Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus halála olyasmi, mint a...

Jézus halála olyasmi, mint a vérdíj?

Figyelt kérdés
Istennek vér áldozatok kellettek, de egy olcsó állat, vagy ember áldozat sosem lenne elég neki, emiatt egy (fél)isten vére kellett?
2012. nov. 23. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Van keresztény, aki tényleg így gondolja.
2012. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Jézus a keresztények döntő többsége szerint nem félisten, hanem egy az Atyával. Másrészt, ha úgy lenne, ahogy írod, akkor a tanítványoknak kellett volna megölni és feláldozni Jézust. Jézus maga adta oda az életét, nem áldozta fel senki. Ő vette a vállaira értünk a mi bűneinket, nem mi akasztottuk rá. Önként adta életét értünk.
2012. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
úgy gondolom, hogy istennek mindegy, hogy ki ajánlotta fel a fizetséget. megkapta, amit akart (vér áldozat, szenvedés) és attól boldog.
2012. nov. 23. 20:47
 4/16 Pietrosol ***** válasza:
8%

Szia!


Istennek nem kellenek áldozatok!Jézus Krisztus az emberi mérték!Mindent csak hozzá képest érdemes értékelni!Ő volt a tiszta szeretet emberi megtestesülése,a kiválasztottságot eltörlő,az egyenlőséget hirdető Istenember,aki bizonyságot tett az ember hatalmáról!Ez az egyszerű emberi létezés nem befolyásol és nem befolyásolható,ezért el kellett tüntetni!


Jézust egyszerűen megölette az akkori klérus!

2012. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

"úgy gondolom, hogy istennek mindegy, hogy ki ajánlotta fel a fizetséget"

Áhh látom csak kötözködni akarsz, nem épp az igazság keresése motivál. Király.

Amúgy ha mondjuk egy barátod szeretetből magára vállalja a büntetést egy bűnöd miatt, az olyan mintha feláldoztál volna egy kecskét? Nem hiszem. De mondom, nekem nyolc, gondolj amit akarsz.

Amúgy meg Jézus egyenlő az Atyával, tehát akkor Isten tulajdonképpen saját magát ajánlotta föl saját magának a te logikád szerint.

Az egész értünk volt, nem Istennek volt szüksége erre.

2012. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

mit értesz az alatt, hogy érettünk volt az egész?

nekem aztán nem jó, ha valaki szenved, sem az, hogy (ártatlanul) megölték.

2012. nov. 23. 21:47
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Ha te olyan okos vagy, hogy pontosan tudod, mi szolgálja az érdekedet ennek én nagyon örülök. Én buta vagyok, és sokszor csinálok olyat, amiről azt hiszem az érdekemben áll, aztán később kiderül, hogy melléfogtam. Én sajna nem vagyok tévedhetetlen és mindentudó, nézd el nekem, úgyhogy én ennek tudatában élem az életem. De neked nem muszáj úgy élni, mint nekem. Te gondolhatod, hogy Jézus halála értelmetlen volt, ebbe nem szólok bele.
2012. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az Atya nem akarta senki szenvedését és halálát. Ő szeret minket!

Jézusnak azért kellett meghalni, mert mi bűnösök vagyunk, és a bűn következménye a halál (Róma 6:24). Ezért Jézusnak muszáj volt átvenni a halálbüntetést tőlünk. Az Atyának nem szórakozás volt, hanem szenvedés a fia halálát végignézni!

Így már érthetőbb ez a bibliavers:

János 3:16 Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egy szülött fiát adta, hogy ha valaki hisz Ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

2012. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

ha annyira szeret isten, akkor miért nem törölte el egyszerűen a halálbüntetést? miért volt neki szüksége valaki halálára?

emiatt, hogy neki szüksége volt valaki halálára, vérére, gondolom azt, hogy Jézus halála valójában vérdíj kifizetése, ami istennek kellett.

2012. nov. 23. 22:40
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Isten adja az életet. Aki elfordul Istentől, az élettől fordul el. A bún pedig az Istentől való elfordulás. Így aki bűnös, annak meg kell halnia.

De jött egy megoldás, Jézus meghalt helyettünk (csak Ő halhatott meg, mert Ő teremtett minket), és ezért ha ezt a helyettesítést elfogadjuk, és megbánjuk a bűnünket, örök életünk lehet

2012. nov. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!