Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondta azt Jézus a...

Miért mondta azt Jézus a keresztre feszítéskor hogy elhagyta az istene, és miért istenének nevezi az apját?

Figyelt kérdés

Mt 27, 46 - Jézus halála


Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el?


Deus meus, Deus meus ut quid dereliquisti me



2013. jan. 5. 21:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Kapaszkodj meg erősen: Mert az apja volt az Isten, ezért hívta Istennek.

Ahhoz, hogy meghaljon, Istennek el kellett hagynia. Ezért hagyta el.

2013. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
De ha Jézus előre tudta hogy ez lesz akkor miért kérdezte?
2013. jan. 5. 21:18
 3/30 A kérdező kommentje:

"Ahhoz, hogy meghaljon, Istennek el kellett hagynia. Ezért hagyta el."


Egyébként esküszöm nem kötekedek csak nem értem. Kapaszkodok is erősen de akkor se értem miért kell elhagynia azért hogy meghalljon, ezek szerint a halottak országa ahol Jézus járt az nem istenhez tartozik?

2013. jan. 5. 21:26
 4/30 anonim ***** válasza:
39%

Hát...

Ha előtte halálra kníoznak lelkileg és fizikailag is és ott lógnál a kereszten, benne fém szögekkel, éhesen, kimerülten, szomjasan stb... Lehet te is mindenfélét beszélnél a fájdalomtól.

2013. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Ja értem akkor sokkot kapott és nem tudta mit beszél. Köszönöm ez legalább értelmes magyarázat! csak ez nekem érdekes volt gondoltam megkérdezem de már ezt is tudom.
2013. jan. 5. 21:29
 6/30 anonim ***** válasza:
Halottak országa nincsen. Tudta, hogy elhagyja, költői kérdés volt.
2013. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nincs halottak országa? Nekem azt mondta egy vallásos hogy ott is prédikált hogy akik meghaltak azok is fel legyenek világosítva.
2013. jan. 5. 21:35
 8/30 anonim ***** válasza:
71%
Hülyeségeket beszélt a vallásos barátod. A Biblia szerint a halál az élet végét jelenti, nem egy másik országba költözést.
2013. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Akkor most van lélek vagy nincs?
2013. jan. 5. 21:43
 10/30 anonim ***** válasza:
51%

A lélek az te magad vagy, ha meghalsz a lelked, vagy is te halsz meg.


Jézus Dávid szavait idézi, amint úgy érzi, mintha Atyja megvonná tőle a védelmét, hogy feddhetetlensége a végsőkig ki legyen próbálva, hogy teljesen kipróbált legyen...mint bűntelen tökéletes ember.

Jehova eltávolította védelmét és engedte, hogy Fia fájdalmas és szégyenteljes halált haljon becsületessége mértékének megvizsgálása érdekében.

De Bár mélyen átérezte, hogy Isten megvonta tőle a védelmét, Jézus — Jóbhoz hasonlóan — „nem vétkezett, és semmi helytelent nem tulajdonított Istennek” (Jób 1:22).

2:31–36; 10:40; 17:31.)

2013. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!