma nem ismernénk a DNS-t .. :) "


Ezt találtam, ami alátámasztaná eme furcsa feltevésedet:

_____________________________________________________________________

"1865-ben Gregor Mendel, egy brünni apátságban magányosan kertészkedő szerzetes, néhány kvantitatív következtetést vont le borsókeresztezési kísérleteiből, és ezzel – anélkül, hogy tudna róla – megalapozza korunk talán legfontosabb tudományát, a genetikát. Felismerései annyira újszerűek voltak, hogy noha dolgozatát kora egyik vezető biológusának, Charles Darwinnak is elküldi, azok nyomtalanul és visszhangtalanul süllyedtek el, míg 1900-ban hárman (DeVries, Correns, Tschermak) újra fel nem fedezték őket.


Négy évvel Mendel dolgozata után, 1869-ben Friedrich Miescher, egy bázeli katonaorvos, sebesült katonák gennyel átitatott kötéseiből izolált és írt le egy új, foszfortartalmú, nagymolekulájú szerves anyagot, amelyet nukleinnek nevez el (ma DNS-nek hívjuk). Ez a felfedezés is meglepő, olyannyira, hogy a kor biokémikus pápája, Hoppe-Seyler két évig visszatartotta a közleményt, amíg saját maga meg nem ismételte Miescher kísérleteit, így meggyőződve azok hitelességéről.


1944-ben bizonyította be Oswald Avery, a Rockefeller Intézet mikrobiológusa, hogy a minden élő sejtben – elsősorban a kromoszómákban – megtalálható foszfortartalmú, polimer szerves anyag, az átöröklés anyagi hordozója. Avery tudományos fejtegetései, és kísérletei azonban nem győzte meg a kételkedő tudományos közvéleményt. "


"Egyetemi professzorai és szerzetestársai is arra ösztökélték, hogy tanulmányozza a növények változatosságát és azt, hogyan keletkeznek a hibridizálással új változatok. Ő maga is szerette a természetet. Nem annyira a növények érdekelték , mint inkább a fajták, a változatok és a fajok képződése, az evolúció jelenségei."


________________________________________________________________________


Hoppá, egy szerzetes, aki hitte, és tapasztalta az evolúció folyamatát. Ilyeneket szívesen hallok, mert tudományos megalapozottsággal dolgozott. Igen, ez előre viszi a világot. Kísérletezett, következtetett, és nem a bibiliát nyálazta a válaszokért.

Rá nem vonatkozott az állításom.

2013. ápr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nem haragszom,amíg nem akarják rám erőltetni álláspontjukat,amit semmivel se tudnak alátámasztani. De ahogy előttem is írták sokszor olyan dolgokba is belemennek,amit a tudomány már megcáfolt.

A másik,hogy a vallás ne akarjon beleszólni olyan dolgokba,ami a nem vallásosokra is vonatkozik. A saját hívei tartsák be a saját szabályait,kivéve,ha az törvénybe ütközik,de azon kívül a nem vallásosokra ne erőltessék rá szabályrendszereiket.

2013. ápr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!