Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Már mindent megértettem...

Már mindent megértettem Istenről, az életről, teremtésről és egyre többet értek annál sivárabb az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat kutattam ezeket a végső kérdéseket. Kerestem a magyarázatokat, vajon miért élünk, Isten miért teremtett minket, mi az élet lényege. Mi volt előbb, miből lett a valami stb.


Végül sok ősi filozófiai, vallási írások és tudományos művek után, némi földönkívüli rásegítéssel ezen kérdéseket megoldottam, innen is köszönet Istennek és az idegeneknek !


Az életem sajnos most egyre kietlenebb lelkileg és most sivárabbnak is érzem. Nincsenek pozitív értelemben vett szellemi kihívások, mivel már mindet értek, egyszerűen nincsen miből örömet merítenem. Ha te is átestél ezen, kérlek meséld el, hogyan dolgoztad meg a megvilágosodást, mit tanácsolnál nekem ?


LastOneLeft, Fisz, Szenthelyi Árpád véleménye különösen jól esne, de minen nyitott gondolkozású emberé is, AKIK NEM HISZNEK BENNE NE ÍRJANAK és trollok sem ! Köszi


2012. nov. 14. 18:55
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
A Csernobilban dolgozók nem bölcsek nem voltak,hanem nem tudták a technológia korlátait.Ez azért elég nagy különbség.Amúgy még egyszer:nem atomreaktor.Látod van még legalább egy dolog,amit nem értesz.A kérdés pedig nem primitív.Persze ezt csak akkor tudnád ha legalább egy kicsit is hozzá tudnál szagolni a témához.Már két dolog amit nem értesz.Mégiscsak van még hova fejlődni,ugye?
2012. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Mindig van mit tanulni... Az ismeret kifogyhatatlan.

De egyébként, ahogy írtad már megtuttad miért élünk, miért teremtett minket Isten. Akkor sok okod van az örömre! :)

Hiszen csak várni kell türelmesen, hogy Isten beteljesítse az ígéreteit, ami már a Szentírásban olvasható jelekből kiindulva nemsokára meglesz!

2012. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
24%

Biztos, hogy nem tudod, miért teremtett minket Isten, ugyanis azért teremtett, hogy a karmánkat feloldjuk és így boldogok legyünk. Mindent érteni nem lehet, de te pont a lényeget, amit érdemes ismerni, nem is hallottál róla.

pl.: [link]


[link]

2012. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Amíg azt hiszed, hogy mindent értesz, addig saját csapdádban vagy. Az ember soha nem juthat el oda, hogy mindent ért, vagy mindent tud, az ember csak hihet dolgokban, amelyeket nem kézzel foghat. Te is hiszel, de nem tudsz. Én "szigorúan" bibliai alapú keresztény vagyok, a Bibliát hiszem, tudni nem tudhatom, nem vagyok még ott, hogy lássam, halljam, megfogjam. Tanács: először ismerd el magad előtt, hogy túl nagy ez a világ ahhoz, hogy valaha is kikutathassuk, szemlélődj tovább, kérdezz, keress, láss! Másik tanács: azért vagy örömtelen, mert nem azt csinálod, amit szeretsz. Ha magaddal őszinte vagy, tudod, hogy épp most mi esne jól. Nézz magadba, mi a válasz, aztán menj, és örülj! Harmadik tanács: az ember hibája, hogy amije már van, nem élvezi, de amikor elveszti, akkor hiányolja. Élvezd azt is, amid van! Felejtsd el a vágyakozást, úszkálj egy könyv, film, kaja, barátnő, zene, vagy akármi örömében!
2012. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
50%

"IGAZSÁG az, ami túl van minden ellentmondáson, és minden kétségtől mentes; ami valójában egyszerűen túl van mind az ellentmondás, mind a kétség lehetőségén is; túl az idő és a forgandóság változásán és váltakozásán; örökké egy és ugyanaz, nem változtatható és nem változó; egyetemes és ezért független minden emberi fogalomalkotástól."


Mondják a bölcsek.

Ha Neked, kedves kérdező, tudomásodban van ez a bizonyos Igazság, akkor nem igazán van kételyed, és tudatában vagy annak, mikor mit "kell" csinálj, vagyis nem teszel fel olyan kérdést, hogy "Mit tegyek?".


Másrészről, ha igaz, amit leírtál, akkor Te nem megvilágosodtál, nem is szabadultál meg...inkább megrökönyödtél, ami abban merül ki, hogy egy hamis igazságot találtál, és azt véled valóságnak...számodra valóságos, de nem feltétlenül az az objektív valóság, hiszen a szavaid azt tükrözik, hogy körülbelül értelmét vesztette számodra egy bizonyos szemszögből az élet. ráadásul nem is érzed magad jól, még mindig örömöt akarsz kinyerni bármiből is...pedig ha tudnád, hogy mi a Való, akkor azt is tudnád, hogy a boldogság nem a dolgokban van, hanem önmagadban, és pont azért nem érzik az emberek, mert "másnak vélt" dolgokból akarják kinyerni, és mindeközben elfedik önmagukban annak működését...sírnak-rínak. A szenvedést, a kedvtelenséget és társait, mind mind ez a bizonyos Igazság nemtudása szüli, s csak ez az Igazság képes ezeket megszüntetni.


üdv és sok sikert

27/F

LastOne.Left

2012. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom a kérdező eltűnt :)


Ha javasolhatom, vonulj egy kolostorba. Én is ezt éreztem, most szerzetesek között vagyok, meglátod ott jó lesz! Ők is mindent tudnak. Aki mindent tud, ide jut ;)

2012. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
24%

Először is kérdező Te nagyon sok butaságot olvashattál vagy néztél videóként-- nincsenek példul földönkívüliek ez már eleve egy baromság.

[link]

Olvasd el ezt a blogot majd a végén megtalálod a másik blog cimet is rákantissal, és akkor tudni fogod mennyi butaságot olvastál össze és hogy valójában a létezés csodálatos és fantasztikus.

pl a második blogban van egy fejezet a megvilágosodásról

43 f.Megvilágosodás és megújulás.


Nem tudom kinek a maszlagját, sóderját olvastad, mert túl sok a szélhámos ember és hazug könyv.


az igaz az élet olykor bizony nem ünnepi menet de erről nem a Teremtők tehetnek hanem, csak maga az ember!

2012. nov. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Hozzászóló:)

A földönkívüli életet tagadók, sajnos azt kell mondjam primitíven gondolkoznak.

A világegyetem végtelen (bár azt állítják tágul, és nem végtelen, de maradjunk az egyszerűség kedvéért a végtelen szónál).

Ha a földön az élet véletlenszerűen jött létre, akkor is a végtelen számú véletlenszerűen létrejött életek (más bolygókon) száma, a végtelenbe nyúlik.

Az emberi elme, mindössze beszél a végtelenről, de valójában fel nem foghatja. Hisz a környezetünkben minden véges. De! A föld születése előtt is volt IDŐ! És lesz Idő akkor is, ha mi már meghaltunk, a föld meghalt, a a Naprendszer sem lesz már, mitöbb, a Tejút is összeomlott.

Létrejönnek más galaxisok, és pusztulnak el.


Szóval a földönkívüli élet nem kérdés. (Van rá bizonyíték is, a marsi baktérium, ami nem kamu, ha már a NASA bejelentette) A kérdés az, hogy van-e olyan földönkívüli élet, ami már járt a Földön. Azaz, technikailag fejlettebbek-e mint az emberiség.


A Főkérdés feltevőjének.

Ha már megfejetetted az élet értelmét, akkor mire jöttél rá?

Elárulok Neked valamit. Én nem kutatom, mert nincs olyan hogy "élet értelme".

Van olyan helyette, hogy élet. Azt éld. Éld úgy, hogy szép életed legyen (ami nem azonos a gazdagsággal, és egyéb dologgal, amit előtérbe helyeznek a mai világunkban).

Hogy igazából ki él szép életet? Aki sokmindent kipróbál, éli mindennapjait, felneveli a családját, és segíti őket... aztán meghal.

Ez az élet értelme szerintem.

2012. dec. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

38/ A nincsenek földönkivüliek úgy értettem, hogy nem látogatott ide senki se és amennyire a csillagászok belátják a körülöttünk levő galaxis részeit-- bizony elég messze van a feltételezhetően élhető első bolygó.


De ez nem jelenti azt hogy a kozmoszban de még a mi galaxisunkban is ne lenne több ezernyi élő bolygó-- csak hát nem elérhető a távolság.


az IDŐT pedig ne forszírozd mert még a tudomány se tudja mi teremti meg. -- egy biztos hogy csak élő bolygón van idő és ahogy kilépnek majd egyszer a kisugárzásából úgy fog sajnos lelassulni-megszűnni is.

2012. dec. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező ha valóban mindent ismernél a Teremtő Erőkről és csak az határozná meg a hangulatodat-- akkor bizony imádni kellene az életedet mert az egy fantasztikus csoda és kíváncsisággal telve végig élni azt arra gondolva, hogy Te minél erősebbé válasz a lelkedben akkor bizony szembesülhetsz a halálod után az öröklét fantasztikumával amikor a végtelenséggel eggyé válsz úgy fogod érzékelni amikor nem lesz előtted se távolság, nem lesz idő és Önmagad fogod a mindennek Istennek érezni!


CSAk éld le az életet egészségesen alkotó, becsületes emberként, mint amilyennek teremtettél.Mert itt a Földön az élet egyszeri és megismételhetetlen-- ez a Te tanuló iskolája Létezésednek, bizonyságot kell tenned arról hogy a halhatatlan lét elérésére, és egy új élet teremtésére éretté válsz

2012. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!