Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Apámnak - aki egy vakbuzgó keresztény - megemlítettem, hogy elmegyek egy buddhista meditációra, hogy megnézem, hogy milyen ott. Erre elkezdett imádkozni, hogy az Isten bármit felhasználva, de állítson meg engem.

Egyszer meg azt mondta nekem, hogy ha áttérek buddhistának, akkor kitagad engem, meg hogy nem jön el az esküvőmre sem, ha buddhista/hindu lány veszek feleségül buddhista/hindu szertartás szerint.


A képmutatás ott érződött a legjobban, mikor azt mondta, hogy a zsinagógában nyugodtan elmehetek, és nyugodtan feleségül vehetek zsidó lányt, de muzulmánt nem, pedig a zsidó éppen olyan távol van a kereszténytől mint a muzulmántól.


És még meg meri tőlem kérdezni, hogy hogy lehet az, hogy nem tanulok az ő példamutató életéből?



2012. szept. 17. 18:26
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

29

okos gonlat csak nem gondoltad végig.

Ha az élet illúzió, akkor a forrásban lévő víz is az.

Nem káosz van, nem kiszámíthatatlan ez az illúzió, hanem szigorú szabály rendszerben. Lásd egy álom is legalább annyira valóságosnak tűnhet. Én spec egy rossz álom után évekkel is éreztem egy rettenetes ízt, és még ma is feltudom idézni. Pedig valójában soha nem ettem olyat.


Bár az is igaz eddig nem jutottam el a Budhizmusban, elképzelhető hogy tévedek. :-)

2012. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!