Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Istennek is szabad akarata...

Ha Istennek is szabad akarata van, akkor, hogy lehet az, hogy az ember tud csak rosszat tenni, Isten pedig mindig minden tettével csak jót tesz?

Figyelt kérdés

Van néhány dolog,amit az ember megtett/megtesz,de Isten is ugyanúgy megtette ugyanezen dolgokat(gyilkosság,emberek megnyomorítása,bántalmazása)Akkor az ő tette mitől számít jónak?

És ha Isten képmására vagyunk teremtve,akkor ha az ember rosszat tesz,akkor Isten is rosszat tesz.


2012. okt. 9. 18:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, akkor erre válaszolj: Ha én fogok valakit és bezárom 10 évre valahova, akkor bűncselekményt követek el, ha meg a bíró zárja be, akkor meg törvényes. Ha ezt megfejted, rájössz a saját kérdésed válaszára is.
2012. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ha a bíró zárja be,akkor az törvényes.De ha a bíró elköveti ugyanazt,azt eltussolják.
2012. okt. 9. 19:47
 3/25 anonim ***** válasza:

Te senki nem vagy hogy megkérdőjelezd Istent.

Az ember azért tett rosszat először mert a sátán megkísértette, azóta pedig azért mert nem lát tisztán.

Mi, és az egész világ a mindenható Isten tulajdona vagyunk, tehát azt tesz velünk amit akar, de mivel Isten jó ezért jót tesz velünk. Ugyanakkor bosszúálló, csak azokat "nyomorítja, öli, bántalmazza" akik rászolgáltak. Onnan tudja hogy ki szolgált rá, hogy mindent tud.

2012. okt. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Attól számít jónak a te Istened,hogy a lelkedet akarja megmenteni.Az örök élet ,amely Istennél van ezt kívánja neked .A mennyek országa előkészíttetett a fogadásunkra.Azt mondja Jézus :ha elfogadod őt olyan ajándékban lesz részed ami ezen a világon elmondhatatlan (itt nincs rá szó)....Sokan elhalasztják ,mert a pokolba vezető úton haladnak inkább.


Mt7,A szűk kapu


"13A szűk kapun menjetek be! Tágas a kapu és széles az út, amely a romlásba visz - sokan bemennek rajta. 14Szűk a kapu és keskeny az út, amely az életre vezet - kevesen vannak, akik megtalálják."


(K.Gy)

2012. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

A világ törvényeit Isten határozza meg. Isten nem olyan lény mint mi, hogy be van korlátozva egy helyre és ezt meg ezt meg ezt nem teheti. A fogalmak is Istentől függenek:

jó: Istennek tetsző

rossz: Istennek nem tetsző

Isten minek tegyen olyat ami nem tetszik neki???


Ha arra gondolsz, hogy nekünk nem szabad ölni, de Istennek igen, akkor felvilágosítalak. Isten nem egy óvodás, aki gyurmából alakokat formál, majd összegyúrja. Ő azt szeretné hogy a teremtményeinek jó legyen, és ezért pusztította a bűnt. Manapság már nem öl/ölet meg ezért senkit, ez majd csak a végső itéletkor lesz.


És nem, lehet, hogy mi Isten képmásai vagyunk, de nem a tükörképe. Ha téged klónoznak, és a klónod kirabol egy bankot, akkor nem te raboltad ki. Nekünk is szabad akaratunk van, nem ugyanazokat csináljuk, mint Ő.

2012. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"Te senki nem vagy hogy megkérdőjelezd Istent."


Ha senki vagyok,akkor nem igaz az,hogy Isten képére lettem formálva?


"Ugyanakkor bosszúálló, csak azokat "nyomorítja, öli, bántalmazza" akik rászolgáltak. Onnan tudja hogy ki szolgált rá, hogy mindent tud"


Értem,akkor Jézus nem Isten akaratát cselekedte?


"Mt 5:43-48

Hallottátok a parancsot: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom nektek, szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért! Így lesztek fiai mennyei Atyátoknak, aki fölkelti napját jókra is, gonoszokra is, esőt ad igazaknak is, bűnösöknek is. Ha csupán azokat szeretitek, akik szeretnek benneteket, mi lesz a jutalmatok? Nem így tesznek a vámosok is? S ha nem köszöntitek, csak barátaitokat, mi különöset tesztek? Nem így tesznek a pogányok is? Legyetek hát tökéletesek, amint mennyei Atyátok tökéletes!"

2012. okt. 9. 21:20
 7/25 A kérdező kommentje:

(K.Gy)


Ááá,értem már,akkor azokat az embereket akiket megölt,őket is a lelkük megmentéséért ölte meg ugye? furcsa megnyilvánulása ez a jóakaratnak....

2012. okt. 9. 21:25
 8/25 anonim ***** válasza:

"Te senki nem vagy hogy megkérdőjelezd Istent."


Hűűűha...:D Szóval ha te megrugdosod a kutyádat, még ő a rossz, mert visszaharap, ellened fordul? Én biztos a kutya pártjára állnék, hiába vagyok én is ember.


"Mi, és az egész világ a mindenható Isten tulajdona vagyunk, tehát azt tesz velünk amit akar, de mivel Isten jó ezért jót tesz velünk."


Marhára jót tesz a rákos gyerekekkel, akik életük felét kemoterápián töltik, vagy az afrikai gyerekekkel, akik gyakorlatilag alig tudnak járni az éhségtől. Ez aztán tényleg csak egy jó Isten jó tettei lehetnek ;)


"Ugyanakkor bosszúálló, csak azokat "nyomorítja, öli, bántalmazza" akik rászolgáltak. Onnan tudja hogy ki szolgált rá, hogy mindent tud."


Óóó így rögtön érthető, szóval az a mocskos afrikai árva azért szolgált rá a nyomorúságra mert....miért is? Oda született?

2012. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"Ha arra gondolsz, hogy nekünk nem szabad ölni, de Istennek igen, akkor felvilágosítalak. Isten nem egy óvodás, aki gyurmából alakokat formál, majd összegyúrja. Ő azt szeretné hogy a teremtményeinek jó legyen, és ezért pusztította a bűnt. Manapság már nem öl/ölet meg ezért senkit, ez majd csak a végső itéletkor lesz."


Igen,porból lettünk,nem gyurmából...

A bűnnel együtt az embert is pusztította.és fogja a végső ítéletkor.Légy szíves fejtsd ki,hogy az emberrel szembeni kegyetlenkedés mi célt szolgál.


És nem, lehet, hogy mi Isten képmásai vagyunk, de nem a tükörképe. Ha téged klónoznak, és a klónod kirabol egy bankot, akkor nem te raboltad ki. Nekünk is szabad akaratunk van, nem ugyanazokat csináljuk, mint Ő."


És ha jót teszek másokkal,szeretettel viseltetek irántuk,azzal sem ugyanazt csinálom,mint Isten?

2012. okt. 9. 21:45
 10/25 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező, te nem értetted meg az elsőt.

Ha feltételezzük, hogy a kérdés egyáltalán értelmes (nem az), akkor vedd észre, hogy nem vagy egy szinten istennel. Ő alkotott téged és nem fordítva. Ő hozta a törvényeket és nem te. Ő ítéli meg mi jó és mi nem, nem pedig te. Te csak követed az utasításokat.

Innentől kezdve nem hasonlíthatsz. Más az értelmezési tartomány. Erre utalt az első válasz is. A hasonlítás és mérlegelés is isten dolga. Te csak az embereket hasonlíthatod össze, ez lett megengedve.


Ha pedig ez nem tetszik, vesd el istent. Ezek a lehetőségeid, nem több és nem kevesebb.

2012. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!