A vallás lényege, hogy az embernek felsőbbrendűségi érzést adjon?
Mindig gyakran olvasom, ezeket a fura válaszokat: "az ember nem majom, hanem ember", "az ember uralkodik az állatok felett". stb. Vallásos emberektől.
Az ember azért találhatta ki kezdetben a vallást, hogy ebben a nagy világban, ne érezze magát védtelenül? És később ez torzult egoizmussá?
Én speciel kikérem magamnak, hogy engem egy majomhoz hasonlítsanak! Ezt most leszögezem!
Én a disznók leszármazottja vagyok, mert a belső szerveim egy az egyben olyanok, ezt tudományosan is alá tudom támasztani, imádok enni és mindenevő vagyok!
"Hát nem, nagyon nem. Még akkor sem, ha egyesek úgy gondolják, ahogy a Kérdező ezt kérdésében megfogalmazta.
Én pedig azt veszem észre az embereken, hogy igen. Nem csak itt, a válaszadók miatt. De ez árad mindenhonnan.
Azt, hogy a vallásnak mi a lényege, minden követő maga dönti el.
Én konkrétan ismerem például a szüleim hozzáállását a valláshoz és tudom azt, hogy legkevésbé sem érdekli őket a felsőbbrendűségi érzés, hanem ők más okok miatt vallásosak.
Viszont tény, hogy amennyiben az egó kihangsúlyozásáról és védelméről van szó, valóban vannak elegen, akik kiváltképp erre alapozzák a vallásukat és ezzel pumpálják önmagukba azt a bizalmat, amelyet amúgy megkaphat bármelyik más személy is, de nem alaptalanul. Amit én helytelennek tartok a vallásos személyeknél ( s kinek inge nem veszi magára ) az az, hogy gyakran azt gondolják, hogy ők azért vannak rendben, mert
1) vallásosak
2) imádkoznak
3) betartják a vallás szabályait ( böjt, templomba járás, stb. )
Mondhatni nem is az a gond elsősorban, hogy más élőlényeknél felsőbbrendűbbnek hiszik magukat, hanem hogy a többi ateista vagy más vallású embernél is többnek érzik magukat. Pusztán azért, mert követnek egy vallást és imádkoznak minden nap.
" Az ember azért találhatta ki kezdetben a vallást, hogy ebben a nagy világban, ne érezze magát védtelenül? " - A jelenben gyakran lehet látni azt, hogy a vallásosok közül nagyon sokan védelemként tekintenek a vallásukra.
Védelem legfőképp önmagukkal szemben.
Mert az ember hibázik, az embernek bűntudata lesz, az ember fél - Ekkor jön a vallásba vetett hit, hogy semmi gond, mert elmennek holnap a templomba és minden törlődik, amit addig hibáztak. Legalábbis ez az, amit én tapasztalok néhány ismerősömnél, hogy azt gondolják a vallás egyfajta radír, amellyel bármit ellehet törölni, csak azért, mert elmond egy imát és ez megnyugtatja a lelkiismeret- furdalását.
" És később ez torzult egoizmussá? " - Nem feltétlenül van köze ennek a vallásossághoz.
Ha egoista személyekről beszélünk akkor nagy a szórás amúgy is, de akad épp elég ateista közöttük, pont úgy, mint bármely más vallásúak is. Az egoizmus inkább egy jellemhiba, amelynek a személyiséghez több köze van, mint a valláshoz.
Szia Nezzd meg ezt s videot, es rajosz miért lenyeges, es miért kell a vallas. Nagyon ajánlom.
Kezdetben erre szolgálhatott, amiről írsz,
később a papok alakították át szolga-kondicionálássá...
..birka-erényeket és haszonállat-eszményeket kezdtek a népnek tanítani...
...ez a mai napig dívik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!