Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Beilleszkedési probléma,...

Beilleszkedési probléma, hogyan lehetne orvosolni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most kezdtem a gimnáziumot és nem tudok beilleszkedni az új osztályomba, persze tudtam hogy nehéz lesz, mert ők eleve együtt jártak általánosba is, vagy évfolyamtársakként vagy osztálytársakként.

Próbálkoztam mindenhogyan, humorosan, komolyan, stb. de nincsenek igazán haverjaim akikkel lóghatok, beszélgethetek, mehetek valahova vagy valami ilyesmi.

Már majdnem ismernek de különösebben egyikük sem érdeklődik irántam, önmagam pedig nem tudok köztük kibontakozni úgy. Van egy padtársam akivel jóba vagyok, de ő meg alapból nem normális, úgyhogy nem tudom mit csináljak. Gyakran vagyok az ökörködéseik célpontja, a lányok se bagóznam rám. Igazából lehet hogy a testalkatom miatt nem akarnak barátkozni velem. Egy kicsit testes vagyok , úgy 90 kg, és már elgondolkoztam rajta hogy ez is benne lehet a pakliban.


Amúgy fiú vagyok. Szeretek mesélni olyannak akit érdekel a sztorim, de ezeket csak egymás érdekli, meg a hülyeségeik,.Nem vesznek komolyan. Elkéne a segítség. megköszönném , ha segítene valaki.



2012. nov. 3. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet a "baj" hogy a túlsúlyod miatt befelé fordulóbb, mélyebben érző emberke vagy, nem olyan felületes hipszter pöts, mint a kortársaid. Gondolom sokat olvasgatsz, tartalmasabb filmeket is megnézel.. hát sajnos ezt a 4 évet valahogy túl kell élned, aztán az egyetemen majd másféle emberek közé kerülsz, ott kibontakozhatsz. Addig is, nem ártana, ha találnál magadnak valami sportot, amit szívesen, de legfőképp rendszeresen űzöl, nem is az esztétikai szempontok miatt, hanem mert az plusz önbizalmat, tartást, kisugárzást kölcsönöz mindenkinek. És ne hagyd, hogy a fejedre nőjenek! Nagydarab vagy, ezt használd ki, ha túlzásba viszik a szivatást, nyugodtan csapj oda a legnagyobb pofájú kisvirgoncnak, a többi onnantól megtartja majd a kellő távolságot, ne legyél az osztály frusztrált bohóca.
2012. nov. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsodat. :) megpróbálom ezt így valahogy betartani, és igazad van , sokat olvasok, és filmekben is inkább a tartalmasabbak érdekelnek,zárkózott típusú vagyok, remélem azért tényleg meglesz ez a 4 év valahogy
2012. nov. 3. 23:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen. Ajj, hát a lényeget meg lehagytam: ne akard megerőszakolni a természetedet, ne próbálj mindenáron beilleszkedni. A kölykök mindig klikkesednek, de azok a legfelszínesebb kapcsolatok, még akkor is, ha ezek a társaságok vihognak és húúú-znak a leghangosabban... sokkal értékesebb és tartalmasabb lesz az a barátság, ami úgy kezdődik, hogy "nekem is az a kedvenc könyvem/filmem/rendezőm" tehát ne keseredj el, ha egyelőre kívülállónak, magányosnak érzed magad, hidd el, egy felszínes társaság közepén sem lenne jobb. Csak vállald fel, hogy te ilyen vagy, hagyd, hogy szépen lassan megismerjenek, azután úgyis bevonzod majd a hozzád illő barátokat, illetve azt a lányt, akinek te vagy tökéletes. Tudom, ezek nem konkrét tanácsok, de annyira átérzem a helyzetedet, és saját fiatalkori énemnek pont ugyanezeket mondanám. :) Én is ilyen voltam, aztán a főiskolán összeismerkedtünk páran, mind ilyen kívülálló típusú emberkék, végül együtt jartunk bulizni is, "világmegváltó" beszélgetéseket tartani is, pár év múlva visszagondolva hihetetlen volt, hogy gimiben egyikünknek sem volt egyetlen barátja sem. (nem mellesleg a társaságunk egyik -kissé túlsúlyos- tagja lett a férjem..) Kitartás, no és felesleges idődet/energiáidat öld tanulásba és sportba, mindkettő sokat segít. Üdv!
2012. nov. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!