Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehetett, hogy a rómaiak...

Hogy lehetett, hogy a rómaiak elfoglalták, leigázták, adófizetőkké tették Izraelt azokban az időkben, mikor a Templom még állt, a Frigyláda és Isten jelenléte a Kárpit mögött volt?

Figyelt kérdés
Hogy lehetett, hogy az élő Isten a választott népe között volt, a Szentek Szentjében, a Biblia állítása szerint, a Frigyláda is a helyén volt, és a rómaiak "csakúgy" besétáltak Izraelbe, Jeruzsálemben, és Ábrahám, Izsák,Jákob Istene nem reagált semmit erre a történésre, és az Ő jelenlétében, a népe között Izrael fiai egy idegen nép, minimum, az adófizetője lett?? A Kárpit, Jézus halálakor ketté hasadt, a Biblia szerint lentről felfelé, tehát az Izrael Istene ott volt ezidő alatt...

#templom #Isten #Jézus #frigyláda #Szentek Szentje #rőmaiak #elnyúmás és adófizetés #Kárpit elhasadt.
2012. okt. 7. 15:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

a Szent Nász volt a rítus


Dávid ezért táncolt meztelenül a Frigy-Láda körül


Hanna (Anna) ezért táncolt az oszlopra fonódva a templomban (SámuÉL természetesen a templom papjától született, nem a férjétől,

ezért lett az "Úrnak szentelt" próféta)


itt van leírva ez az ősi dolog (elváltoztatott értelemmel):


". Miután ettek és ittak Sílóban, Hanna felkelt, Éli a pap meg épp ott ült székén az Örökkévaló hajlékának ajtófélfájánál. 10. [Hannának] tele volt a szíve keserűséggel, elkezdett imádkozni az Örökkévalóhoz és keservesen sírt. 11. Aztán fogadalmat tett, mondván: „Seregek Ura, ha meglátod szolgálód nyomorúságát, megemlékezel rólam és nem feledkezel meg szolgálódról, fiúgyermeket adván szolgálódnak – akkor az Örökkévalónak adom egész életére és borotva nem fogja érni a fejét!”


12. Minthogy annyit imádkozott az Örökkévaló előtt, Éli figyelte a száját, 13. Hanna meg csak magában beszélt, ajkai mozogtak, de hangja nem hallatszott, Éli ittasnak vélte 14. és így szólt hozzá: „Meddig részegeskedsz még? Ideje hogy kijózanodj a bor hatása alól!” 15. Hanna meg így válaszolt néki: „Nem, uram, szomorú szívű asszony vagyok én, de nem ittam bort és szeszes italt, csak a szívemet öntöttem ki az Örökkévaló előtt. 16. Ne nézd szolgálódat alávaló asszonynak, hiszen nagy bánatomban és szomorúságomban beszéltem mostanáig.” 17. Akkor Éli így szólt hozzá: „Menj békességgel, és Izrael Istene teljesítse kérésedet, amit kértél tőle!” 18. Ő meg így válaszolt: „Bárcsak tetszést lelne szolgálója az Ő szemében!” Ezzel utjára indult az asszony, evett és már nem volt olyan [szomorú] az arca."


mélységesen mély a múltnak kútja és nem feltétlenül úgy történtek benne a dolgok,

mint ahogyan mi azt képzeljük, vagy ahogyan nekünk tanítják


(el lettek fedve a jelentések és egy furcsa álszent prüdéria jelent meg)

2012. okt. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!