Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Istennek is szabad akarata...

Ha Istennek is szabad akarata van, akkor, hogy lehet az, hogy az ember tud csak rosszat tenni, Isten pedig mindig minden tettével csak jót tesz?

Figyelt kérdés

Van néhány dolog,amit az ember megtett/megtesz,de Isten is ugyanúgy megtette ugyanezen dolgokat(gyilkosság,emberek megnyomorítása,bántalmazása)Akkor az ő tette mitől számít jónak?

És ha Isten képmására vagyunk teremtve,akkor ha az ember rosszat tesz,akkor Isten is rosszat tesz.


2012. okt. 9. 18:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A lélek halhatatlan ,Isten nem öli meg a lelket.A testünk pedig romlottságában eltűnik ebből a világból.

"(Mt.5,29)

És ha a te jobb kezed botránkoztat meg téged, vágd le azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested elvesszen a gyehennában..."


"Isten nem a holtak Istene hanem az élőké."


(K.Gy)

2012. okt. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

(K.Gy)

Tudom,hogy a lélek halhatatlan.Én a fizikai ölésről beszéltem,és megnyomorításról.Azért van ám testünk is,nem csak lelkünk...

És a kegyetlenség fájdalmas,nem a szeretetből jön,és nem értem mi szükség rá.

2012. okt. 10. 16:24
 13/25 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te nem értetted meg az elsőt.

Ha feltételezzük, hogy a kérdés egyáltalán értelmes (nem az), akkor vedd észre, hogy nem vagy egy szinten istennel. Ő alkotott téged és nem fordítva. Ő hozta a törvényeket és nem te. Ő ítéli meg mi jó és mi nem, nem pedig te. Te csak követed az utasításokat.

Innentől kezdve nem hasonlíthatsz. Más az értelmezési tartomány. Erre utalt az első válasz is. A hasonlítás és mérlegelés is isten dolga. Te csak az embereket hasonlíthatod össze, ez lett megengedve.


Ha pedig ez nem tetszik, vesd el istent. Ezek a lehetőségeid, nem több és nem kevesebb."


Mert különben mi lesz,keresztre feszíttetsz Istenkáromlásért?

2012. okt. 10. 16:33
 14/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha a földi testünk szenvedésére gondolsz,nézd meg a pokolit.

Vissza a pokolból:


http://www.youtube.com/watch?v=JDcKOD95Zcs


(K.Gy)

2012. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm,már láttam a videót.De egyrészt ez nem válasz a kérdésemre,másrészt meg nincs olyan,hogy ez a "mi szenvedésünk a pokolban" ha te ebben hiszel,akkor csak a magad nevében beszélj,és azok nevében akik ugyanígy hisznek az öltönyben virító agyafúrt szektavezetőknek.Én nem rájuk építem a bizalmam.
2012. okt. 11. 15:05
 16/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Kezdem azt hinni, hogy már csak azért kezdesz el kommentezni, hogy ne nekünk legyen igazunk.Még egyszer elmagyarázom a kedvedért:


A bűn egy fogalom. Nem lehet egy fogalmat pusztítani. A bűn abban nyilvánul meg, hogy azt teszed ami Istennek nem tetszik. Most mondjuk,hogy megöltél egy embert. Akkor te bűnös vagy. De Jézus meghalt a bűnödért, és átvállalta az emberölésért járó bűntetést. Nem arra gondolok, hogy ha a rendőrök rájönnek, hogy te ölted meg az áldozatod akkor nem fogsz börtönben tölteni 20-30 évet, mert igenis le kell. Isten már a bűnbeesésnél megjósolta, hogy a kígyó nem fog tudni nyerni. Gondolom már akkor előkészítette, hogy mi lesz a (nagyon sablonosan fogalmazva) jó emberek jutalma, és mi lesz a rossz emberek büntetése. Isten elmondta, hogy mi a jó, és mi a rossz. Te döntesz, hogy mit csinálsz, de számolnod kell vele, hogy ha a rosszat teszed akkor halálod után megkapod a büntetésed. Lehet diktatúrának, vagy kényszernek nevezni, de Isten mindig a legjobbat akarja az embernek, és szerethet bárkit, a bűnt utálja. Bűnös embert nem enged magához. De mivel mindenki bűnös, ezért küldte el Jézust, hogy a bűnösök helyett meghaljon. Elfogadhatod az áldozatát, vagy nem.


Ezek a nagy bűnirtások mind Jézus előtt voltak. (Én személyes véleményem, hogy egy-egy utolsó próbát adott volna Isten, az embernek, de amikor látta, hogy reménytelen esetek vagyunk akkor küldte el Jézust.) Hogy mi célt szolgál? Elrémítés. A Jelenések könyve tele van félelmetes történésekkel, amik csak a bűnösökkel történt. Szerintem azért írták, hogy figyelmeztessék az embereket, hogy mi vár rájuk.


A másik amit mondtál, az a klónos példám. Ha téged klónoznak, és te egy átlagos emberként élsz, attól még a klónodnak nem kötelező nem átlagosként élni. Ő is választhat, hogy úgy él mint te, vagy nem. Amit mi teszünk az nem az ellentéte annak amit Isten tesz. Isten elmondja, hogy mit kell/kéne tennünk. Persze nem mindig sikerül, de törekedni kell, hogy sikerüljön.

2012. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező!

Kezdem azt hinni, hogy már csak azért kezdesz el kommentezni, hogy ne nekünk legyen igazunk."


Hidd azt,de miből gondolod? azért,mert nem értek mindenben veletek egyet? talán kötelező? akkor én is mondhatnám,hogy ti azért kommenteltek,hogy ne nekem legyen igazam.Pl.Ki kérte ezt a poklos videót? Ez engem nem érdekel,nem is a kérdéshez tartozik.


Na de legyen béke,köszönöm a válaszaitokat!

2012. okt. 12. 15:34
 18/25 nagylzs ***** válasza:
Próbálok az eredeti kérdésre válaszolni. Isten is tud rosszat tenni. Úgy értve, hogy képes rá. Csak nem akar. És nem csak mindennató, hanem mindenttudó. Ezért ő pontosan tudja hogy mi a jó és mi a rossz. Mi emberek néha akkor is rosszat teszünk amikor azt hisszük hogy az jó.
2012. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

"Próbálok az eredeti kérdésre válaszolni. Isten is tud rosszat tenni. Úgy értve, hogy képes rá. Csak nem akar. És nem csak mindennató, hanem mindenttudó. Ezért ő pontosan tudja hogy mi a jó és mi a rossz. Mi emberek néha akkor is rosszat teszünk amikor azt hisszük hogy az jó."


Akkor az Ószövetségi gyilkosságokról fals információt ad a Biblia,azokat nem is ő követte el? Mert,ha ő adja parancsba az embernek,hogy ne öljön,akkor nyilván ő sem öl,mivel tudja,hogy ez rossz,ezért tiltotta meg az embernek is.Csak mivel az ember gyenge,ezért elköveti,és aztán Istennel magyarázza a tettét.

A mindentudással sajnos nem tudok egyetérteni veled,mert ezt már a bűnbeesés története megcáfolja.

2012. okt. 15. 11:09
 20/25 anonim ***** válasza:
Kérdező #13-as megjegyzéséhez. Mi lesz? Semmi, maradsz tudatlanságban. Miért gondolod, hogy számít nekem, miként vélekedsz? Nem vagy egy kicsit beképzelt?
2012. okt. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!