Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Apámnak - aki egy vakbuzgó keresztény - megemlítettem, hogy elmegyek egy buddhista meditációra, hogy megnézem, hogy milyen ott. Erre elkezdett imádkozni, hogy az Isten bármit felhasználva, de állítson meg engem.

Egyszer meg azt mondta nekem, hogy ha áttérek buddhistának, akkor kitagad engem, meg hogy nem jön el az esküvőmre sem, ha buddhista/hindu lány veszek feleségül buddhista/hindu szertartás szerint.


A képmutatás ott érződött a legjobban, mikor azt mondta, hogy a zsinagógában nyugodtan elmehetek, és nyugodtan feleségül vehetek zsidó lányt, de muzulmánt nem, pedig a zsidó éppen olyan távol van a kereszténytől mint a muzulmántól.


És még meg meri tőlem kérdezni, hogy hogy lehet az, hogy nem tanulok az ő példamutató életéből?



2012. szept. 17. 18:26
1 2 3 4
 11/31 Salx Narval ***** válasza:
Ha ennyire bejönnek a japánok, akkor egyszerű a dolgod, vegyél el egy gésát.:D
2012. szept. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 feketepeter ***** válasza:

A buddhizmus kerüli a szélsőségeket. A szélsőségek mindig szenvedéshez vezetnek. Láthatod például azt, ahogyan apád is szenved a szélsőséges nézetei miatt. Közelebbről a buddhizmus az öröklét és a nihilizmus szélsőségei közötti középutat hirdeti. A kereszténység, az iszlám, a hinduizmus és a zsidó vallás isöröklétet hirdet, ezért a vallások között jelentős filozófiai különbség van. Ezek óhatatlanul problémát okoznak, ha a házasságban az egyik fél például keresztény, a másik buddhista.


Ha apád kitagad, az az ő döntése. A tied meg a tied. Ez sem azt nem jelenti, hogy engedelmeskedned kell, sem azt, hogy direkt ellene kell döntened. Vannak más szempontok is a döntésedhez, és ez is egy szempont, hogy apád mit mond. Úgy dönts, hogy vedd számba a lehetséges döntések következményeit, és mérlegeld, melyik kellemesebb számodra. Lehet, hogy úgy fogsz dönteni, hogy rosszul éreznéd magad, ha apád ellen döntenél. De lehet hogy nem.


Esetleg vesd föl apádnak, hogy Jézus a megbocsátást és a szeretetet hirdette, nem pedig a gyűlöletet és a haragot.

2012. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Ha ezért,kitagad, az a saját szegénységi bizonyitványa!
2012. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

3

érdekes módon csak a bigott keresztényke szoktak a lelkifurdalásra apellálva téríteni. A normálisak, ha nem is érdeklődnek más vallás után, eltudják fogadni, hogy van akinek más utat adott Isten. Mondjuk a buddhizmust.

Pont ezért nagyon érdekes és kultúrált teológiai viták kerekedhetnek ki egy világnézetileg színes társaságban.


Buddha azt állította hogy a Nirvánát (tehát ha keresztényi szemmel názzük a megváltást) egyedül is eltudod érni mindenféle isten nélkül. Mert a lelked, a helyes utat követve mindenre képes.

DE nem tagad meg semmilyen Istent. Sőt ad helyet bármelyiknek.

A buddhizmus különben sem vallás, hanem filozófiai irányzat. Azért sorolják csak az 5 világ vallás közé mert rengeteg a követője. De szerintem azok a követők többsége is keveri valamelyik másik vallással.


Nem értem milyen különösebb vitát jelenthet a különbőző vallású pároknál a közös élet?

Mondjuk igaz én félnék a közel keletről érkezett muzulmán úrral kezdeni, de ha mégis úgy alakulna én nem venném fel az ő vallását, de én sem várnám el tőle hogy fel vegye az enyémet. Szívesen főzőcskézek vele hagyományos arab ételeket de időnként elkell fogadnia az én ízlésem szerinti ételeket is stb. Tapintatosan a ramadán idején is úgy étkezem hogy őt ne ingereljem.

Eszem kóser húst stb... gyerekek nevelése? Hogy két nyelven kell megtanulnia ugyan azokat az imákat? Erre gondoltatok? :-D

Miért ne lehetne neki barmicvája és bérmálása is? (zsidó-keresztény pár)

Jajj mert mert mit gondolnak a gyülekezetben? Ha nagyobb lesz a gyerek meg lehet hogy egy harmadik vallást választ... na és akkor mi van?

Minden rendes vallás ugyan azt az utat követeli meg az embertől.


Kedves kérdező, édesapád addig örüljön amíg nem valami álvallást követsz mint mondjuk a szientológiát. A budhizmusról ugyan úgy elmondható mint bármely más vallásról: ha rendes budhista leszel, rendes ember lesz belőled. De ha úgy döntesz hogy ateista leszel, akkor legyél rendes ateista és akkor rendes ember lesz belőled ;-)

Minden csak rajtad múlik és ne add fel a hitedet.


De talán azzal meggyőzheted ha keresel olyan passzusokat a buddhista tanítások között amelyek nagyon hasonlítanak a Biblia szavaira. De jobban jársz ha kihúzod belőle a földrajzi és vallási kifejezéseket. akár még azt is elhiszi hogy valamelyik keresztény tanító mondta. Persze ezt ne mondd így neki, de így legalább elfogadja a szavakat mielőtt elutasítaná a "tibeti szerzetes" tanmeséjét. Talán így emészthetőbb.


Szerintem jó az hogy érdkelődsz, de tartsd szem előtt hogy sokan csak a pénzedet akarják.

2012. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
A pénzemet akarhatja bárki, de van egy gond, egy fittyingem sincs.
2012. szept. 18. 18:47
 16/31 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy felfedezted az apádban a képmutatást, és fellázadhattál ellene. Sokak vannak, akikbe kicsi korukban alattomosan belenevelik a vallást, és a vele járó képmutatást is, felnőttként se ébredve tudatukra.


Hogy mit lehet tenni ilyenkor? Nem tudom, velem nem történt meg ilyen, szerencsére. Szívem szerint a helyedben nem engednék az apádnak semmiben, de csak a te döntésed, mennyi kompromisszumot vagy hajlandó kötni a békéért.

2012. szept. 19. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
20%

Miért gondolom úgy, hogy legjobb úton jársz az életed tönkretételén? Azért mert én már végig jártam előtted ezt az utat. Okos ember a más kárán tanul. De ha te szeretnél saját tapasztalatot, felőlem csak nyugodtan. Isten minden honnan meg tud menteni. De leélni egy életet valakivel, akit nem lett volna szabad feleségül venni, az tud rossz lenni. 9 év házasság és 3 gyerek után váltunk el azzal a lánnyal, akivel sosem lett volna szabad összeházasodnunk. Mindketten reformátusok voltunk, mindketten ateisták, és a csillagjegyünk szerint egymásnak lettünk teremtve. Tényleg sajnálom, hogy a Bibliának lett végül igaza ebben is. Házasságot szexualitásra alapozni nem szabad!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Srapnel ***** válasza:

"Mindketten reformátusok voltunk, mindketten ateisták, és a csillagjegyünk szerint egymásnak lettünk teremtve. Tényleg sajnálom, hogy a Bibliának lett végül igaza ebben is. Házasságot szexualitásra alapozni nem szabad!"


Tehát egyébként vallási egyezésre sem érdemes. Köszönjük.

2012. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Kedves #17

Akkor mégis, mi alapján válasszak párt?

Vallás után nem éri meg, vonzalomért sem lehet, akkor mégis milyen szempontból?

Hogy megfeleljen apámnak?

Nem nekem kell megfeleljen?

2012. szept. 19. 13:30
 20/31 Salx Narval ***** válasza:
Ne apádnak felelj meg, hanem a kiválasztott lánynak. Lehet, hogy maradi vagyok, de talán még nem ment ki teljesen a divatból a szerelem én erre biztatnálak téged és mást is.
2012. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!