Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a legfőbb probléma az...

Mi a legfőbb probléma az egyházakkal és mi ennek a problémának az oka?

Figyelt kérdés

Olyan problémára gondolok, ami minden egyházat érint.

Én látok egy olyan problémát körülöttük, amit viszonylag könnyen lehetne orvosolni.

Van-e ötletetek a fent leírt kérdéssel kapcsolatban, ha van, írjátok le!



2012. nov. 8. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Én ateista vagyok, és már majdnem válaszoltam a kérdésre, amikor megláttam a kérdező nevét. Súr barátom, a te háttérhatalmi reptoid összeesküvéselméleteddel ne másokban keresgéljed a hibát szerintem. Bagoly mondja verébnek, hogy nagy fejű esete forog itt fenn, kérem szépen. :D
2012. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zsizsik666 ***** válasza:
9%

Óóó, gondolom arra gondolsz, hogy hüllő gének vannak bennük xD

Igen, tök nyilvánvaló, minden pap egy gyík valójában, Luca napján láthatod a Luca-székről igaz valójukat.

2012. nov. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Semmi probléma nincs velük. A kérdés inkább az hogy neked mi bajod van velük és hogy oldanád meg azt a problémát.
2012. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ozmium42 ***** válasza:
74%
Mi lenne Súr, ha inkább blogot írnál álkérdések helyett? Mindenki tudja, hogy ez nem valódi kérdés, hanem te akarod kifejteni a véleményed arról, hogy alacsony a rezgésszámunk, és a reptoid agyunk nem tud pozitívan integrálódni.
2012. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

az egyházak legfőbb provlémája az, hogy adómentességet élveznek

és

emiatt az adómentesség miatt mindenféle elemek - akár bűnözők, aberráltak is - "egyházakat alapítanak


ez egy kiskapu az adómentességre, ahol a vallás csak harmad-negyedrendű kérdés


a gyakorlatban azt látom, hogy

1 :meglátják az adómentesség lehetőségét (=a kiskaput)

2 : csimálnak egy vallást (="egyházat") az addig végzett tevékenységükből


hinni bármiben lehet (ezért nincs különösebb értéke a hiteknek)


szinte bármiből "vallást" lehet csinálni


szinte bárminek vallásos kereteket lehet adni


ez nem nehéz


már régóta nem a vallásról van szó, hanem az adómentes profitszerzésről és a hívők (=munkások) gyakorlatilag ingyen dolgoztatásáról


ha rajtam múlna, ezt a kiskaput bezárnám


bárki csinálhat pl. a régi, elavult hitek helyett valami elevent és újat, aktuálisabbat


L. Ron Hubbard is ilyesmivel próbálkozott - nem is teljesen sikerek nélkül


megjelenhetnek újabb, nyitottabb, galaktikusabb nézetű vallások,

amikhez képest pl. lufi-k a jelenlegiek


nem nehéz dolog ilyeneket alkotni


először is meg kell cáfolni a nagyobbrészt elavult tartalmú vallásokat és jöhetnek helyükre az újak


csinálják! de ne adómentesen! ha találnak madarakat (=híveket, akik finanszírozzák), menjen!

de adózzanak utána!


semmi egyebet nem tesznek, mint szellemi termékekhez jutnak/előállatják stb.

és azt adják el a híveknek


a vallás (korunkban) nem egyéb, mint TERMÉK


szellemi termék : ezt a legkönnyebb előállítani


példa rá LRH

2012. nov. 8. 22:56
 6/11 Ozmium42 ***** válasza:
47%
Fékezd a reptoid agyad, mert végtelenül materialistává tesz.
2012. nov. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az USA-ban nem adómentesek az egyházak mégis ott van a legtöbb kamu egyház.

Egyébként ha például a ferences katolikusokat adóztatnád akkor azoktól vennéd el a pénzt akiket áplnak, segítenek, pl. hajléktalanok, öregek, árvák.

2012. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"te akarod kifejteni a véleményed"

És tényleg!!:D


Olyan ez mint egy nagy család, mindenki tudja mit akar a másik.

2012. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nem feltétlen a pénzről szól,jó oké tényleg vannak ilyen egyházak,de szerintem az a legfőbb oka,hogy nem a Bibliát veszik alapul és nem Szent Lélek által prédikálnak,hanem a saját erejükből,amiből persze nem lesz semmi.Rádásul ha egyház akkor hisz Istenben ugyebár.Ebből következik,hogy elfogadja és elhiszi úgy a Bibliát ahogy van.Tehát ha elhiszi tudja mi a következménye a cselekedeteinek.Szóval bálványimádás.Isten gyűlöli,a katolikusok szeretik,a kettő nem fér össze,nem kell csodálkozni,hogy nem megy jól nekik.Isten bűnt és ünneplést el nem szenvedhet.Tehát hiába imádják stb ha közben TUDATOSAN ilyen súlyos bünöket követnek el.A mai egyházak olyanok,mint a laodiczeai egyház(jelenések könyve) Isten kiköpi a szájából...Sajnos nincs is hitéletük a papok is elmondanak egy bemagolt monoton imát...Isten erre nem tekint le.Isten egy valóságos Élő személy akihez lehet imádkozni,elmondani a gondjainkat,mert meghallgatja.A lényeg az,hogy amíg pénzsóvár,bűnjeiket nem bánó emberek papok vannak egy egyházban addig az nem nagyon lesz sikeres...lehet "névlegesen" akár millionyi tagja,ha csak ÁLKERESZTÉNYEK. :)
2012. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A katolikusok nem imádnak semmiféle bálványt. Csak elismerik bizonyos dolgok és emberek szent voltát. De azt is hogy ezek is Isten dicsőségét bizonyítják.
2012. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!