Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Már mindent megértettem...

Már mindent megértettem Istenről, az életről, teremtésről és egyre többet értek annál sivárabb az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat kutattam ezeket a végső kérdéseket. Kerestem a magyarázatokat, vajon miért élünk, Isten miért teremtett minket, mi az élet lényege. Mi volt előbb, miből lett a valami stb.


Végül sok ősi filozófiai, vallási írások és tudományos művek után, némi földönkívüli rásegítéssel ezen kérdéseket megoldottam, innen is köszönet Istennek és az idegeneknek !


Az életem sajnos most egyre kietlenebb lelkileg és most sivárabbnak is érzem. Nincsenek pozitív értelemben vett szellemi kihívások, mivel már mindet értek, egyszerűen nincsen miből örömet merítenem. Ha te is átestél ezen, kérlek meséld el, hogyan dolgoztad meg a megvilágosodást, mit tanácsolnál nekem ?


LastOneLeft, Fisz, Szenthelyi Árpád véleménye különösen jól esne, de minen nyitott gondolkozású emberé is, AKIK NEM HISZNEK BENNE NE ÍRJANAK és trollok sem ! Köszi


2012. nov. 14. 18:55
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom mióta szükséges egy FÚZIÓS erőműhöz(mert nem atomerőmű,ahogy te írtad)bölcsesség.A kérdés amúgy tömény szarkazmus volt.

Minden esetre minden kérdésre szép átlátszó kitérő választ sikerült adnod,gratulálok.A netes trollok gyöngyszeme lehetsz.

2012. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
90%

Ha mindent tudsz, akkor segíts nekem Kérdező!

Hogy kell elfelejteni valakit, akit nagyon szerettél, de már nem vagy együtt vele?

2012. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
a tánc megy már?
2012. nov. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
93%

Azért egy leheletnyit ironikusnak tartom, hogy a világ első objektív megértéssel rendelkező, tökéletesen megvilágosodott elméje épp a gyik-on osztja meg az üzenetét az emberiséggel :)

Tökéletesen hihető!


Ignoramus

2012. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban mindent értenél, akkor azt is tudnád, hogy mi a folyamatosan fenntartható izgalom / boldogság / kihívás mechanizmusa, és ezt a saját életedben is folyamatosan ki tudnád váltani, minden pillanatban. Ezért nem lenne ilyen problémád, mert minden pillanatodat ilyen jó értelemben vett érzelmi-szellemi izgatottságban, majd ennek feloldásában, vagyis boldogságérzetben tudnád tölteni, és ezeket tetszőlegesen tudnád variálni, akaratod szerint.


Majd ha valóban mindent megértesz, akkor erre is képes leszel. Addig viszont még sokat kell tanulnod.

2012. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Te jó Ég! Ennyi tanulás után, ennyi tudás birtokában még nem tűnt fel, hogy az ego káros az EGÉSZ-ségre? :S
2012. nov. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező.

Ezt sokan nem merik kijelenteni, még azok sem akik 50 éve kutatják az írásokat, hogy mindent tudnak és értenek.


Jézus azt mondta a főpapi imájában

(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


Mindent sosem fogsz tudni, mert akkor vége az életnek.

Az örök életet az jelenti, hogy ismeretet szerzel a teremtőről szándékáról, tulajdonságairól Jézusról és

Jézus Isten szándékában betöltött szerepéről, de ez nem minden, csak egy része a tudásnak


Ha tudnád, miért jött el Jézus, miért kellett meghalnia, a teremtő milyen jövőt szán az emberiségnek, és mit fog tenni hamarosan ennek érdekében, akkor boldog lennél, mert már nem sokára változás lesz itt a földön, és igyekeznéd ezt másokkal is megosztani, mert a szereteted erre indítana, hogy megoszd másokkal a jó hírt,


ez belső békét, és megelégedettséget ad, hogy Isten munkatársa vagy.

De te ezeket nem tudod, tehát igazából nem tudsz mindent, ahogy Én sem, pedig már Én is 21 éve vizsgálom tanulom a bibliába leírtakat persze ettől függetlenül boldog vagyok.

2012. nov. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Á, szóval te vagy az, Kérdés-válasz Úr.


Nos, ez sok mindent megmagyaráz. Egyrészt nem kérdeztem semmit, hanem állítottam. Másrészt más kérdésnél már asszem mondtam neked, hogy velem ne fáraszd magad, átlátok a fajtádon, mint a szitán. Pazarold azokra az idődet, akikre képes vagy hatni. Csak így tovább!


Ig.

2012. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:
83%

Kérdező ! ha mindent tudsz akkor Jézus miért jött a földre?

És ne kitérő választ adjál

2012. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:
41%

Kérdező ! ha mindent tudsz akkor Jézus miért jött a földre?

És ne kitérő választ adjál

Mort

2012. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!