Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Már mindent megértettem...

Már mindent megértettem Istenről, az életről, teremtésről és egyre többet értek annál sivárabb az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat kutattam ezeket a végső kérdéseket. Kerestem a magyarázatokat, vajon miért élünk, Isten miért teremtett minket, mi az élet lényege. Mi volt előbb, miből lett a valami stb.


Végül sok ősi filozófiai, vallási írások és tudományos művek után, némi földönkívüli rásegítéssel ezen kérdéseket megoldottam, innen is köszönet Istennek és az idegeneknek !


Az életem sajnos most egyre kietlenebb lelkileg és most sivárabbnak is érzem. Nincsenek pozitív értelemben vett szellemi kihívások, mivel már mindet értek, egyszerűen nincsen miből örömet merítenem. Ha te is átestél ezen, kérlek meséld el, hogyan dolgoztad meg a megvilágosodást, mit tanácsolnál nekem ?


LastOneLeft, Fisz, Szenthelyi Árpád véleménye különösen jól esne, de minen nyitott gondolkozású emberé is, AKIK NEM HISZNEK BENNE NE ÍRJANAK és trollok sem ! Köszi


2012. nov. 14. 18:55
1 2 3 4
 1/40 AzOrdogMagyarhangja ***** válasza:
32%
"Lehet az, hogy Isten is, csak egy égi webcamera?"
2012. nov. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
98%

Ha mindent értesz,légyszíves írd meg nekem,hogy hogyan építsek fúziós erőművet.

De csak privátban,mert nem akarom hogy mások is meggazdagodjanak az ötleten.

2012. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
97%
A leírtak szerint te egymagad többre jutottál, mint az egész emberiség a történelme során. Miért te kérsz segítséget tőlünk?
2012. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim válasza:
98%
Az a véleményem, hogy akkor ezt nagyon elb/\sztad, mivel egyre több boldogságot kellene átélned, ha tényleg megértettél volna mindent. Rossz irányba állsz -_-
2012. nov. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
76%
Már megint egy önjelölt "kiválasztott"....
2012. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
96%
Áruld el kérlek kik ölették meg J.F.Kennedy-t,ez nagyon érdekelne..
2012. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 James McClendon ***** válasza:
94%

Szia!


Nem trollkodni akarok, de ha egyszer már mindent megértettél az életről, ahogy írod, akkor miért másoktól vársz segítséget egy internetes oldalon?


Nem lehet, hogy mégsem értettél meg mindent? Nem vagy egy kicsit elszállva magadtól?


Ez a "sok ősi filozófiai vallási írások és tudományos művek", amit említesz, nem lehet, hogy valójában jóval kevesebb ismeretet takar, mint amennyinek te gondolod?


Én egyetemi tanulmányaim keretében hatodik éve tanulmányozok egyetlen ősi vallási írást (a Bibliát) az eredeti nyelvein, héberül és görögül, de azt kell mondjam 6 év után, hogy még arról sem tudok semmi!


Egy barátom kb. 10 évet töltött egyetlen ószövetségen belüli könyv tanulmányozásával, abból írja a doktoriját, és még annak az egy könyvnek sem merné magát a szakértőjének nevezni, mert nemzetközi szinten azt sokkal jobban ismerő emberek is akadnak.


Az én tapasztalatom az (és ezzel most nem megsérteni akarlak, ha hiszed, ha nem), hogy azok az emberek gondolják, hogy rendkívül sokat tudnak, akik még nagyon keveset tudnak!


Pl. én 15-16 évesen összeolvasva párszáz vallási és filozófiai könyvet rendkívül műveltnek hittem magam. Most 30 évesen, két egyetem után már tudom, hogy a tudásom rendkívül csekély. Vannak professzoraim, akiknek 2-3 PhD-jük van, és a legalázatosabb emberek, akiket ismerek.

Pont mivel sokat tudnak, a tudásuk sokkal nagyobb területen érintkezik olyan területekkel, amelyekről keveset tudnak, és ezért nem is képzelik be magukat.


Más: a megvilágosodás, ha már elérted, nem azzal kellene járjon, hogy az életed harmóniában van? A tiéd nincs, tehát nem világosodtál meg.


Nem lehet, hogy egy teljesen új úton kellene elindulnod?

2012. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is rossz lehet az irány. Ugyanezekkel a kérdésekkel foglalkozom én is már sok-sok éve, de pont az ellenkezőjét érzem: minél többet tanulok, annál kevesebbet tudok, mert minden válasz nyomán újabb megválaszolatlan kérdések bukkannak elő...


Olyan ez, mint a Világegyetem. Végtelen :)

2012. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 SSJGoku válasza:
71%
Állj át a sötét oldalra és nagyobb lesz a hatalmad mint bárkinek
2012. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
OFF:a világegyetem,nem végtelen,hanem véges és határtalan.
2012. nov. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!