Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meleg kérdésben mi a különbség...

Meleg kérdésben mi a különbség a Biblia és a Mein Kampf között?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a Biblia szerint a melegeket meg kell gyilkolni.

A Mein Kampf is ezt írtja, vagy egy fokkal jobb?

Ha az egyik könyv lenne a társadalom és a törvények alapja a melegeknek melyik lenne a jobb?



2013. febr. 20. 09:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

14:09


Most te min akarsz vitatkozni? Az idézet arra vonatkozik, hogy két férfi nem lehet olyan módon együtt (úgy), ahogyan egy nő és a férfi (a Biblia az együtt hálást a szexuális együttlétre használta). Tényleg nem értem, hogy mi ezzel a problémád, hogy számodra mi nem világos az egészből. Most mibe kötsz bele: A homoszexualitás Bibliai leírásába vagy a halállal büntetésébe?

2013. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

14:17


Az a gondom vele, hogy ha en bloc akarta volna tiltani a homoszexualitást, akkor nem fogalmazott volna ilyen körülményesen, csak ennyit írt volna, hogy "ha férfi vagy, akkor ne hálj férfival, vagy hálj meg", vagy valami hasonló. A bibliai idézet szerint viszont az is belefér, ha nem előlről közösülnek (úgy, ahogy nővel szokás), hanem hátulról.

Vagy, ahogy Birtalan Balázs leírta, azt is jelentheti, hogy férfit ne használj szexuális tárgyként, ahogy az akkoriban nőkkel szemben elfogadott volt, hanem legyetek egyenrangúak az ágyban. És ezen kívül még négyféle módon szedte szét ezt a mondatot.

2013. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Jaj, ne! Ez már olyan belemagyarázás vagy elferdítés, hogy te sem gondolhatod komolyan !Tehát szerinted a Biblia megengedi, hogy két férfi kutya pózban közösüljön, de más pózt nem engedélyez? A Bibliának a pózzal kapcsolatban van fenntartása nem a homoszexualitással kapcsolatban? Ugyan már!
2013. febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt a humor-része. A többit is elolvastad?
2013. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
nem értem min vitatkoztok, hisz mindektten ugyanazt mondjátok, az egyik szerint a Biblia nem a homoszexualitást ítéli, ezért nincs gond. a másik szerint a Biblia halállal büntetné a homoszexualitást, ami szintén nonszensz, tehát nincs gond.
2013. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

"A Mein Kampf pedig annak az embernek a műve, aki parancsot adott a b.uzik kiírtására. Nem tudom, hogy ez nem elég?"


Én úgy tudom, hogy a melegeket megégették, amikor az egyház diktált.

2013. febr. 20. 17:13
 17/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, igen, a 13. századi Angliában például élve eltemették azt, aki állattal, a saját neméhez tartozó személlyel vagy zsidóval közösült, de ugye,nem állítjuk azt, hogy ez a Biblia betűje alapján történt?

Viszont ma az Egyház kínosan ügyel arra, hogy nehogy megmásíthatatlan szövegben ítélje el a homoszexualitást, mert az a Biblia alapján támadható lenne, és nem engedhetnek meg maguknak ekkora presztízs veszteséget.

Ezt szintén Birtalan Balázs könyvében olvastam, aki tudja, az cáfolja.

2013. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Egyébként én valahol azt hallottam, hogy van olyan közösség, amely úgy értelmezi a fent mások által már idézett mondatot, hogy nem monogám kapcsolatot ért alatta, hanem olyasmit, amit mai szóval férfi prostitúciónak neveznénk, csak az adott kor szókincse nyilván eltér. Én azért tartom mégis jobbnak a Bibliát, mint a Mein Kamp-ot (igaza van a harmadiknak, nem olvastam, de lehet, hogy a kérdezős nem, mikor feltette a kérdést, és értem, mire gondol, ezért beszéljünk az ÍRÓKRÓL), szóval a Biblia írói adott korban egy adott kor szemléletének részesei voltak. Nem azt akarom mondani, hogy ha régen élsz, akkor az mentség bármire, csak azt, hogy a vallásba sok minden olyasmi kerül bele, amit a mai világban esetleg másképp értünk. Pl. én úgy tanultam töriből, hogy a muzulmán vallásban is azért vannak benne bizonyos mosakodási szabályok, vagy a sertéshús tilalma mert az adott éghajlaton könnyebb volt fertőzéseket elkapni, és nem azért, mert ez volt a heppjük. Szóval ezek a dolgok, amiket ilyen régen írtak, ezek lehet, hogy valóban adott korban másképp voltak értendően. Elképzelhető, hogy valóban hasonlót értenek alatta, mint valami kizárólag szexért való együttlétet. A Mein Kampfot pedig, ha valóban olyan unalmas is, mint állítja valaki, és nincs is benne olyan gondolat, amit Hitlertől várnánk, akkor is az 1900-as évek elején írták, tehát Hitlerre nem mondhatjuk, hogy félreértettük a szavait (ha nem a könyvében, akkor máshol). Egyébként mindkét műre igaz, hogy egyik se legyen a gondolkodás teljes mértékű meghatározója: legyenek saját gondolatai mindenkinek.
2013. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

*kérdező sem

*másképp voltak értendőek


Első voltam.

2013. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
arra, hogy a Biblia mennyire nem a monogám, hűséges egyneműek kapcsolatát ítéli el, már rég rájöttek a német, holland, olasz, ausztrál, svájci, svéd, dán, norvég,..stb keresztény egyházak.
2013. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!